Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti melyik tevékenységről...

Ti melyik tevékenységről mondtok le a baba mellett?

Figyelt kérdés

Főzés, takarítás - mindig rend van, bevásárlás, tanulás, babával minden nap sétálás, babával otthon olvasás-játék-éneklés, babával csavargás barátnőkhöz - ide-oda, babával programok úszás - mondóka klub - stb, férjetekkel foglalkozás, olvasás, edzés, saját ápolásotok, fodrász-kozmetikus-stb, esetleg otthoni munka, net, néha mozi-színház?

Én csinálnám mindet, de képtelenség, nem? :-)


2012. jan. 12. 12:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem képtelenség, ha van segítséged, én szerencsés vagyok ilyen szempontból, egyedül a sziklamászásról mondtam le, mert az többnapos távollétet igényel.
2012. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Képtelenséd de mégsem. Pl mozi, színház, fodrász, babaúszás, barátnős csavargás, mondóka klub és edzés nem minden napos.

Lehet valamit kihagytam, de egy jó napirenddel és persze jó hosszú napokkal meg lehet oldani.

2012. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Nallam sajnos a hazimunka hatterbe szorul. Regegl 9-tol 5-ig dolgozom igy ha hazaerek jatszom a gyerekkel, elkeszitjuk a vacsit, aztan egy kis mesenezes vagy rajzolas... es maris furdes ido van. A fiam 19:30 korul mar alszik igy marad ido magamra ellazulni vagy eppen szepitkezni. :) De legtobbszro masnap vacsira keszitem elo a kajat. Neha a ferjemmel leulunk megnezni egy filmet es mar el is repult a nap. Mozizni eljarok neha a baratokkal, meg pizzazni,tekeregni, vasarolgatni penteken melo utan. Ilyenkor a ferjem vigyaz a gyerekre. Mire hazaerek este 10 korul o mar alszik. Minden masodik penteken en megyek es minden masodik penteken o megy. Sajnos kozosen nem tudjuk megoldani mert kulfoldon elunk igy segitseg nulla. NIncsneek itt nagyszulok, tesok, rokonk es a baratoknal ugyanez a szitu. Szoval egyik penteken a fiuk babaznak es mi csajok tekergunk masik penteken meg forditva. Neha ha mar nagyon unjuk akkor veszunk ki egy nap szabadasagot a melohelyen, a fiamat elvisszuk bolcsibe es elmegyunk kozosen ebedelni, moziba vagy romantikazunk egyet aztan megyunk 3-ra a fiamert a bolcsibe. Sajnos ez van es meg ez is lesz jo hosszu ideg. De nem panaszkodom. Orulok, hogy egyaltalan van munkahelyem minden mas megoldhato valahogy. :) Ja, neha jonnek nagyszulok latogatoba es ilyenkor bepotoljuk. Ugysem lehet tolluk elvenni az unokat egy percre sem igy mi mehetunk amerre a szemunk lat. Ilyen egy ebven 2-3-szor van. Nyaron hazalatogatunk magyarorszagra 3 hetre. Hat ilyenkro alig latjuk a fiamat mert a nagyszulokke a palya. Mi meg termalozunk, balcsizunk es tekergunk. De a hazimunkat megoldani ugy, hogy az ember dolgozik napi 8 orat nagyon nehez. Mikor otthon voltam aprankent megcsinaltam amikor a gyerek aludt delutan vagy a ferjem hazajott es o tartotta a frontot. A fiam vele van delutan 3-tol 5-ig mert 3-ig van bolcsibe igy 5-kor en szeretnek vele lenni szoval a hazimunka varat magara. Szerncsere van mosogato gepunk mert ha meg mosogatnom is kene vacsi utan minden nap haaaat, nem is tudom, hogy nezne ki a konyha. :))
2012. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Nem lehetetlen! Én éppena diplomám megszerzése felé haladok 4 hónapos babóval. Eközben maximálisan nő és társ vagyok a párom számára. Itthon anyaként, takarítónőként és szakácsént is funkcionlok. Eközben minden vizsgám ötös lett. 2 hetes kora óta sulizok. AZ első 2 hétben nehezebben mozogatm ekkor anyukám hozott minden nap ennivalót és a párom takarított. Mára erre nincs szükség. amikor épp nagytakarítás van akkor vagy ő is besegít vagy babázik ezerrel mert az én kis harcos amazonmanóm igen csak kiköveteli a szórakoztatását. Igaz keveset alszok, de mióta megszületett nem is igénylem igazán a sok alvást. Ha fáradt vagyok megnyomom a vészféket (mikor párom nem dolgozik) és átveszi kicsit az én műszakomat is. Szerencsére ez nagyon ritka. Moziban igaz még nem voltunk, mert babával nem mehetünk én pedig nem vagyok nyugodt ha más vigyázna rá rajtunk kívül.De szeretünk sokat babakocsizni. A karácsonyi forgatagba is sokszor járkáltunk. Szerintem mindent bele lehet sűríteni csak a napi rutinra kell ráérezni. Na meg kell egy partner aki elfogadja, hogy néha 1-2 szusszanásnál ő a soros.
2012. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Hát egy napon nem lehet csinálni az összeset de nekem minden megvan.


