Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most őszintén: csak nekem van...

Most őszintén: csak nekem van elegem néha a hónapok óta tartó lemondásokból, vagy nem vegyok egyedül (terhességtől kezdve a szoptatási időszak alatt)?

Figyelt kérdés

Sokan annyira idealizálják a terhesség-babázás-szoptatás kérdéskört....

De nem annyira fenékig tejfel szerintem.


Épp a második babámmal vayok otthon.Terhesség alatt a másállapot miatt, most meg a szoptatás miatt kényszerülök lemondani dolgokról,amiket szeretek.

Programok,ételek,és sok-sok apró dolog, amiket nem lehet kategorizálni.


Épp most is besokalltam.

A babámnak szinte mindentől fáj a hasa, alig van pár fajta étel,amit ehetek.


Igen,tudom,én vállaltam és tudtam,hogy mire vállalkozok,persze.Imádom a gyerekeimet!!!!!


De nyugtassatok meg, hogy néha más is besokal ettől a sok-sok lemondástól....csak egyszerűen mondjuk nem beszélünk róla másoknak...


Ha kérdezik,mi újság, nyilván nem ezzel kezdek,hogy már megint nem tudtam egy jót vacsorázni...stb..

Tucatjával tudnám sorolni a dolgokat amikt imádok csinálni vagy enni,de a teresség vagy a szoptatás miatt nem lehet(ett).


2012. febr. 23. 09:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én lassan 9hónapja nem ettem egy jó bablevest vagy egy székelykáposztát és igen, baromira hiányzik:)))) Vagy jó volna inni egyet a barátnőimmel...de tudom, hogy ez mind érte van, a babámért és már, máshogy állok a dologhoz:)

Mondjuk egy szerencsém van, hogy nekem nem volt hasfájós...

2012. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 sumergo ***** válasza:
100%

Azért ebbe jócskán besegítenek a hormonok is, mármint ha az ember besokall kicsit. Türelem, és kitartás!

:-)

2012. febr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhesség alatt nem kellett lemondanom semmiről, szerencsére.

Mióta megszületett, azóta csak a vásárlás hiányzik, a csavargás, mert ugye vele nem mehetek el bármikor bárhová.

Szoptatom még, de lassan elkezdem a puffasztó ételeket enni, mert úgy tűnik amíg picike volt, nem azért fájt a hasa amit én ettem.

Mivel a második babád, tudod, hogy nem tart örökké ez az állapot, kitartás!

2012. febr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem egyszerű.

Én most a harmadik babámat várom, és ez a terhesség (még 2,5 hónap van) most minden más, mint szép. Pedig tervezett baba. Sokan csak most veszik észre, mert lazul a kabát, és mindenki mosolyog, hogy jaj de jó, én meg csak nézek a fejemből ki, hogy "persze hogy jó", de most semmi örömteli dologról nem tudok beszámolni. (Az előző terhességemről még elmondhattam, hogy volt két jó hónapom a közepén, most egy kezemen lehetne számlálni, hogy hány jó napom volt eddig).

Hányás, majd betegségek, allergia (amire nem szedhetek gyógyszert), rosszullétek (rohanás kórházba), epilepsziagyanúval kivizsgálás (hála Istennek nincs!), terhességi cukor, ödémák odalent, aranyér stb. stb. Még sorolhatnám. És közben ez a nyomott téli idő, fáradt férjjel és két ugribugri tündérrel, akik persze "ugyanazt várják" tőlem, mint amire nem terhesen képes vagyok.


És tudod holnaptól épp van egy munkám, és tudom, hogy találkozni fogok egy kolléganőmmel, akit nagyon szeretek, nekik nem jön össze a baba sehogy sem, már sok éve nem, mesterségesen sem és sehogy sem (ő korábban beteg volt, így ez nehéz is), pedig 15 éves kora óta nagy családra készül. Ilyenkor összehúzom magam egészen kicsire. Mert nekem megadatik a csoda!


(És a gyerekeim tejallergiásak, így nálam az első 9-10 hónap tejmentes diéta szoptatás alatt...)


Szóval fel a fejjel. tudom mit érzel, vannak ilyen napok, át kell lendülni, várni a tavaszt, a napsütést, és gyönyörködni a gyerekek önfeledt mosolyában!

2012. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hónapok? Évek! Most várom a harmadik babámat, szerinted? Bár én hallgatok, mert nekem a második szoptatása és a harmadik teherbeesés között volt egy jó fél évem, de ismerek olyat, aki már sok-sok éve így járt...

Amikor kérdezték, hogy mikor jön a második, zsigerből azt válaszoltam, hogy 3 feltétele van: átaludt éjszaka (ez viszonylag hamar megvolt), egy erősen illuminált este és egy doboz cigi - ez utóbbi kettő csak vágyálom maradt. Az elsővel még mázlim volt, mert nem volt hasfájós, így a töltött káposztáról és társairól nem kellett lemondanom. Ketteskével ezt bőven visszakaptam: ha csak tejtermékre (főleg joghurtra) gondoltam, már görcsölt a pici pocak :(

Ez van, így jártunk. Én mindig azzal biztatom magam, hogy ennek a korszaknak is egyszer vége szakad, és akkor majd vissza fogjuk sírni.

