Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkát használunk,...

Mosható pelenkát használunk, eddig semmi problémája nem volt ezzel a 16 hós babámnak.3 hónapja viszont újra kiújuló kiütése jön elő a popsi és a here tájékán, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Bambuszos pelenkát (6 db), és pamutot (prefold) is használunk, meg van 3 mikroszálas is. Valamelyikre allergiás lehet? Melyikre? A doki által felírt popsikrém sem használ, mindig előjön, nagyon csúnya, teljesen lejön a bőr, véres is volt már, meg a heréknél apró hólyagocskák vannak.

Kakifogó papírt mindegyikre szoktunk rakni, azzal érintkezik a baba bőre.



2012. ápr. 28. 12:51
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A kezdetektől moshatózunk, és soha nem volt semmilyen kiütése előtte. Nem értem, miért van most ez.
2012. ápr. 28. 12:53
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem gomba, pici piros pöttyök, amik szinte összefolynak és kicsit érdes, kitüremkedő? Nálunk Canesten cseppet adott a doki az segített.
2012. ápr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem, hanem nagyobb foltok. Nem kitüremkedő.
2012. ápr. 28. 12:59
 4/16 Mara Acoma ***** válasza:

Szia! Szerintem nem árt, ha megmutatod a védőnéninek:)

De ha csak piros foltocskák, akkor simán lehet a melegtől is. Szellőztesd sokat pelus nélkül és nagyon jó rá a körömvirágos kenőcs. Az csillapítja neki a viszketést meg gyulladáscsökkentő.

2012. ápr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem ekcéma? Nekem atópiás a fiam, néha gyulladt ekcémás foltok is kijönnek rajta, az szokott ilyen lenni.

Vidd el bőrgyógyászhoz!

2012. ápr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Mara Acoma ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy pelenkázáskor vastagon kend be vele, mert az is lehet, hogy kicsit savas a pisije és ha sokáig ázik benne, kimarja a bőrét. Szóval gyakran cseréld a pelust és kend vastagon a krémet. De tényleg az a legjobb, minél többet pelenka nélkül van ilyenkor.
2012. ápr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A doki 2x is látta már, szerinte a fehérje miatt van ez, kevesebb fehérjét javasolt. Nem igazán tudom, most mire gondol, mert semmiből nem esünk túlzásokba.

Húst is ritkán eszik, heti pár szinten tojást, tejfélét.

Akkor elvisszük bőrgyógyászhoz is.

Csak ott van piros folt, ahol érintkezik a kaki vagy pisi a bőrével, sehol máshol, emiatt szerintem nem ekcéma.

Kenjük azóta mindig, vastagon, de nem használ...

Kakis pelust egyből lecseréljük, a pisit meg elvezeti a kakifogó. Hát fogalmam sincs!

2012. ápr. 28. 13:44
 8/16 Mara Acoma ***** válasza:
De nem mindegy, mivel kened:) Nekem anno a nagymamám mondta a körömvirágot. Ők régen házilag készítették, tényleg csodákra képes. És persze a levegő is gyógyít:)
2012. ápr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a körömvirágot, van itthon is. A savas pisi egyébként mitől lehet? Mert a kukija hegye is gyakran piros. :(
2012. ápr. 28. 13:58
 10/16 Mara Acoma ***** válasza:

Attól lehet, ha el van savasodva a szervezet. Itt olvass utána, milyen kajáktól lehet:

[link]

2012. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!