Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kéne már többet aludnia...

Nem kéne már többet aludnia éjszaka?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hós elmúlt, egy darabig 2x kelt, most meg 2 hete újra 3x. Ill. 4x-5x is felsír de csak 3x etetem. A többi alkalommal csak bedugom a cumit és alszik tovább. Este is sír általában amikor le kell feküdni pedig álmos. Miért csinálja ezt? Eddig jó alvó volt, altatni se kellett csak letettem és már aludt is. Foga nem hiszem, hogy jön, legalábbis nem látni ott semmit.
2009. jún. 23. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk dettó ugyanez van!

4 hós, most váltottunk tápot, mert azt gondoltam, hogy azért kel újabban éjszakánként már 2x is!

(előtte csak egyszer kelt, pár napig meg már egyáltalán nem, aztán meg jött az, hogy nappal 3 óránként éhes volt már - előtte 4 óránként evett - aztán éjjel 2x kelt).


De ezt az új szokást nem akarja elhagyni, hogy 2x ébred, és mindkétszer éhes is.

Nem tudom, mi lehet az oka.


Előtte olyan szépen aludt éjszakánként, most meg...


Hát, ahogy nőnek, újabb és újabb szokásokat vesznek fel.

Ahogy itt olvasom a kérdéseket és a válaszokat, újra és újra meg kell küzdenünk az éjszakai nyugalomért...

2009. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedned, az éjszakai ébredések a legtöbb babánál sokáig megmaradnak, sőt, gyakori, hogy az első három-négy hónapban egyre jobb éjszakák után hirtelen ismét többször ébred a kicsi. Ezt a jelenséget sokszor a fejlődési ugrásokkal hozzák összefüggésbe, máskor fogzással, képekben való álommal stb. A fejlődési ugrásokra az is jellemző, hogy néhány napig többet is enne a baba, mert hirtelen megnő az igény. Amint az anyatej mennyisége alkalmazkodik az új igényhez, ez a gyakori farkaséhség megszűnik, de sokszor az éjszakai ébredés marad ... Hogy reálisabb képet kaphass a kicsik alvásáról, kattints a következő linkre:

[link]


Remélem, hogy segíthettem.

2009. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát, igen lehet, hogy az a "baj", hogy mostanában tanult tanult meg forogni. Ha jól belegondolok, kb. azóta csinálja ezt.

Köszönöm a válaszokat!

2009. jún. 23. 10:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk,szintén 4 hósan. Én már fogra gyanakszom,mert néha nagyon keservesen sír egy darabig. Mi az időre is nagyon nyűgik vagyunk.
2009. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!