Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás beadása óta...

15 hónapos oltás beadása óta minden este hőemelkedése van?

Figyelt kérdés
Kislányom hétfőn kapta meg az oltásokat.Prevenar+MMR.Azóta minden este hőemelkedése van.Kapott éjjelre Nurofent.Igaz ma csak 37,8 volt de ígyis adtam.4 foga jön egyszerre a tetejük kint van ebből 3rágó.Lehet a fogacskáktól lenne?Holnap hívom a dokit reggel hogy mitévő legyek.Addigis megírnátok a véleményeteket?

2012. ápr. 25. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a 15 hós oltás beadását követő 9. napon volt hőemelkedése, előtte - utána semmi.
2012. ápr. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom jövő héten fogja megkapni, de mondta a védőnő, hogy ilyesmire simán számíthatunk. Plussz még akár kiütésekre is, mert ebben van a rubeola oltás is azt hiszem.

Azt mondják 38 alatt nem kell csillapítani, mert jobb, ha a test küzdi le. De én sem mindig bírtam ki a lányaimnál, hogy ne adjak éjszakára 37,5 fölött.

Szerintem simán lehet az oltás és adj éjszakára neki Nurofent, holnap pedig kérdezz rá az orvosnál. Tehát én pont azt csinálnám, amit te. :)

2012. ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ez még a prevenar, annál egyből jönnek a mellékhatások.

elméletileg holnap már nem lehetne semmi, szóval ha hőemelkedése van holnap is akkor doki.


az mmr meg 7-10 nap után...

2012. ápr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak 4 napig volt hőemelkedése a Prevenartól, illetve pontosítok: két napig 38.8 fokos láza, aztán még 2 napig hőemelkedése. Igazából még utána is melegebb volt kicsit, mint szokott, de akkor már nem méregettem, mert tudtam mitől van, és azt éreztem, hogy nem láz. (második baba).

Az MMR-től egyelőre semmi, tegnap volt 2 hete, hogy kaptuk, remélem, túl vagyunk rajta!

2012. ápr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nekem a doktornő mondta, hogy a Prevenartól még aznap este belázasodhat, az MMR-től pedig akár 1-2 hét múlva is. Szerintem ne aggódj, de persze az a legmegnyugtatóbb, ha az orvossal beszélsz!
2012. ápr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Picit megnyugodtam!

Holnap mindenképp hívom a dokit!

Igen az Mmr oltástól tudom hogy később jön.Énis a Prevenárra gyanakszom.

Köszi Nektek mégegyszer!

2012. ápr. 25. 23:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Máskor kérjétek külön az oltásokat. Mindkét oltás eleve kombinált, eleve megviseli őket. Én egy homeopátiás gyermekorvost ajánlanék neked így utólag.

Nem te tehetsz róla, az orvosok nem tájékoztatnak és nem is elég tájékozottak oltások terén. Csak beadják.

Mindig tökéletesen egészségesen menjen oltásra, még náthát se!

Ráadásul fogzik is, ez már eleve sérülékenyebb immunrendszert feltételez ilyenkor.

Egészségügyi dolgozó vagyok, tudom miről beszélek.

Arról már nem ejtek szót, hogy teliholdkor se vigyétek őket, mert akkor mindannyiunk immunrendszere gyengébb, vérzékenyebbek vagyunk, stb...., mert még nevetség tárgya leszek, de sajnos ezek tényleg komoly dolgok.

Szóval,hogy a kérdésedre válaszoljak annyi minden van egyszerre, hogy lehet a picinek hőemelkedése, és nem is ezzel van a gond, hanem azzal amit fent már említettem. Nagyon dolgozik a kis szervezete.

2012. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!