Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol tudom a kislányom nevét...

Hol tudom a kislányom nevét berakatni a naptárba?

Figyelt kérdés

A kislányom DOROTI és nincs a naptárba ezen szeretnénk változtatni.Hol tudomezt megtenni?Még egy kérdés.A Második lányunk neve MELODY lenne de nincs ilyen az utónevek könyvében.Hol tudnám ezt engedélyeztetni??

Ha valaki tud légyszi segítsen .Köszi előre is.


2008. ápr. 20. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyar állampolgárságú gyermek esetén a szülők a Magyar Tudományos Akadémia által összeállított utónévjegyzékből választhatnak a gyerekeknek utónevet. Ha a szülők által választott utónév nem szerepel az utónévjegyzékben, a Magyar Tudományos Akadémia nyilatkozik a kért név anyakönyvezhetőségéről. Az erre irányuló kérelmet az anyakönyvvezetőnél kell előterjeszteni.

Remélem segítettem.

2008. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Doroti névnap február 6-án van. Csak lehet a naptárba külön nem tüntetik fel. Itt megnézheted: [link]

Melody meg így szerepel az utónévkönyvben: Melodi Ti kimondottan y-al akarjátok irni a nevét? Annak pedig május 29-én van a névnapja. Azt is megtudod a honlapon nézni.

2008. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A Melody-t így leírva (y-nal) nem fogják engedélyezni, mert a szabály szerint a nem magyar eredetű neveket csak magyar helyesírással (fonetikusan) fogadják el.

Melodi-ként (i-vel) pedig már engedélyezve van, nyugodtan adhatod neki ezt a nevet.

2008. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nagyon sokat segítettetek, nem tudtam hogy a Melodi már van.A Dorotiról tudtam mindent, csak azt nem hogy kimondottan hol kérelmezhetném hogy Őt is tüntessék fel a naptárban a Dóra és a Dorottya mellett.tényleg köszönöm a segítségeket.
2008. ápr. 20. 19:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam neve sincs a naptárban :( így minden családtag megkérdezte mikor született.
2008. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Enikő87 válasza:

Sziasztok!

Én a kislányomat Luna- nak szeretném elkeresztelni de sehol nem találom a névnapját. Tudnátok nekem segíteni?

2012. máj. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok,

engem is erdekelne hogyan/hol/kinel/milyen hivatalos szervnel tudnam a kislanyom nevet a hivatalos reformatus falinaptarba betetetni.

Ot Lilien-nek hivajak es benne van a Magyar Tudományos Akadémia által összeállított utónévjegyzékben de a fali naptarban meg nincs.

Van valakinek otlete?

A valaszokat elore is koszonom.

2016. jan. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!