Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 3 napja múlt 7 hónapos...

Kisfiam 3 napja múlt 7 hónapos, nagy baj, hogy még nem fordul hasról hátra, nem négykézlábazik és nem kúszik?

Figyelt kérdés
Szerintetek forduljunk orvoshoz emiatt, vagy még nem kell ennyire aggódnom? A környezetünkben már minden ilyen korú vagy még fiatalabb babák is tudnak forogni, és minimum négykézlábazni is... Úgy látom, hogy nagyon szeretne már kúszni, és emiatt sokszor fel is idegesíti magát, hogy nem halad, de egyszerűen nem tud megmozdulni még...
2012. ápr. 28. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Jól látod! 7 hónaposan oda vissza kéne forognia, sőt lassan fel is kéne tudnia ülni maga!

Fordulj orvoshoz, lehet egy kis torna kell neki!

2012. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kúszik és nem négykézlábazik az nem gond. Kisfiam 8 hósan kúszott csak, de nem sokat. Ő forogva közlekedett. Úgymond kutyázni-négykézlábazni 8-9 hó körül kezdett 10 hósan kezdett mászni. Fordulni már nem ártana neki, de ez csak az én véleményem.
2012. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a gond,hogy nem forog azt már kellene neki.
2012. ápr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Forognia mar kellene. A tobbivel meg nincs lekesve - szerintem.
2012. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a védőnő 7 hósan monsta hogy vigyem el gyógytornászhoz, mert nekem sem forgott. 7 és fél hósan elmentünk, jól megtornáztatta, s rá 2 hétre már forgott. Most 8 és fél hós, s odavissza forog, úgy közlekedik. Jelenleg 4kézlábra kell állnia, a másznia, azt gyakoroltatjuk vele. Nektek nem mondta a védőnő, hogy vidd el?
2012. ápr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

elméletileg 6 hónapos koráig kell forognia, ha ez nincs akkor a fél éves státuszon kéne továbbküldenie a gyerekorvosnak :S


megvizsgálta és azt állapította meg, hogy nincs semmi baj vagy meg se nézte???

2012. ápr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
en babam 3 nap mulva lesz 7 honapos. Hasrol hatra fordulast ö sem szereti csinalni. Tudja hogy kell, mert szokott forogva közlekedni, de ha elfarad hason, akkor inkabb elkezd sirni, minthogy atfordulna. Mondjuk ö forog hatrol hasra mindket iranyba, ugyhogy gond csak nincs vele. Ö is meg csak probalkozik a negykezlabazassal, de csak akkor, ha bedühödik es sir. Amugy csipöig emeli a felsötestet. En ra fogom a sulyara(közel 9kg)
2012. ápr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Amikor voltunk a 6 hónapos státuszon a védőnőnél, akkor mondtam neki, hogy csak hátról hasra fordul, de vissza nem, és erre nem mondott semmit. De szerdán felhívom a dokit, hogy ő mit mondd erre... Egyébként nagyon erős baba, mert a kezeivel nagyon ki tudja nyomni a felsőtestét hason, és a popsiját is emelgeti bár akkor a felsőteste a földön van. Mondjuk hatalmas baba is, mert 7 hónaposan 75 cm és 9600 gramm, bár ducinak nem duci. Lehet, hogy amiatt is nehéz neki a fordulás, hogy ilyen nagy?
2012. ápr. 30. 15:50
 9/9 anonim ***** válasza:

nem tudom miért lehet ez.

enyém alig 8 kiló volt 7 hónaposan, akkor már egy hónapja mászott, stabilan ült és felállt :/


nyilván minden baba más, ki gyorsabban fejlődik a mozgásban, ki lassabban, de azért vannak megadva ezek a támpontok, hogy 6 hónapos koráig oda-vissza forogjon, 8 hónapos koráig kússzon, 10 hónapos koráig másszon és üljön fel, hogy ha ez nincs meg akkor egy kivizsgálás szükséges.

ezen nem kell megijedni, nyilván nem beteg a babád csak valamiért lemaradt, feszes vagy épp laza izomzat a leggyakoribb ok és egyrészt neki is jó ha ezen segítenek másrészt az agyat a mozgás indítja be ezért minél előbb jobb lépni, még ha felesleges is.

szerintem dévényesnek is megmutathatnád, hogy ne menjen az idő, míg eljuttok a dokihoz ;)

2012. máj. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!