Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet kenguru hordozóban vinni a babát?

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én védőnőm szerint, ha biztosan ül. Addig árt a gerincének.
2009. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és kb hány hónapos kortól ül biztonságosan?
2009. jún. 22. 15:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, 8-10 hónaposan legkésőbb. Amúgy én is meglepődtem, mert eddig én is úgy tudtam, hogy már 3 hónapost bele lehet tenni. De nem kockáztatok, mert nekem, és az apjának is problémás a gerincünk.
2009. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor valószínű,hogy ettől a kérdező gerince is károsodni fog.8-10 hónapos gyereket nem lesz leányálom cipelni:))

Mi 3 hónaposak vagyunk,annyit szokott merev falú kenguruban lenni,ameddig leszaladunk a közértig...Most 5,5 kiló és néha azért megizzaszt.

2009. jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a probláma már nekem is eszembe jutott :) De most azt olvastam, hogy előbb is ülnek már, csak segítséggel. A védőnő szerintem arra gondolhatott, hogy amíg "belerogy" a kenguruba, addig nem szabad.
2009. jún. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mi másfél hét múlva leszünk 3 hónaposak,és most kb szintén 5.5 kiló lehet a babám.Az merevhátúnak számít ha van égy műanyag kivehető betét a támlában ami hajlítható,de mégis tart vmennyire?
2009. jún. 22. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom hogy 3 hónapos kortól. Ha várni kéne 8-10 hónapos koráig, már szinte nem is lehetne használni a kengurut, mert általában 9-10 kilóig jók. Az én fiam még nincs 3 hós, de majdnem 6 kiló! Mi nemsokára megpróbálkozunk a kenguruval.
2009. jún. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 hetes korától használjuk a kengurut (a gyártó szerint elvileg újszülött kortól lehet), és nagyon szeret benne lenni a pici. A 6 hetes csípőszűrésen a doki ráírta a papírra, hogy havasolja a tornáztatást és a kenguru használatát, úgyhogy gondolom, hogy nem árt a babáknak, hamár az orvosok is ajánlják. Nekünk puha hátú kengurunk van, és gyakorlatilag olyan, mintha kézbe lenne a baba, tehát nem ül, mert a kenguru tartja a hátát is.

A babám most 8 hetes és már 6 kilós, és bizony már most megérzem a hátamat, tehát mi túl sokáig már nem fogjuk tudni használni. Hozzáteszem csak rövid időt szokott kenguruban tölteni, pl. ha gyorsan kell leszaladnom a boltba.

2009. jún. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Látom, ez már régebbi kérdés, de leírom a véleményemet, hátha valaki még idetévedne. :)


A kenguru nem túl jó a babának, több okból is:

- csípőből lóg a lába - ez nem jó a csípőfejlődésének

- a legtöbb kenguruval ajánlják a kifelé-hordozást, pedig az nagyon nem ajánlott ( [link] )

- nem lehet vele háton hordozni, holott az ember háton hordozásra termett (gondoljunk csak bele, a hátizsák sem véletlenül "háti"), és egy 7-8 kilós babát elől hordozni már nagyon megterhelő, és a hordozó személynek nem túl egészséges

- a legtöbb kenguru sok szülő elmondása szerint kényelmetlen

- a baba nem simul elég szorosan a hordozójához, túl alacsonyan van (pedig a legkényelmesebb az lenne, hogy a baba minél magasabban legyen, és minél szorosabban legyen a hordozó megkötve)

- a legtöbb kengurunak nincs derékpántja sem, így gyakorlatilag a szülő vállán "lóg" a gyerek

- a baba összes súlya a lába közötti anyagrésze terhelődik (ez különösen a fiúknál lehet rossz, mert herezúzódást okozhat)!


Viszont! Vannak megfelelő hordozók, amik biztosítják az anatómiailag megfelelő tartást, és eleget tesznek azoknak a szempontoknak, amiknek egy kenguru általában nem. Ilyen hordozók pl. a hordozókendő, a mei tai vagy csatos hordozó. Ezekben a baba a megfelelő helyzetben van: a a lábai enyhén fel vannak húzva, terpesztartásban van, és a a hordozó az egész popsiját megtámasztja térdhajlattól-térdhajlatig.

Érdemes beleolvasni:

gyermekhordozas.blogspot.com

2011. aug. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!