Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap oltás kapott a babám,...

Tegnap oltás kapott a babám, és ma este vettem észre, hogy nagyon ki van vörösödve az oltás helye. Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
Láza nem volt, és nem is fáj neki. Fürdésnél láttam, hogy a szuri körül piros neki nagyon. Tegnap semmi nem volt. Bárányhimlő elleni oltást kapott, ismétlőt. Mit tegyek rá neki, előfordulhat, hogy begennyesedik neki reggelre?
2011. febr. 18. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
borogasd be neki hideg nedves kendővel. már tegnap is be kelet volna.
2011. febr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ne hideg vizet, hanem "állott" vizes borogatást tegyél rá.Tehát a hőmérséklete se hideg, se meleg, hanem ilyen szoba-hőmérsékletű legyen.
2011. febr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
első válaszolónak: 18 hónapos, kapott már jópár oltást, egyiknél sem volt soha sem láz, sem bőrpír. Ahogy idáig sem, úgy tegnap sem látszódott neki semmi az szúrás helyén, akkor miért kellett volna borogatnom??
2011. febr. 18. 20:23
 4/8 A kérdező kommentje:
már alszik, alig bírtam levenni a pizsijét, és rácsempészni a borogatást. meddig hagyjam rajta, egész éjjel folyamatosan cseréljem neki reggelig?
2011. febr. 18. 20:43
 5/8 anonim ***** válasza:

áááá, szerintem hagyjad éjszaka, aztán majd holnap sűrűbben cserélgeted ha még kell.

(második voltam)

2011. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ez elmúlik vajon magától, vagy orvoshoz kellene fordulni vele? még soha nem volt ilyen, egyik oltás után sem, olyan tanácstalan vagyok... azért még egyszer teszek rá friss borogatást és később leveszem, nehogy felébredjen rá, hogy valami ott van a karján. ha éjjel észreveszi, lehet vissza se alszik. köszi a választ!
2011. febr. 18. 21:09
 7/8 anonim ***** válasza:
szia! lehet kapni a patikában phenilbutazol (lehet, hogy nem jól írtam) nevű kenőcsöt.Én azzal kentem a 3 hónapos oltásnál, mert bepirosodott és csomós is lett. Nekem a védőnő ajánlotta és 2 nap alatt már nem látszott semmi.De szerintem azért kérdezd meg az orvost! Biztos, ami biztos.
2011. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En rogton az oltas napjan borogatom, akkor nem pirosodik be. Mikor nem borogattam, 3 napig piros volt neki
2011. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!