Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tértetek át a babátokka...

Djudit kérdése:

Hogyan tértetek át a babátokkal a 2 nappali alvásról az 1-re? Hosszabban aludt utána este, vagy a nappali nyúlt meg? Ha már csak 1-szer alszik napközben, akkor hány órakor?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam 1,5 éves koráig 2* aludt egy nap, majd egyszercsak nem igénylete a délelőtti alvást, reggel 7 körül kelt, majd 10 körül aludt 1 órát, és utána 2 körül megint 1,5 órát. Mostmár fél 12 kor ebéd van, ugyanugy reggel 7 kor kel, ebéd után 12-fél 1 között elalszik, és 3-fél 4 között kel.Így most hosszabbat alszik egyszerre. Viszont este is később fekszik, régen 8 kor már javában aludt, most 9 körül alszik el.
2012. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

10 hónaposan már nem tudott elaludni 10kor, így toltuk 2 órát, délután meg ugye nem tettem le az ébredés után 1 órával... :) semmi nem történt, egy az egyben kimaradt a 2. alvás, tehát annyival kevesebbet aludt minden gond nélkül.


egyébként ez is a lényege az átállásnak, hogy az idegrendszere fejlettebb, már nincs szüksége annyi alvásra. ha megnő a 2 alvás hossza, akkor még igénye a 2 alvás

2012. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11 honapos volt a kisfiam amikor ejtette e delelotti 40-60 perces alvasat. Nallunk ugy kezdodott, hogy pont uszni voltunk reggel 9:30-tol-10:00-ig. Utanna kapott egy kis gyumolcsot kekszel es elindutunk hazafele. Mindig bealudt az autoba de ezen a napon nem. :) Igy megvarta az ebedet 11:40-kor(igaz nagyon nyugos volt mar a vegefele es nem is igen evett) es utanna aludt egybol 3 orat. Volt olyan nap, hogy aludt reggel 10 korul de egyre kevesebbszer csinalta ezt aztan a vegen teljesen elhagyta es ebed utan aludt 2 es fel - 3 orat. Este kb. 8 honapos kora ota 7:30-kor alszik el es nem ebred meg csak reggel 8 korul. Ez igy volt akkor is amikor aludt meg reggel es akkor is amikor mar nem. Most 26 honapos es a mai napig igy van. Reggel 8-kor ebresztem mert 9-re megyunk bolcsibe. A bolcsibe alszik ebed utan 1-1.5 orat es este 7:00-7:30 kozott mar alszik.
2012. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1 éves kora körül, egyszerűen később lett álmos (13 óra körül), nagyjából 2 óra alvás, majd este 8 környékén alvás.
2012. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 20hónaposan még mindig kettőt aludt a fiam napközben. :)

Akkor elkezdtem én próbálgatni, hogy nem teszem le 10kor, hanem csak fél 11kor, utána egy hét mulva 11kor... és így kihúztuk délig kb 21hós korára. Most 22hónapos- egy-két nap még midnig előfordul, hogy kétszer alszik, de nagyjából tudjuk tartani az egy alvást.

2012. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!