Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha minden nap banánt...

Baj, ha minden nap banánt eszik a fiam?

Figyelt kérdés
Más gyümölcsöt nem nagyon akar és már kb 1 hónapja csak azt eszi ,vagy max egy negyed körtét.lehet valami baja az állandó banánevéstől?nincs szorulása,pedig tényleg minden nap megeszik egyet.9hós

2012. ápr. 27. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

A banánt eléggé vegyszerezik, és sok benne a kálium. Úgy tudom, felnőtteknek is napi max. 2 db javasolt. Ráadásul fogja a székletet.


Ha nincs vele gondotok, netán biobanánt tudsz venni, az szerintem nem gáz, de azért próbálkozzál más gyümiket is adni. Én a sült alma-banán párosítást javaslom, az enyémek a mai napig odavannak érte. :)

2012. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dehogy lehet, nyugodtan egye!
2012. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
enyim is minden nap eszik banánt, mondjuk biot.
2012. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kínálj neki mást is, de a szervezet nem csal, azt kívánja, ami hiányzik neki.

Ez persze nem vonatkozik az édességre, illetve igen, de azt már más okból kívánja.

2012. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
eszik végülis körtét,néha almát,meg narancsot is 2-3 cikket,de a banán,amkt minden nap elfogad bármikor,csak nem tudtam,hogy adhatom e minden nap,de akkor igen.:)köszi!
2012. ápr. 27. 09:38
 6/9 anonim ***** válasza:
adj mást is, vagyis próbálj, tudom nem könnyű, én is ebben a helyzetben vagyok, de úgy véletlenül beteszem a szájába, és eszre se veszi!
2012. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért, de megkérdezhetem, hogy a "bio banán" miben bio?

Úgy tudom, hogy a banánnal az a "legnagyobb baj", hogy éretlenül hozzák be, és itt adnak hozzá valami "érlelő szert", mert így kevésbé veszteséges. Ha az érett banánt hoznák be, az megrohadna, mire ide ér.


(Amúgy egy ismerősöm Afrikában él, és ő mondta, hogy az ottani gyümölcsök kinézetben és ízben is nagyon eltérnek attól, amit itt "azon a néven" árulnak. Banán, ananász, kókusz stb. Ez még a fényképein is látszott...)

2012. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom ti mennyire vagytok eleresztve anyagilag, de a normál banán kilója 450 ft, gondolom a bio banán ennél jóval drágább. Természetesen nem sajnálom a pénzt semmire ami a kislányomnak kell, de azért túlzásnak tartom a bio banánt, különben meg a környéken ilyet nem is nagyon láttam még sehol, biztos Pesten minden piacon lehet kapni, de itt ha akarnék se tudnék venni, mert nincs. Amúgy figyelek a babám egészségére, nem vagyok egy mindegy mit eszik a gyerek tipus, csak ez a banán téma már sok. Szalámit gondolom adtok a babátoknak meg babajoghurt mi egymás, nahát azokban is van minden.
2012. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 1 éves koráig mindenből bio-t veszek, egy baba nem fog csődbe vinni, keveset eszik, heti 2 banánt pl. 9 hónapos, anyatejes, napi 2-3-szor kap rendes kaját. Hajlamos az allergiára, apai ágon, az asztma már 2.5 hónaposan előjött nála, nem vagyok hajlandó bizonytalan eredetű dolgokkal etetni. A Spar-ban veszem neki a bio dolgokat, vagy az ebio.hu-n, ahol kb olyan árak vannak, mint a nem bio zöldségesünknél.

A messziről érkező déligyümölcsöknél szerintem kiemelten fontos, hogy ne sima legyen.

Egyébként fura, de az alma a legszennyezettebb a zöldség-gyümölcsöknközül ;(((

2012. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!