Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 22 hónapos, és nem...

Kislányom 22 hónapos, és nem akarja megenni a főtt ételt, mást sem eszik igazán sokat, tojást, bundás kenyeret, virslit, gyümölcsből almát meg banánt szik. Mit csináljak, hogy egyen rendesen?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Mikor kezdtél "rendes" kaját adni neki? Amit ti is esztek?
2011. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kb. 11 hónapos kora körül már evett, amit mi is eszünk, akkor még nem volt válogatós, most pár hónapja nem akar enni.
2011. jún. 28. 17:12
 3/9 anonim ***** válasza:
akkor nincsmás ötletem,minthogy egyetek együtt, mindenki ül az asztal körülés csak egyféle van az asztalon. Akkor enni fog ő is
2011. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól tartok az enyém is ilyen lesz :-/

Itt gyümölcs szezon és nem hajlandó semmi újat enni. Hallottatok már olyat, hogy dinnyét, barackot se eszik egy baba. Most 9 hónapos és egy féle főzeléken, Sinlacon és a Frutapura-n kívül nem eszik semmit.Kiüti a kezemből, kiköpi, sír....hajjjjjhh

A nagyobbik se evett jól, de változatosan legalább.

Tipp: tegyél elé egy szép gyerektányért , rajta sok változatos színű étellel , de ne nagy mennyiséget. Engedd neki, hogy maga mezgeréljen benne. Nálunk nagy favorit volt a mozarella golyó, uborhacsíkok, paradicsom kockák és olívabogyó. Tudom ez se főtt étel, de hátha változatosabb lesz így neki.

Valami lehet a gyümölcsökkel, mert a nagyobbikom ( 3éves) nem eszi meg újabban az epret, málnát, őszibarit se....Kitudja mivel vegyszerezik ezeket...:-/

Főzzél vele együtt , azt mondják megjön közbe az évágyuk!

2011. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy éves fiam él szinte anyatejen. :(
2011. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én 22 hónaposomhoz képest a tiéd egy angyal. Kiborító tudom, de próbálj meg rágörcsölni, én azt hiszem itt is hibáztam. Tedd elé, ha eszi eszi, ha nem nem, előbb utóbb tán csak enni fogja...legalábbis a remééééény
2011. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

enyém is 22hónapos, alapjában véve jó evő de gyümölcsből ő sem eszik seemit meg, csak a banán és alma :))


nem tudom iért van ez, én néha csalok és szereti a joghurtokat amik gyümölcsösek és mindig reszelek bele egy kis barackot epret, málnát


utóbbi 2 gáz mert magos és nem fogadja el így sem

múltkor apja csinált neki banán +dinnye+tej turmixot...megitta mind a 3 dl-t :)))


szóval én most úgy próbálkozom, mint annakelőtt a hozzátápláláskor...néha bele csempészek egy kisebb adagot abból amit nem eszik meg amúgy sem és észre sem veszi :))

2011. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ja és az együtt főzés na az egy jó ötlet, unatkoztunk vacsi idő volt mondom akkor csináljunk egy szenyót közösen, felültettem a konyhapultra kipakoltam neki és végig mondta neki mit hogy kell csinálni és ez milyen finom lesz, hát addig fel sem állt az asztaltól amig volt a tányérján, pedig sima párizsis kenyér volt sajttal :))


nekünk a favorit: mackósajt, lekvárok, majonéz,.....na a majonéz ha van akkor azt is addig eszi amig van a tányérján :))


próbáld ki hogy nyomsz neki és had tunkoljon


suttogóban azt írják, ilyen korban nem kell fogalakozni vele mit hogy eszik, hagy dzsuvázzon, had mártogassa a halrudat a gyümölcsjoghurba..ki mondja azt meg hogy ezt így nem szabad?had egyen amit akar...ne erőltessük ez a lényeg...úgysem halnak éhen nyugi :)

ahogy néztem ovis menük is vajas kenyér, alma, tészta, főzelék...hát nem egy tápláló...


ja és az enyém zöldséget nem eszik egyátalán..(sajna mi sem nagyon)

bár mondom nekem minden főtt kaját mgeszik, pl a spenót jó fokhagymásan a kedvence, de minden jöhet neki

előző voltam

2011. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk ugyanez van kb 1 hónapja,az enyém 18 hós.Nem tudok én se mit csinálni eddig evett mindent most mindent kiköp:(.Én megkinálom az ebéddel délután is hátha.De nem nagyon kell.Kakaó,reggel,esetleg pár falat reggeli.Ebéd nuku.délután ha nagyon éhes eszik vmit.Este kakaó.
2011. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!