fözni takarítani minden nap kell egy kicsit. babával játszás jön közben, néha csak 2-3 perc majd pár óra múlva megint jön egy félóra mikor kedvem is van.

Barátnözés nekem megvan, ök is játszanak a gyerekkel, vagy gyerekesek és áthozzák a kölyköket.

fodrász kozmetikus 1-2 havonta elég.

babával heti 2 programom van ennél több szerintem már túl sok lenne neki, ez egy éneklös és egy tornázos kör.

férjemmel este össze bújunk vagy ha haza jön együtt eszünk stb... hétvégén is együtt vagyuk. olvasni az ágyban szoktam, netezni meg a délutáni alváskor.


mozi-szinház ha lenne rá lehetöségünk akkor havi 1x lenne hétvégén, de nincs aki vigyázzon a babára igy évi 2-3 alkalomra rövidül.

2012. jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

én semmiről nem mondok le,pedig dolgozok is.igaz nem nyolc órában,hanem 12 órában,így nem dolgozok minden nap.egy héten négy napot dolgozok,ebből kettőt nappal,kettőt éjjel.a fiam 2 éves és négy hónapos,bölcsis.

ma pl szabadnapos vagyok,holnap megyek nappalra.reggel felkeltünk,tejivás,pár falat reggeli,mert éhes volt,aztán nyolcra vittem bölcsibe.utána elszaladtam a postára,aztán bevásárolni.aztán hazajöttem,kicsit neteztem,majd feltettem a kaját főni.két naponta főzök levest és másodikat is.amíg főtt,kiporszívóztam,felmostam,kitakarítottam a fürdőt,wc-t.fél egyre végeztem,akkor megebédeltem,azóta netezek.két óra múlva indulok a fiamért,sétálunk egyet,aztán jövünk haza.ilyenkor mondókázunk,játszunk vacsoráig.hétkor az apja megfürdeti,aztán nyolctól alszik reggelig.ilyenkor vagyok feleség,fél 11 körül fekszünk le aludni.

ilyenkor szoktam olvasni,tévét nézni.

fodrászhoz,kozmetikushoz,barátnőzni akkor megyek,ha nincs házimunka és a fiam bölcsiben van.hetente egy napot vagy egy délutánt,attól függ hétvégén hogy dolgozok ,a szüleimnél is eltöltünk.tehát nekem minden belefér az időmbe,gyerek,munka,háztartás,férj,barátnőzés,csavargás.nem mondom,hogy nem vagyok fáradt,mert sokszor nagyon húzós a napom,mert nem akarom azt a pár órát amit el tudok tölteni a fiammal házimunkával tölteni,ezért mindig mindent megcsinálok,amíg bölcsiben van

2012. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Na én nem vagyok ilyen szuper sajna, mint az előttem szólók. Igaz a barátnők is elmaradoztak a párom is sokat dolgozik, sokat vagyok egyedül és rohadtul nincs pénzem mozira és egyéb luxusra.

