Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdődik a horzsolásos időszak...

Kezdődik a horzsolásos időszak! Hogyan, mivel készüljek fel rá?

Figyelt kérdés
Ahogy tegnap lekerült a hosszú nadrág, úgy felkerült az első seb a térdére. Tudom, ez így fog menni egész nyáron. Mi legyen kéznél, mit tartsak otthon, hogyan kezeljem le őket? Kell fertőtleníteni? Este a fürcsinél csípheti a víz?
2012. ápr. 29. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp ki kell mosni a sebet, és én Bepanthen PLusz kenőccsel szoktam neki bekenni.
2012. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Betadin oldattal fertőtlenítsd. Előtte ha van nálad, tiszta vízzel kiöblítheted. Este fürdésnél gyereke válogatja, hogy zavarja-e vagy sem. A nagyokat nekem soha nem zavarták a horzsolások, de a kicsi bizony volt, hogy sziszegett, hogy csípi.
2012. ápr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ha pont úton vagyunk, akkor hogy mossam le? Ha popsitörlővel letörlöm az csípheti neki? Csak az van nálam mindig. Ha a krém is mindig nálam van, akkor azzal egyből be lehet kenni?
2012. ápr. 29. 11:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a popsitörlő is jó, jól ki kell vele a sebet törölni, és utána rá a krém.
2012. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Betadine,sebhintőpor mindig legyen otthon,sebtapasz is,sőt azt még magadnál is hordhatsz.Bepanthennel szoktam én is bekenni az enyémeknek,ha lehorzsolják,szépen meggyógyul pár nap alatt.A fürdőviz csipheti a sebet,az enyémeknek szokta.Olyankor zuhanyoztasd esetleg a gyerkőcődet,az nem csipheti annyira,mint amikor bent ül a vizben.

Popsitörlővel le lehet törölni a sebet,de az fertőtleniteni nem fertőtlenit és ha rákened a krémet,az nem éppen jó!

2012. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha úton vagytok, akkor vigyél magaddal egy kis flakonban vizet (meg elfér egy csomag illatmentes zsebkendő is. Esetleg van is nálatok inni való(szénsavmentes ásványvíz). Az még mindig jobb, mint a popsitörlő. Aztán betadine oldat vagy annak is van krém változata.
2012. ápr. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Foreveres Aloe First, fertőtlenít, azonnal nyugtatja a sérült bőrt, extra gyorsan hámosít, hipergyors vérzéscsillapító. Évek óta semmi mást nem csinálok, csak lefújom a sebet - saját magunkon is - és kész. Gyönyörűen, gyorsan, fájdalom nélkül gyógyul. Csípésekre is jó, napégésre pedig a legjobb, ami egyáltalán létezik. A táskámban mindig van, anélkül el se indulunk itthonról. Nagyon szeretjük. Amióta nálunk a kórházi gyerekosztályon is megismerték, azóta ott is ezt használják.
2012. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!