Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel fel éjjel és van...

Miért kel fel éjjel és van fent órákig? 15 hónapos, hónapok óta ezt csinálja, őrjítő. Felébreszti magát és onnantól kezdve órákig rugózik négykézláb, gondolom így próbálja visszaaltatni magát.

Figyelt kérdés
Ez azzal jár, hogy recseg-ropog, nyikorog a kiságy. Ha kiveszem magunk mellé, akkor sem alszik, csak fekszik, forgolódik. Rárakom a kezem, hogy ne tudjon felülni, és rugózni, de hiába, csak forgolódik. Simálgatom, akkor ellöki a kezem. Ha nem veszem ki, csak felkapcsolom a villanyt, akkor azt hiszi nappal van, feláll, játszani akar, úgyhogy a villanyt már régóta nem kapcsoljuk fel. Simálgatásra is vagy feláll a kiságyban, vagy ha abbahagyom, akkor egyből elkezd rugózni. Van, hogy annyira rugózik, hogy fél méterre eltolja a kiságyat és leizzad, de nem sír. Képtelen vagyok órákig hajolni felette és simálgatni. Éjjeli lámpa kellene neki, hogy ha felébred akkor ne féljen? Vagy nappal nem megefelelő az alvása? Vagy mi baja van? Hónapok óta nem alszunk, pedig két hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Reggel 10-kor kel, 4 órát fent van, utána 2-től 5-ig alszik, aztán megint 4 órát van fent, 9-kor megy lefeküdni, de éjjel 2-körül kezdődik a rugózás. Ja és morog is hozzá! Keveset van fent délután? Jobban ki kellene fárasztani? Arra is gondoltam, hogy nem jó neki ez az egy alvás nappal, vissza kellene állítani a kettőt, mert ha programunk van, egész napos és keveset alszik, mondjuk csak a kocsiban oda-vissza úton, akkor átalussza az éjszakát, de ilyen csak kétszer volt.
2012. ápr. 27. 13:33
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

az utolsónak teljesen igaza van,korábbi legyen a kelés úgy ahogy ő írta próbáld meg,és hát igen az elindulásig lehet megmarad ez az állapot,mondjuk nekünk utána is,de az enyémek hiper-szuper aktívak na őket aztán nem lehet úgy lefárasztani hogy végigaludják az éjszakát:(

:)

2012. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Légyszives ilyet ne írj, hogy "egy ekkora gyereknek már szaladgálnia kéne". Elfogadom a tanácsokat, a véleményeket, de a kérdés az alvásával kapcsolatos, nem azzal, hogy miért nem szalad. Nyilván azért mert nincs olyan törvény, hogy napra pontosan mikor kell felülnie, felállnia, járnia, szaladnia egy gyereknek. Mert minden gyerek más. Az enyém 6 hónaposan kezdett el forgolódni,és 9 hónaposan kúszni, 10 hónaposan ült fel, 11 hónaposan állt fel és 13 hónaposan kezdett el mászni, most 15 és most lehet már két kézzel és egy kézzel fogva vezetgetni. Ebből is látszik, hogy mindent később csinál. Tehát meg fog tanulni szaladni, és lehet akkor többet fog mozogni és jobban alszik, ,(tehát elfogadom a véleményedet/tanácsodat)és én is gondolom, hogy emiatt nem alszik, csak ne legyen az, hogy ekkor meg ekkor kell csinálnia valamit!

Valószínűleg így is lesz, mert tegnap csak másfél órát aludt és 14-től 21.30-ig kint voltunk vele és vezetgettük, meg játszott, de ezt ő dönti el, hogy mikor jön el az ideje. Nem valami átlaghoz alkalmazkodnak ők, hanem a saját ritmusukban fejlődnek, mindegyik máshogy!

Amúgy éjjel egyszer kelt fel két percre rugózni, viszont este nagyon fel volt pörögve.

És azt is írtam, hogy 4 órát van fent, őt nem lehet 7-kor ébreszteni, aztán 13-kor letenni, 3 és fél óra után már dörzsölgeti a szemét, jó ha kibírja délelőtt a 4 órát. A délutáni fentlétet próbálom nyújtani, mert akkor tovább bírja.

2012. ápr. 29. 08:49
 23/34 A kérdező kommentje:

És szereti a kiságyát, ha beviszem magunk mellé, csak felül és lesi a kiságyát, mutatja és vissza akar menni. Légyszi úgy válaszoljatok, hogy elolvasátok a leírást, amit a kérdés után írtam, mert így csak ugyanazokat a dolgokat kell többször leírnom!

Mindenki véleményét elfogadom, kipróbálom az ötleteket, csak ne kelljen vitatkozni olyan dolgokon, amiket már leírtam, hogy mit hogyan csinál a kislányom, mert annak értelme nincs.

A végső következtetésem tehát, hogy ha többet van fent délután, és többet mozog, akkor helyre jönnek a dolgok. Köszi mindenkinek!

