Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok ötleteket mit játsszak...

Adnátok ötleteket mit játsszak 14 hós babámmal?

Figyelt kérdés
Annyira nem vagyok kreatív e téren sajnos! :(
2012. ápr. 16. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi főzünk a babaknak, megetetjuk őket. Vagy képes könyveket nezegetunk, azt imádja.

Szeret kint összeszedni minden felet. De ha mar összeszedi, kitalálok hozza játékot. Tegnap bele akart gázolni egy óriási pocsolyaba. Nem engedtem, de hogy ne legyen hiszti belőle, elkezdtünk kavicsot dobálni a vízbe. Nagyon tetszett neki.

Nagyon élvezi a forma bedobot, meg persze a ki-be pakolast. Van kicsi kosara, abba szoktam kisebb játékokat tenni. Mindig cserélem a tartalmat, igy mindig új.

2012. ápr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bújócska (vagyis kukucskálás, nem igazi elbújás).

Csinálj neki kuckót, ahová bebújhat (elég hozzá két szék meg egy takaró).

Rajzolj neki, hagyd hogy ő is firkáljon.

Mutass neki mesekönyveket, ha még nem is hallgatja meg, amit olvasol, akkor is lapozgathatja, közben magyarázhatod neki mit lát.

Altassátok el a plüssöket vagy babákat (tente-tente).

Énekelj neki.

Keress mondókákat, szokták szereti a gyerekek.

Vegyél neki kismotort, ekkortájt már kezdik megszeretni ezeket - ráülnek, próbálkoznak.

Vidd homokozni.

Krétával firkáljatok az aszfaltra.

Sétáljatok, gyűjtsetek köveket, virágokat.

Közben mindig sokat beszélj hozzá.

2012. ápr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!