Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldobható vagy mosható pelenka?

Eldobható vagy mosható pelenka?

Figyelt kérdés

Ki melyiket használja és hogy van megelégedve vele?

A mosható pelenkákba a betéteket bababoltokban lehet beszerezni, és azok is simán kimoshatók mint a külső része?


2012. ápr. 29. 15:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy többe kerül az eldobható pelus, de én megmondom őszintén, hogy kényelmes típus vagyok. Állandóan áztatni, mosogatni a pisis-kakis pelusbetéteket... áhhh, ez nem nekem való.

Pampers pelust használtunk, majd később, amikor már kevesebb kellett, akkor mülleres, dm-es saját márkásat, ami olcsóbb, mint a pampers. :)

2012. ápr. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
66%

ELDOBHATÓ!!!

szerintem nagyon jó találmány!!

nekem ez kb olyan, hogy betétet használok nem vattát, vagy nem mosok magam után egy rongyot...

2012. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
62%

ja és éppen elég a kakis ruhákat mosni, nemhogy még a pelenkát....

2.

2012. ápr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
61%
Mosható. Nagyon szeretem, olcsóbban kijön, mint az eldobható, természetesebb hatású az egész pelenka, környezetvédő, nem sokkal van több meló vele, mint az eldobhatóval (kb. 15 perc plusz munka egy hétre a mosógépbe bepakolás/teregetés). A betétet ki lehet mosni, hogyha csak pisis (ha kakis, akkor csak kidobod a kakival együtt a WC-be). Annyi a hátránya, hogy utazáskor macera kimosni, úgyhogy azért mindig van otthon egy kis csomag eldobható az ilyen esetekre.
2012. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom (6 hónapos) csípőjén allergiás kiütés jött elő az eldobható pelenkától. Csak a Pampers pelust bírja. Ez a maxi méretben elég drága, ha kuponnal veszem is. Vásároltam 20 textilpelenkát (hagyományos tetrát) és bele pelenkabetétet, ami szintén mosható+ gumi külsőt. Tényleg olcsóbban lehet vele kijönni, de nagyon macerás. Jönnek az első fogak, napi 4 kakis pelus is van. Nem vagyok finnyás, de elég gyomorforgató kimosni. Minden tisztelet az előző női generációnak. Gondold meg jó, mert elég drága beruházás, én megmondom őszintén, megbántam. Valahogy vegyesen használom a Pamperssel, de éjjelre mindig P-t használunk.Én úgy tapasztaltam, hogy a textilpelus azért nem tartja annyira magában a pisit, nem mindegy, milyen popsikrémet használok hozzá. CSak a Naturlandos csukamájolajos jött be, különben pelenkakiütés jött elő.
2012. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
56%
Mosható. Környezet-, pénztárca-, és babapopsi kímélő megoldás.
2012. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
85%

4. vagyok.

Kedves utolsó! A tetra pelenka nem a legjobb megoldás, nem csoda, hogy nem szereted. Én sem ajánlanám senkinek. Már lehet kapni modern mosható pelenkákat, amiket sokkal egyszerűbb használni, mint a tetrát. Nekünk Pop-In van, és nagyon elégedett vagyok vele. Nem folyik ki belőle semmi, patentokkal vagy tépőzárral lehet a babára adni (ugyanúgy, mint az eldobhatót), nincs külső-belső része, egyben van az egész, használat után rögtön lehet a mosógépbe dobni, nem kell áztatni (ha kaki van, akkor az ugye megy a betétbe, amit csak ki kell dobni a WC-be), nem kell fertőtleníteni/vasalni. Én úgy tudom, hogy a Pop-In a legdrágább, de még így is sokkal, de sokkal olcsóbban kijöttünk, mint ha eldobhatót használnák.

2012. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
54%
7. vagyok megint. Bocsi, nem az utolsó, hanem az 5. válaszoló! :)
2012. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
67%
Eldobható! Nekem nem tudja bemagyarázni senki,hogy milyen klassz a moshatót kezelni. Gyerkőcöm néha produkál olyat,hogy nem győzöm összecsomagolni a sleep and playt,nem hogy még mosogassam is.
2012. ápr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
76%
Mi hagyományosat használtunk fél évig, utána kaptunk nagyitól modern moshatót. Nekem mindkettő okés volt. De valóban a hagyományos még macerásabb, viszont sokkal olcsóbb.
2012. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!