Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytátok, hogy önállóan...

Mikor hagytátok, hogy önállóan egyen a babátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy mikor engedtétek a babának, hogy belenyúljon a kajába vagy maga egyen a kanállal? Mert most olvastam, hogy 8-9 hónaposan már lehet engedni neki. Viszont én nem nagyon szeretném ha belenyúlkálna a kajába, a kanállal meg csak hadonászik még. Nem túl korai ez egy kicsit nekik?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. jún. 22. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én szívem szerint még most se hagynám!(mi már 19hónaposak vagyunk)Szörnyű amit tud csinálni az étellel... Én inkább ugy próbálkozok hogy a darabosnál próbálom egyedül hagyni enni,annál próbálkozzon, a pépesnél még többet "besegítek"... :)

2009. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

az én fiacskám ezen a téren nagyon önálló volt. Körülbelül 1 éves korától nem engedi h etessük, előbb kézzel, most meg már kanállal szépen eszik, csak néha segít a kezével. Most 18 hós.

Én előbb külön kistányérba tettem ami az övé, és másikból etettem, kevesebb papit kapott bele. Olyan előkét vettem aminek zsebe is van, és hosszú ujjú, h nem legyen minden csupa maszat.

Most együtt étkezünk, de neki is csak ki kell rakni.

2009. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lányom 9 hónapos.Már van 6 foga tehát már kis katonákat, gyümidarabokat simán adok neki.Sőt eddig a kis tányérjából én adogattam neki de kb 2 hete ő akarja betenni a szájába a falatokat:)Én hagyom neki,utána kéz és arc mosás, de szépen hamizik.A kanállal még nem akar önállóan enni, ill. csak hadonászik vele azt még annyira nem eröltetem.
2009. jún. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hááát, úgy tűnik én engedékeny vagyok. 7,5 hós a kisfiam, egy hete nyúlkál a kanálért. Rárakom a főzeléket a kezébe adom, ő meg a szájába teszi a kanalat. Rendszerint fordítva (úgy, hogy a kanál öble lefelé néz) de valahogy így is bejut neki a kaja, persze az etetőszékre, meg az előkére is (szilikon, kajafelfogós aljút vettünk, nem véletlen).

Így gyakoroljuk azt is, hogy ha elkérem, visszaadja a kanalat.Persze nem nyújtja felém, hanem a kérem szóra enyhít a szorításon, és lényegében a kezembe ejti.

Így persze tovább tart az evés, de valahogy meg kell tanulnia.

2009. jún. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a kajába viszont nem engedem, hogy belenyúljon. Persze próbálkozik.
2009. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A csipegetés nálunk is megy már, most már nagyon ügyes. Akkor lehet, hogy énis kipróbálom, mit kezd vajon a kanállal :) Belenyúlni én sem fogom engedni szerintem, csak ha csipegetős kaja van :)
2009. jún. 23. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!