2012. ápr. 29. 08:54
 24/34 anonim ***** válasza:

és ha dörzsöli a szemét? nézd,nem bántásból,de te vagy az anyukája,neked kell bevezetned egy rendszert. egy ekkora gyerek nem alhat-kelhet össze vissza. lesz 1-2 nyűgösebb nap,de hidd el megéri mert megszokja. 8-1ig illetve a 3-8ig tartó időszakot kell birnia,ez nem sok idő. ez 10 óra fentlét és 14 óra alvás. legalább próbáld meg. nem a kiságyból kell kivenni,hanem egy nagyobbat venni neki,lehet h imádná,és nem lenne gond.


azon meg ne sértődj meg hj azt irtam szaladgálnia kéne,nem úgy értettem h mia za h nem szalad,rosszul fogalmaztam,úgy értettem h egy ekkorának pörögnie kéne-kúszni,mászni,menni amit épp tud- és nem átaludni a napot.


lehet h egy kis plusz vitamin,energia is segitene,egy jó gyerekvitamin pl.


elhiszem h sajnálod,de pl a lányom igy alszik ahogy irtam,de ma pl programon vanna,és nem fogom hazarángatni h aludjon. majd elaszik este.


szóval: hidd el jót akarunk. 2 gyerekem van,sokmindenen átmentünk,alvásproblémán is. nekem a fentiek segitettek. nyüfi lesz picit,és lehet h ragad majd le a szeme pár napig,de megszokja. a rendszer fontos,neked is,de még inkább neki :)


sok sikert!

2012. ápr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

ás igen,lehet h kéne neki a saját szoba-ha megoldható. gondold el,tudja h ottvagy mellette,h apuka is ottvan, hallja a hangotokat,érzi az illatotokat. lehet h zavarja.


ezt a verziót is kipróbálnám,ha van szobája,tedd át,lehet h nagyon birná h van egy birodalma és pürügne benne naphosszat :)


utolsó

2012. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

mármint pörögne :))


és nem kell már a két alvás csak 1,mert a legfontosabb az éjszakai

2012. ápr. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

a saját ritmusú fejlődés,és a között h a gyerek irányitja az egész életét-és a tiéteket- óriási a különbség


ideje h az anyukája legyél és ne a cselédje

2012. ápr. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Köszi! 3 napja, mióta keltem reggel, 9-től csak fekszik, ahol éppen van, járólapon, vagy parkettán és 10-ig csak fekszik és néz ki a fejéből. Nyúzhatom, de csak visszafekszik. Este annyira túl volt pörögve, hogy 10-kor elaludt, aludt fél órát, aztán felkelt és éjfélig csak ordított torkaszakadtából. 2 napig ez volt. Igaz, hogy két napja végigalussza az éjszakát, és mi sem aludtunk ottbent vele, de tönkrementek a nappalok, egész nap dörzsöli a szemét, a kezünkben akar lenni, se sétáltatni nem lehet, se letenni, üti a fejét. Legalábbis tegnap ez volt. Nem tudom megéri e az éjszakát átaludni, ha tönkremegy a nappalja. Ami egyébként "rendszer" volt. 10-kor kelt gond nélkül, 2-kor alvás, el is aludt egyből, 3 órát aludt, és este 9-kor feküdt, 10-20 perc míg elaludt. Ez egy jó rendszer volt. Most össze-vissza beájul, hisztis, éjjel ordít. Nem nyafogni akarok, kell a türelem, csak sajnálom. Még a hosszú hétvégén ez lesz, de ha nem jön be, akkor hagyom aludni, mert az is lehet, hogy nagyobb igénye van az alvásra, mint más kisgyereknek, csak mi nem gondoltunk erre!
2012. ápr. 30. 09:07
 29/34 anonim ***** válasza:

jól csinálod,meg fogja szokni. ne add fel!! az éjszaka a fontosabb,h akkor kipihenje magát. nappal próbáld lekötni,sok programmal,kézműveskedés pl,gyúrma,festés,stb. ne hagyd feküdni,tedd székbe. amit most csinál az dac,mert nem tetszik neki az új rendszer :) ennyi az egész. legyél határozott,hamarosan átáll,csak türelem!!! ha 1x is újra hagyod h ő döntsön,többször nem fog menni átállitani.


persze most macerásabb picit a nappal,de az nem jó h éjjel mindenki alszik nyugodtan?


kitartás nagyon ügyes vagy!!!

2012. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Köszi! Most ott tartunk, hogy egész nap sír, üti a fejét és sír, mert álmos és éjszaka is ugyanúgy fent volt 1 órát. Értelme nincs a kínzásnak, egyértelmű, hogy nem a sok alvás az ok, hanem a kevés mozgás!Hagyni fogom, hogy annyit aludjon, amennyi neki jólesik!
2012. máj. 1. 18:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!