Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy bírjátok? Elegem van...

Ti hogy bírjátok? Elegem van már az állandó főzésből! Egész nap a konyhában pancsolok, ahelyett, hogy 9 hós babámmal foglalkoznék minden percben!

Figyelt kérdés

Ha egyedül lennék a babummal egyik nap sem főznék, csakis neki. Magamnak rendelnék valahonnan, befizetnék valahova, meg ennék hideget, stb..

Csak az apuka miatt pattogok a konyhában egész nap és már rohadtul unom, hogy minden nap új kaját főzzek. Másnapi kaját nem eszi meg, és olyan finnyás, hogy mindenre húzza az orrát.

Eleve minden nap frissen turmixolom a 10 órai gyümit, friss főzeléket csinálok a babumnak, és friss gyümölcsöt aprítok uzsira a joghurtba a kicsikémnek.

Ezen felül 2-3 naponta levest főzök, és minden nap valami főételt. Minden főzés után mosogatni kell, és minden étkezés után is a tányérokat, poharakat.

LEHET EZT BÍRNI???

Úgy érzem, hogy elpocsékolom az időt, mert minden perc számít, amit a babummal tudok tölteni. Eleve dolgozok is itthonról, hogy pénzt is keressek. Plusz a háztartás ilyen körülmények között. Ez már sok!



2012. márc. 1. 22:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, ha nem eszi meg másnapi kaját, ne főzz másnapra ha van maradék, te egyél a maradékból, és ha nem tetszik neki, nem eszik.
2012. márc. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
hát, én együtt érzek veled!!! Ma pont ezen akadtam ki én is, és nekem még itt egy kutya is.....:(((
2012. márc. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek. Ugyanezt csinálom.

leszámítva a mosogatást, mert azt a gép csinálja.

Ja, és az én babám nagyobb... szóval így már jobb, mert jön velem mindenhova és "segít" a főzésben is. Igazából lassabban haladok, de legalább együtt vagyunk.

2012. márc. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem el kéne beszélgetni apukával, hogy te nem nyaralsz otthon, hanem gyereket nevelsz. Nálunk, mióta megszületett a kisfiunk, minden házimunkát a férjem csinál, én csak néha elmosogatok. Ja, és nem én kértem őt erre. A kaját meg vagy megcsinálja ő, ha van kedve, de többnyire hazafelé beugrik a szüleihez, felpakol 2 adag kaját és jön haza.

Állj a sarkadra. Mi az hogy nem eszi meg a másnapi kaját? Akkor azt kidobjátok? Igenis tedd elé másnap is ugyanazt. Ha nem tetszik, főzzön magára.

De ez az én véleményem.

2012. márc. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia én a te helyedbe az apukának elmagyaráznám, vagy nem is cserélj vele egy két napot,mikor szabadnapos vagy hasonló tedd oda ő végezze el a dolgokat, ird le te miket szoktál csinálni egy egész nap. A nap végére Te leszel az istennő !!!

Válogat, húzza az orrát, hát lehet a fején landolna egy tányér, ha velem tenné meg. Az én fiam 4 hós múlt, én csak most nézek ennek elébe mert most kezdett enni a fiam, de a férjem inkább enne hideget egy két nap csak a gyerekre koncentrálhassak, szerencsém van vele, na meg anyóssal is mert felváltva főzünk. Szerintem álj elé és beszéld le vele hogy neked ez már sok!!! HA nem ért meg oszd ki szerintem !

Kitartást

2012. márc. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért rendelek kaját :) Férjemnek, magamnak is (magamnak nagy adagot és azt esszük a babával) Estére hideget eszünk, reggelire főzök tejbepapit, vagy müzlit eszik. Amíg hozzátápláltunk addig üvegeset vettem.

Pont ezek miatt az okok miatt döntöttem így. Nekem jobban megéri, hogy a babám velem van, majd főzök akkor amikor ovis lesz és nem lesz más dolgom :)

17hós anyukája

2012. márc. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Fanny1885 válasza:
Kénytelen leszel beszélni Apuval, hogy adja picit alább! Be fogsz dilizni egyébként. Az a baj, hogy még a Baba előtt elkényeztettük őket és onnantól kezdve nekik az lesz az etalon. Én is hasonló cipőben járok, de az én párom megértő volt. Beszélj vele! Mielőtt még teljesen kiakadnál. (Esetleg próbálj meg kicsit egyszerűbb ételeket készíteni néha.)
2012. márc. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is. Minden nap főzök, és ezzel, meg a konyha rendbetételével elmegy az egész délelőtt, közben a fiam meg bent ül a tévé előtt. Állandó lelkifurdalásom van emiatt, meg mindenki csesztet, hogy a tévé mennyire rossz neki. De egyébként nem játszik el egyedül. Mi rendeltünk egy ideig, de nem bírtuk anyagilag. Meg elegem is lett már, én jobbat főzök. De a férjem is olyan, hogy reggel-délben-este főtt kaja kéne neki, másnapra már nem is marad, akármekkora adagokat főzök. Olyanról, hogy szendvics, még nem is hallott.
2012. márc. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy apuka vagyok és 90%-ban nálunk én főzők.


Én se szeretek mindennap így 2-3 napra előre főzők és akkor egy fajta kaját eszek.

Csináld ezt és ha párodnak nem tetszik akkor így járt.


Ha hagyod magadat rabszolgaként dolgozni az amúgy a te hibád.

2012. márc. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát,nem tudom.Azért szerintem az anyukáknak sem kellene ekkora mártírt csinálni magukból.Azért ez kicsit túlzás,hogy pl az egyik hozzászólónak majdnem minden házimunkát a férje végez otthon,akkor ő (mármint az anyuka)minek van otthon? Én sokszor két gyerekkel vagyok itthon,mert a nagyobb sokat betegeskedik és olyankor nem megy oviba és ráadásul hiperaktív,egész nap le kell tudnom foglalni valamivel,a kicsivel is ugyanannyit kell törődnöm és ezen kívül én is minden nap főzök,ráadásul a férjem a munkahelyére is minden nap főtt kaját visz,úgyhogy nem lehet eleget főzni,ugyanúgy ellátom a háztartást és mégsem esik nehezemre.Mert tisztában vagyok vele,hogy a férjem mennyit dolgozik és nem is várom el tőle,hogy a házimunkában segítsen,neki is kell pihenni,nehogy már még otthon is ő főzzön,mosogasson,stb.Ennek ellenére magától mindig megkérdezi,hogy miben segíthet.Ha a gyerekekkel kell menni orvoshoz vagy vásárolni,akkor azt együtt csináljuk,mert csak neki van jogsija,meg 2 hetente,mikor délutános,ő viszi oviba a nagyot.Ezen kívül itthon mindent én csinálok és érdekes,nem veszi el az egész napomat a házimunka.
2012. márc. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!