Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég lehet egy 13 hónapos...

Elég lehet egy 13 hónapos kisgyereknek napi 10-11 óra alvás?

Figyelt kérdés
Éjszaka 9, nappal 1-máfél óra.
2012. ápr. 25. 14:04
 1/6 TKI Ibolya ***** válasza:
Elég kevésnek tűnik.Az én fiam éjjel 10 órát alszik napközben kb 3 órát.De ha nem nyűgös,szépen fejlődik és nem látod állandóan fáradtnak akkor lehet,hogy neki ez az igénye.
2012. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fiamnak elég volt. Ennyit aludt ő is régen. Bezzeg most, 2,5 évesen, van, hogy 3 órát alszik délután! Éjjel kb. 9-et.
2012. ápr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na ez nálunk is kérdéses volt, kérdeztem is a dokinkat erről.

13 hónapos a lányom, este 9-10 körül alszik el és reggel 9-10 körül kel. Átlag 11 órát alszik éjjel. Nappal van, hogy elalszik 1,5-2 órára, van, hogy csak fél órát alszik, van olyan nap, hogy reggeltől estig fenn van. :(

Na erre azt mondta a doki, hogy napi 12 óra alvás kell kb az idegrendszer normális fejlődéséhez. Ha ez a mennyiség megvan és a gyerek nem fáradt, nem sápadt, nem nyúzott, akkor valószínű elég neki annyi alvás.

Azt mondta, hogy sokkal jobb, ha éjjel alszik, hosszan órákat és nem szakítja meg, mint hogy felkel hajnalban és nappal alszik 3-4 órát.

2012. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fiaim 14honaposak, es Ok is ennyit alszanak altalaban, de most pl., hogy szendvednek a fogakkal meg ennyit se.
2012. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak most gondoltam bele, hogy az én lányom is kb ennyit alszik. Éjszaka kb 10 órát, nappa 1-et, max másfél. Nem igazán tudnám rávenni hogy többet aludjon, éjszaka semmiképp, nappal pedig csak többszöri alvással, de azt meg már én nem akarom, mert akkor estére nem fárad el.
2012. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor ezek szerint nem vagyunk egyedül. :-) Én már megijedtem, hogy ez a kevés alvás esetleg valami idegrendszeri gondra utal (korababa volt, de egészséges). A fogakkal mi is kínlódunk, 8 van neki, de úgy nézem mind a négy kisőrlő fognál nagyon dagadt az ínye. Délutáni alvás előtt mindig bekenem neki Dentinox-szal, de ettől függetlenül sem alszik többet kb. 1 óránál. Akkor belenyugszom, hogy Ő ilyen, mert egyébként nem fáradt napközben, estére viszont teljesen kiüti magát 8-fél 9 körül.
2012. ápr. 26. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!