Persze ettől még nem hanyagolom el magam :) Csak a mozi, babás programok kihúzva. Otthoni munka, net, gyerekekkel játszás férjel foglalkozás (bármit is jelentsen :D) megvan.

2012. jan. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

ügyes vagy..én sem vagyok ilyen "szuper anya"...mármint ahogy vesszük...mozi,kozmetika,baba program átmenetileg kilőve.Séta,játszás,éneklés,apával foglalkozás,főzés,takarítás megvannak.Barátnők nincsenek a közelben,szüleimhez járok át,kisebb tesóim is ott laknak még.

Diplomára nem gyúrok most(már van 1,de nem tudom ez számít-e a mai világban)viszont ha csak tehetem sütök,horgolni tanulok anyukámtól és a furulya tudásomról most kezdtem el letakarítani a port.

Jaa és egy jó alvás übereli a házimunkát,ha fiam épp alszik és álmos vagyok.15 hónapos.tied?

2012. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A tanulás nem ment. Na nem lustaság, vagy időhiány miatt. Szimplán nincs senki, aki vigyázna a lányomra, amikor suliba megyek. 60 km a suli, másik város. Szóval nem úgy van, hogy csak elugrok. Így ez most kimarad, de nem zavar, mert csak másoddiploma, ráér. :)

Ezen kívül megy minden, csak pl. a férjemmel kettesben program mondjuk nagyon ritka, talán 2 havonta ha összejön. De ez is azért, mert nincs segítségünk.

A többi viszont időbeosztás kérdése. Most netezek, aztán olvasni fogok, és még 10-15 perc torna is belefér. Ha korábban ébred, akkor meg nézi, ahogy tornázok. :)

Megyünk minden felé, nagyon sokat csavargunk. Úszni is megyünk, de oda szombaton, mert a férjem is jön velünk.

Főzés minden nap, a takarítás az olyan "ami látszik" szinten. A könyvespolcon a könyvek mögött szerintem 2 centi por van. :D de porszívózás, felmosás, ez hetente 2-3 alkalommal is megvan.

10 hónapos kislány anyukája

2012. jan. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az én kislányom 8 hónapos. Nekem is megy, de csak azért, mert maximalista vagyok, viszont így rohanás az élet, ez az ára, kapkodok.

Szeretem a rendet, úgyhogy nálunk nem szaladhat a lakás.Folyamatosan pakolok, heti kétszer porszívó ilyesmi.

Főzni NEM szoktam, csak ha olyan kedvem van, inkább rendelek.

Sétálni bevallom, van olyan (csak 1-1) nap, hogy nem sikerül lemenni, de itthon jókat játszunk, nem is hagyná, hogy ne :-) Csak úgy csimpaszkodik belém, szórakoztatást igényel :-)

Közben tanulok, és még ráadásul azon gondolkozom, hogy vállaljak-e könyvelést itthon a pénz miatt. Meg mindenféle vállalkozási ötleteket próbálok kidolgozni. Ezeket akkor, ha napközben és este már alszik a baba.

A férjemmel este sikerül picit együtt lenni, de ilyenkor max egy dvd-t nézünk meg már csak, mert fáradtak vagyunk.

Heti egyszer megyünk babával vagy tornázni vagy énekelni.

Néha lerohanok szoláriumba, vagy este 9-kor fitneszterembe.

Moziság kéthavonta talán sikerül.

Nálunk a babás bevásárlás, babakocsizás nem egyszerű, mert nagyon nem szereti, nyűgös, tekereg, sír.

Barátnő sok van, alig bírom őket "beosztani", és nem nagyon vagyok bátor, hogy menjek hozzájuk, de vasárnap elkezdem, meglátogatom a kislányommal egy barátnőmet.

Olvasást, hasonló lazítást csak betervezni szoktam, összejönni már nem szokott, mindig van fontosabb.

Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 12. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!