Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire figyeljek, ha a 9 hós...

Mire figyeljek, ha a 9 hós kisfiam kb.80 cm-ről leesett? Tudom, hogy jobban kellett volna figyelnem és nagyon szégyellem magam, de légyszi ne a gyalázásra koncentráljatok!

Figyelt kérdés
Most alszik, azonnal sírt, hasra esett, kicsit vérzett az ajka , mert felrepedt. Mire figyeljek oda? Orvoshoz vigyem, ha felébredt?
2011. dec. 30. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha 9 hónapos és csak 80 cm magasról esett le, nem lesz baj. Ne hibaztasd magad, szerintem majdnem mindenkivel előfordul. Enyém még az etetőszékből is esett ki, kb őis 9 hós volt. Amire figyelj: ne legyen aluszékonyabb mint szokott, ne hányjon. Rögtön utána el is aludt? De írod, h hasra esett, akkor meg agyrázkódást nem nagyon kaphatott.

Nem lesz baj!

2011. dec. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
eleve nem szabadott volna hogy aludjon most de ha nem történ eszméletvesztés ,ájulás, hányás, szédülés nincs akkor nem kell dokihoz vinni amennyibe fenáll(aluszékonyság is bele tartozik) vinni kell dokihoz
2011. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hibáztasd magad, tényleg mindenkivel előfordul! Ha nem szédül, hány meg hasonlók akkor semmi baj. Nyugi, nem lesz semmi baj! :)
2011. dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kerria ***** válasza:
5%
Finoman masszírozd meg, és nézd közben a reakcióját. Ha az arca nem rezzen meg sehol, nem vág fura arcot, nem jelez fájdalmat, akkor nincs nagy baj szerintem. Nekem ezt mondták, amikor az otthoni balesetekről tanultunk.
2011. dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk magasabbról esett a lányom -jó 1 méterről- a pelenkázóról, míg asszony elfordult a krémért. Semmi baja nem lett, de azért azonnal elvittük orvoshoz.

Vidd el te is, az a biztos.

2011. dec. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! azóta felébredt, játszik, nem látok semmi furcsát rajta. Mászik, feláll, lépeget, ahogy eddig is. És úgy látszik, nem is az ajka repedt meg, hanem a nyelve, biztosan ráharapott. Próbáltam a masszírozást is, csak nézett rám nagy szemekkel, nem vettem észre, hogy fájt volna neki.Azért még figyelem és orvoshoz is elviszem talán.Nagyon szégyellem magam, mert ő már 3. baba, jobban kellett volna rá figyelnem, tudhattam volna, hogy ez előfordulhat...
2011. dec. 30. 12:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz hidd el!! ...és nyugodj meg, látod nem te vagy az egyetlen anya akinek leesik a babája. 8 hónaposan esett a kisfiam le az ágyról úgy, hogy mindketten ott voltunk, (első gyerek, rohantunk az ügyeletre). Ott a doki azt mondta, hogy nem is gyerek az a gyerek aki legalább egyszer nem esik le. Nem vagy ettől rossz anya.
2011. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, velem ez még nem fordult elő. Ha viszont játszik, és ugyan olyan a viselkedése, mint eddig, akkor nem hiszem, hogy baja lenne. Sok mindent kibír egy ilyen kis szervezet.
2011. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ettől biztos nem leszel rossz anya, ne szégyelld magad, nem lehetsz minden pillanatban a gyerek mellett.
2011. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!