Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mikortól javasolt...

Most akkor mikortól javasolt a hozzátáplálás anyatejes babánál?

Figyelt kérdés
eddig úgy tudtam, hogy 6 hónapos kortól, kislányomnál igy csináltam 2 éve, de most mindenhol azt olvasom, hogy 5 hónaposan már egy jó pár dolgot eszik a baba, húst is.
2012. máj. 1. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
A 6 hónapos korig tartó kizárólagos anyatejes táplálás csak egy irányelv. A harmadik-negyedik hónaptól kezdve már teljesen nyugodtan elkezdheted.
2012. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Csatlakozom az előttem szólóhoz!Én 4 hónapos kortól kezdtem, de 3 hónapos korában már megnyalogatta az ételt.
2012. máj. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
A WHO 6 honapos kortol ajanlja mind az anyatejes, mind a tapszeres babak hozzataplalasanak elkezdeset.
2012. máj. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Annyira durva,hogy senki nem nézi,mit akar a baba! Engem nem érdekel a WHO! Elvileg 6 hós kortól ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást. Ha látom a babán,hogy igenis igénye van új ízekre,ingerekre,akkor megkínálom. Ha nincs még rá készen, úgyis elutasítja. Szerintem azt kell nézni,hogy ő mikor akarja. Sétálni se akkor viszem,amikor én akarok menni,hanem amelyik napszakban ő igényli,nyűgös,és ki kell vele menni. Nem kell még készétellel kínálni. A kóstoltatásnál kell kezdeni,és van,amelyik babánál ez sokáig meg is áll ennél,viszont ismerkedik az ízekkel.
2012. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Ha szoptatod, véletlen sem kell más neki 6 hóig, utána is lassan, apránként, ahogy Ő kiívánja, nekünk 7-8 hónapos bőven volt, mire eszegetett jobban, napi 1x kb 100gr 100%-os gyümipürét.

Nem maradtok le semmiről, ráér.

Itatni sem kell, nyáron sem, max ha úgy érzed, nem elég neki a tej. Ha így van, babavíz, nem kell a cukros tea.

2012. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

nyugodtan kezdheted hamarabb is,kóstoltatásként,azért is jó,mert ha elfogyna a tej,nem tudnál neki nagyon mit adni 6 hónaposan,és neki is jó ha hozzászokik másfajta ételekhez is.

Kisfiam 3 hónapos korától tápszeres,így 4 hónaposan kezdtük,és sokkal jobb így,most 1 éves és szinte mindent eszik.

2012. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
ja és kell neki víz,mert nyáron a nagy melegben az anyatej nem elég folyadék
2012. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6 hònapos kortòl javasolt anyatejeseknèl. Utolsòval nem èrtek egyet, az anyatej szomjoltò nyàron is! 5 hòs kiscsaj anyuja
2012. máj. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!