Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás és ujjszopás?

Hozzátáplálás és ujjszopás?

Figyelt kérdés

6 hónapos kicsi lányomnál most kezdtem el a hozzátáplálást, de még az elején járunk. a lényeg az hogy ujjszopó, amivel nem is lenne nagy gond, de mihelyt a kaja a szájában van beveszi egyből a hüvelykujját és úgy nyeli le a falatot "leszopogatja" a kaját...

Mit lehet ez ellen tenni, már próbáltam tenni a kezébe rágókát, játékot de nem jött be akkor azokat kapja be,.



2012. ápr. 22. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Ó, a lányom még most is megnézi néha, mit teszek a szájába :D


15 hónapos


HAgyd, hiszen ez is egy módja, hogy az étel textúrájával megismerkedjen :)

2012. ápr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem próbáld "lefogni" a kezét. Nem erőszakkal, hanem megfogni, mintha játszanál vele, vagy simogatod.
2012. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló írja jól. Nyilván nem jó hogy az egész gyerek maszatos, de majd leszokik róla. Az én kisfiam is ezt csinálja.
2012. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is írtam ki kérdést anno, amikor elkezdtem a hozzátáplálást, az én fiam dettó ezzt csinálTA..múltidő:-) Egyszer csak nem tudom mikor mert észre sem vettem (szerintem ő sem) leszokott róla. Ugyanezt csinálta 1 kanál kaja, egy szopcsi. Előfordul még most is, hogy ezt csinálja de nagyon ritkán. Pedig az ujját még mindig szopja. Néha eszébe jut, hogy "lekiséri" a falatot, de egyre ritkábban.

Közben elgondolkoztam mikor is szokhatott le róla, és nagyjából a darabos kaja bevezetésére tudnám időzíteni. Ne aggódj! Le fog róla szokni:-) Nekem volt olyan, hogy fellökte a nyelvével a hüvelykujja tetejére a kaját, aztán gyorsan benyomta az ujját a szájába a kaja az ujjáról pedig belenyomódott az orrába :-))) Komolyan úgy nézett ki néha mint egy malac :-)

2012. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utoló vagyok: 10 hónapos most
2012. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépewn köszönöm aki eddig válaszolt, már egy kicsit kétségbe voltam esve, hogy ez így nem lesz jó....de remélem hamar elmúlik.... :)
2012. ápr. 22. 17:55
 7/7 anonim ***** válasza:
szia! Nálunk is így kezdődött, legtöbbször kivettem a szájából a kezét, de volt hogy nem, magától elhagyta szépen, ahogy az ujjszopást is 10hósan. Nem kell semmit erőltetni.
2012. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!