Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel fel éjjel és van...

Miért kel fel éjjel és van fent órákig? 15 hónapos, hónapok óta ezt csinálja, őrjítő. Felébreszti magát és onnantól kezdve órákig rugózik négykézláb, gondolom így próbálja visszaaltatni magát.

Figyelt kérdés
Ez azzal jár, hogy recseg-ropog, nyikorog a kiságy. Ha kiveszem magunk mellé, akkor sem alszik, csak fekszik, forgolódik. Rárakom a kezem, hogy ne tudjon felülni, és rugózni, de hiába, csak forgolódik. Simálgatom, akkor ellöki a kezem. Ha nem veszem ki, csak felkapcsolom a villanyt, akkor azt hiszi nappal van, feláll, játszani akar, úgyhogy a villanyt már régóta nem kapcsoljuk fel. Simálgatásra is vagy feláll a kiságyban, vagy ha abbahagyom, akkor egyből elkezd rugózni. Van, hogy annyira rugózik, hogy fél méterre eltolja a kiságyat és leizzad, de nem sír. Képtelen vagyok órákig hajolni felette és simálgatni. Éjjeli lámpa kellene neki, hogy ha felébred akkor ne féljen? Vagy nappal nem megefelelő az alvása? Vagy mi baja van? Hónapok óta nem alszunk, pedig két hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Reggel 10-kor kel, 4 órát fent van, utána 2-től 5-ig alszik, aztán megint 4 órát van fent, 9-kor megy lefeküdni, de éjjel 2-körül kezdődik a rugózás. Ja és morog is hozzá! Keveset van fent délután? Jobban ki kellene fárasztani? Arra is gondoltam, hogy nem jó neki ez az egy alvás nappal, vissza kellene állítani a kettőt, mert ha programunk van, egész napos és keveset alszik, mondjuk csak a kocsiban oda-vissza úton, akkor átalussza az éjszakát, de ilyen csak kétszer volt.
2012. ápr. 27. 13:33
1 2 3 4
 11/34 csill79 ***** válasza:
Sajnállak nagyon,de szerintem csak akkor fogja abba hagyni,amikor elindul és nagyon elfárad majd.Addig is kitartás,mást nem tudok javasolni.
2012. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Köszi.Lehet igazad lesz, mert tényleg csak akkor aludta át az éjjelt, mikor programunk volt és nem aludt nap közben és kifáradt!
2012. ápr. 27. 15:08
 13/34 anonim ***** válasza:

nem értem,miért baj ha saját szobájában alszik meg ti is? minek egy szobában? ha zavar téged,rakd a saját szobájába. ha ő nem nyűgös nappal,akkor mit idegeskedsz? nyilván semmi baja,de adhatsz neki alvászavarra homeós bogyót.


én imádom a gyerekeim de nem kell mindent beáldozni,főleg ha még értelme sincs,nem lázas betegen hagyod magára

2012. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Jól számolom, hogy csak 8 órát van ébren? Szerintem azért kel éjjel. Nem biztos hogy rossz az egy alvás, de 10 óra az nem reggel, én felkelteném 8-fél9 fele, és mondjuk altatnám dél-fél1 körül. Este meg amíg bírja. (így még ha nem bírja estig, akkor egy fél-1 órát második alvás is belefér) Ha délután így is alszik 3 órát, akkor 3 fél4 fele kelne, 7-fél8 fele aludna el. Szerintem nyáron, mikor sokáig van világos és lehet kint lenni, ezt az esti alvást 8ig el lehet majd húzni.
2012. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Igen, ma pont ezt próbáljuk ki, reggel 9-kor keltettem, 1-től 4-ig aludt és fél 10-kor feküdt le, és egész délután kint volt és sétáltatták, mert még egyedül nem megy neki. Ahogy leraktam elaludt, remélem reggelig így lesz. Tehát ma 1,5 órával többet volt fent, holnap már 2 óra lesz. Én is gondoltam, hogy nyáron tovább maradhat este.
2012. ápr. 27. 22:06
 16/34 anonim ***** válasza:
majd írd meg holnap,hogy hogy aludt az éjjel...
2012. ápr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

az én lányom is forog nagyon, lehet köze van a mozgásfejlődéshez?

Most is hallom ahogy dobálja magát

14 hónapos, nem jár méég egyedül

2012. ápr. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Nos nem tudom mi lehet az oka az én kicsikéim 16 hónaposak 9,5 hónaposan indultak el de még a mai napi ezt csinálják ,eddig a fogakra meg a mozgásfejlődésre fogtam de kint van 16 foguk nem is kar jönni egyenlőre több,mozgásban már nincs új amit elsajátíthatnának és kelnek és kelnek szüntelen:))Viszont szerintem a te kicsid sokat alszik nappal és éjjel csak forgolódik ,aludna de már nem tud és lehet altatná vissza magát ,remélem ha kevesebbet alszik nappal akkor azzal megoldódik a problémátok:)))
2012. ápr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

A mai este egyenlőre semmi változás, 2 óra 06-kor ébredt és jött a morgás+rugózás. Azt nem tudom meddig csinálta, de biztos órákig. Muszály volt aludnom, már hulla voltam, úgyhogy szerintem fél óránként felébredtem, de visszaaludtam.

Ma megint megpróbálom, de most keltem 9-kor és délben megy aludni. Azt nem tudom, hogy mennyit hagyom aludni, mert programunk lesz délután, lehet csak 2-ig, és lehet kétszer fog aludni egy picit, de meglátom, nem adom fel és megírom, hogy mi lett az eredménye! Köszi mindenkinek a válaszokat! Megyek ébreszteni!

2012. ápr. 28. 09:05
 20/34 anonim ***** válasza:

túl dokat alszik. ne 9 kor keltsd hanem 7-8 kor. 1kor alvás,3 kor szigorúan keltés. 8kor be fog esni az ágyba. egy ekkora gyereknek már szaladgálnia kéne egész nap. valami nem stimmel,sztem menj el vele orvoshoz,neurológushoz.


lehet h utálja kiságyát,már alhatna rendesben. éjjel sztem azért rugózik mert nincs meg a mozgása napközben

2012. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!