Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok nekem ebéd ötleteket...

Írnátok nekem ebéd ötleteket 10hónapos babának, főzeléken kívül?

Figyelt kérdés
Főzeléken kívül miket adtok ilyen korú babátoknak? Légyszi receptes oldalakat ne linkeljetek be, azon már túl vagyok, kipróbált, bevált ötletek érdekelnének!!
2012. ápr. 24. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
csirkeraguleves,zöldbableves,spagetti,ezeknek gondolom mindnek tudod a receptjét.vagy rakott dolgok.(karfiol,zöldbab,brokkoli)
2012. ápr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

rakott zöldségek:pl kivajazott jénaiba felszeletelt cukkinit,sárgarépát majd előre megpárolt darálthússal tégezve végén nyakonönteni natúr joghurttal(10 hósan én még nem adtam tejfölt)majd egy kis sajt a tetejére és be a sütőbe.

zöldséges,csirkemájas rizottó:csinálok egy pörkölt alapot csak pirospaprika nélkül(én azt csak 1 éves kor után adtam) majd bele a zöldborsó,felkockázott fehérrépa,sárgarépa mikor majdnem puha a zöldség akkor rá a feldarabolt csirkemáj és végül a külön kifőzött rizzel összeforgatom,bár borsót csak keveset tettem bele mert az még nem biztos hogy bírja a pici pocija.

Vagy kifőzhetsz valamilyen tojásnélküli tésztát és mellé házi bolognai szósz vagy paradicsomos húsgombóc csak a húsgombócból kihagyod a tojást.


Hát most ennyi jutott eszembe amiket nagyjából ehet egy 10 hónapos baba.

2012. ápr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon köszi!! :-)
2012. ápr. 24. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

A védőnőm szerint 10 hótól óvatosan ugyan, de már eheti azt, amit mi. Én már nem minden nap főzök külön neki, ma például rakott krumplit ettünk mindannyian (a kolbászt és a virslit neki kivettem belőle és jó sok tejfölt adtam), és a gulyás levest is imádja mindenestül.

Szoktam neki rio mare tonhalat is adni, főtt rizzsel, főtt paradicsommal összeturmixolva.

Kölest főzök, és cékla és csirkemellet főzök hozzá, ezt is összeturmixolom. De a múlkor pizzát rendeltünk, és ő is ette nagyon! Jó mondjuk teljes kiőrlésű lisztes pizza volt, és sajt, sonka, paradicsom volt az ő részén. Egy egész szeletet elnyammogotott, pedig csak egy foga van.

2012. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, megjelölöm ezt ên is magamnak! :) zöld kèz minden receptesnek :)
2012. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
:)
2012. ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!