Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy ennyi idős gyereknek nem...

Egy ennyi idős gyereknek nem kellene jobban aludnia / átaludni az éjszakát? 15 hónapos kislányom múlt héten jól aludt, de mostanában megint nyűg minden éjszaka.

Figyelt kérdés

2-4 hónapos korában végig aludta az éjszakákat,előtte óránként kelt, utána 2 hónapig éjfélig kínlódtam Vele,majd már mellettünk is képes volt elaludni. Mikor 1 éves lett, néha jól aludt,néha nem. (fogzás kizárva!) Vizet kap inni éjszaka. Borzasztóan ki vagyok merülve, a suttogást is kipróbáltam már... Ha van valami tipp a jó alvás elérése érdekében, várom!

Ja,az első lányunkkal nem volt ilyen gond.

Előre is köszönöm!

Kimerült anyuka.


2010. okt. 6. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 éves koráig felébredt éjszaka, és kérte félkómában a tejet cumisüvegből. Most már 6 éves, és bizony könny szökik a szemembe, hogy nemrég még éjszakáztam vele, most meg már milyen nagy. Kicsit visszapörgetném az idő kerekét. Van egy 11 hónapos fiam, ő is éjszakázik, 1 körül eszik tápszert, meg reggel fél 6-kor. Morgok, meg minden bajom van, amikor felkelek hozzá, aztán eszembe jut, hogy milyen gyorsan ki fog nőni a babakorból. Tudom, semmi biztatót nem írtam, de kitartás! Olyan gyorsan változnak, nőnek...
2010. okt. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20 hónapos kicsi fiam is kel még 1-2x éjjel és szopizik egy kicsit.
2010. okt. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én 2 éves lányom is felébred még éjjel. Mostmár istenes, mert csak 1x, hajnali 5 körül és gyorsan issza is alszik, de másfél éves koráig volt, hogy 6-8x is ébredt.. Amikor már nem bírtam, magam mellé vettem, akkor nyugodtabban aludt vagy legalább nem kellett minden síráskor nekem felkelni... Most már csak este kell melléfeküdni, hogy elaludjon, utána a saját ágyában alszik 5 óráig, akkor veszem magam mellé. Így még én is tudok kicsit pihenni, mielőtt kelnék, hogy a nagyokat iskolába indítsam). Tudom, nem segítettem, de ez az én tapasztalatom :((
2010. okt. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mióta vacsorára a 10 hós csajszim kap "ütősebb" vacsit, és lefekvés előtt tápszert, átalussza az éjszakát. 1-3szor azért ébredek hozzá, mert nyüszög a cumija miatt, de nem durva a helyzet. Szerintem próbáld ki.
2010. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

15 hós lányunk már jó ideje kenyeret stb. eszik vacsira, utána fürcsi, szopi és ágy.

Tápszerre nem telik-na,nem mintha adnék egy ekkora gyerkőcnek tápszert-soha nem is ivott,mert szoptattam-már csak este alvás előtt(van,hogy rajtam alszik el és úgy teszem le.) -De azért köszönöm a tippet!

Volt,hogy változtattam a sorrenden, át raktam az alvás időt... az ilyenkor szokásos dolgok.

Köszönöm mindenki válaszát!

2010. okt. 8. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!