2012. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyetértek veled!

Nekem még csak az első babám. de főleg az elős hónapok nagyon megviseltek, pedig imádom őt, és nekem nem is volt hasfájós, de az hogy nem mozdulhatok ki, és egy bevásárlás is feldob, mert végre valami program!

Én is szoptatok még (6 hós), és hamarosan tervezzük a tesót, mert két gyerkőcöt szeretnék, és már nem érek ré éveket várni. De ha belegondolok, hogy még 2-3 év mire végre fogyózhatok, és kisebb lesz végre a mellem:) és nem kell éjszaka is melltartót hordani és hasonlók...hát ...igen sok lemondás!

2012. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Együttérzek :)) Én a harmadik babámat szoptatom. A nagyobbak se olyan nagyok még, az egyes és ketteske között volt fél év amikor már nem szoptattam de még nem voltam terhes (mivel az elsőt csak 1 évig szoptattam) de azonkívül több éve vagyok vagy terhes vagy szoptatós.

Múltkor (tudom persze a hormonok és a fáradtság is közrejátszik) de elsírtam magam mikor a férjem pezsgőt bontott:)) A legkisebbem hasfájós, szénsavasat se ihatok, megőrülök egy babos vagy káposztás vagy tejes ételért vagy egy jó nagy pohár szénsavas kóláért...de nem teszem mert magammal szúrok ki, hiszen ordít szegény a hasfájástól.

Szerintem ez normális hogy besokallunk néha:))

2012. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a terhességem alatt 180 gr szénhidrátot lehetett enni, ami kb. napi egy-két zsemlének felelt meg. Rettenetes volt, nagyon nehéz. Az egész étkezésemet át kellett variálni, s olyan ételeket voltam kénytelen enni, amelyekért nem voltam odáig. Hiányzott veszettül a kenyér, de érdekes módon sosem sokalltam be tőle. Nem akadtam ki, vagy ilyesmi. Nekem a szoptatás az, amit már 2 éves kor után kezdek baromi nehezen viselni. Megőrülök tőle, hogy a mellbimbómat piszkálgatja, simogatja, csipkedi félórákon át. Persze, ez sem volt így kiskorában, pedig akkor nagyobb lemondással járt. Most már nagy ló, szabadulnék tőle, de annyira cicifüggő, hogy még nem választom el. Az is nehéz, hogy nem nagyon tudok eljárni sehova. ez sem zavart mindig, de most már így a 3. évben nagyon rossz kezd lenni. Annál is inkább, mert kezd kialakulni nálam az ún. GYES-betegség.
2012. febr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Én mindent ugyan úgy eszek terhesség és szoptatás alatt is ,pl camabert sajtok ,kolbász stb ...ezeket nem javasolják de úgy ítélem meg nem okozhat gondot.

A tatárbifsztek hiányzott terhesség alatt de szoptatósan már megkóstoltam.

Az én babáim is hasfájósak voltak ,de bármit ettem ...így a káposzta kivételével ésszerű mennyiségben ettem mindentől.Hasfájáson nem segített a diétám sem csak amikor kinőtte.Szerintem kár beáldozni mindent ,ésszerűen kell és akkor Te sem sínyled meg .

A programjaimról sem mondtam le ,vittem a gyerkőcöt is ,nagyon nyitott baba.

2012. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azz első terhességem nagyon problémás volt,az elejétől a végéig. Mégsem éreztem úgy hoyg bármiről is le kell mondanom, pedig előtte meglehetősen aktív életet éltünk a párommal.


Aztán a babámat nem tudtam szoptatni sajnos, a tejem nagyon hamar elapadt, így nem volt ilyen étkezési gondom. Sőt, babával együtt is mentem mindenhova, beosztottuk a felügyeletét amikor nem tudtuk vinni, szóval nagyszülői segítséggel szinte minden olyan volt mint előtte, csak mostmár a legtöbb dolgot hármasban csináltuk.


Most a második terhességem fele olyan problémás sem volt, mégis zarat,hogy nem ehetek akármit, nem tudoko futkosni a nagyobb gyerkőccel, nem vagyok aktív, nem aludhatok úgy ahogy akarok (sőt, szinte sehogysem a teresség második felétől a gyomorsav miatt). Egy jó társasági összejövetel, vagy sportprogram hiányzott. Aztán most a szoptatás alatt, 2 gyerek, kicsi hasfájós, alig tudok enni valamit, kimozdulni kész rémálom, mert kettővel nem megy még annyira, egyébként felügyeletet kell szervezni, stb...de a legnagyobb bajom: nem ehetek szinte semmit.


Mi nagyon szeretünk enni, párom nagyon jókat főz, én is szerettem a konyhában lenni, de most szinte semmit nem tudok megenni.


Majd jobb lesz, tudom, csak most egy kicsit már sok...

2012. febr. 23. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!