Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfölös tökfőzeléket evett a...

Tejfölös tökfőzeléket evett a 11 hónapos fiam. Mi baja lehet tőle, mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
Remélem nem csináltam rosszat, hogy adtam neki. Vajat, sajtot, macisajtot már eszik.
2012. ápr. 25. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz tőle semmi baja.

Gondolom kapott már joghurtot vagy kefírt is előtte.

2012. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egészségére a picinek!

Semmi baja nem lesz. Az enyém ezidőtájt már minden tejterméket evett.

Mondom ezt úgy, hogy tejellenes vagyok. 2 éves kora után kapott először bolti tejet.

Figyeld esetleg, hogy nem e lesznek kiütései, de nem hiszem, hogy gond lenne, ha már evett tejterméket.

Na meg gondolom nem 3 nagytejföllel csináltad a habarást :)

2012. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha valamit nem bír belöle akkor kihányja, vagy vérse kakija lesz ennyi. 11 hósan már annyira nem kicsi, ha ahsfájást, ha´nyást, hasmenést észlelsz egy darabig tököt vagy tejfölt ne adj neki.

ami rosszabb ha jó zsíros, hagymás volt, azzal több rosszat teszel neki.

2012. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kislányom a tejfölös és tejszínes ételeket egyből kihányta. Minden mással jól elvolt (pl. joghurt, kefír), de a tejfölt/tejszínt nem bírta olyan 12-14 hónapos koráig. Azóta attól sincs baja amúgy.

Ha bármi gond lenne, akkor vagy kihányná, hasmenése lenne, esetleg kiütései, de ezeket úgyis észrevennéd, és ha bármi gond van, akkor egy időre szüneteltesd az étrendjéből.

2012. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam.

Eddig csak az üveges bébikaját fogadta el... Két napja hajlandó megenni azt, amit én főzök neki. Nagyon drukkolok, hogy ne legyen baja tőle, mert így változatosabban főzhetek, mert tudom, hogy a tejfölös ételeket megeszi...

Tegnap rakott zöldbabot evett. Abba is volt tejföl, de kevesebb. Attól nem lett baja, ezért mertem neki ma is adni ,csak egy kicsit többet.

2012. ápr. 25. 14:00
 6/12 A kérdező kommentje:
És ha baja lesz tőle, mennyi idő múlva jelentkeznek a tünetek-kiütés, hányás,stb.?
2012. ápr. 25. 14:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Lányom evés után szinte egyből kihányta.
2012. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A hányás azonnal jelentkezne, kiütés a fogyasztás után 3-4 órával. A popsi körül meg a fogyasztást minimum fél nappal követő széklet után.

Ekcéma is néhány órával evés után, vagy az arcon azonnal.

Tejfehérje allergia későn jelentkező tünete inkább csak a folyamatos orrfolyás vagy légúti betegség lehet, de az nem derül ki ilyenkor még, akár hónapokkal/évekkel a terhelés megkezdése után.

Szóval akut dolog szerintem nincs, fokozatosan növeld az adagot, és tejet egy év alatt még inkább ne adj, bér már az is itt van mindjárt. :o)

tejfehérje allergiás gyerekek anyukája

2012. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenkinek ment a zöld kezecske:)
2012. ápr. 25. 14:36
 10/12 anonim ***** válasza:

8 hónapos kora óta kap a lányom tejes dolgokat, semmi baja. :)

A tejet még nem vezettem be, most múlt 13 hónapos, de a tejfölt, túrót, joghurtot már hónapokkal ezelőtt.

Ha nem bírná a kisfiad a tejfölös dolgokat, az evés után nem sokkal kiderült volna.

Figyeld a holnapi kakit, abból majd kiderül, hogy mennyire jött be neki. :)

2012. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!