Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha babám 1-es tápszerből...

Ha babám 1-es tápszerből megiszik egy evésre 300 ml-t, a 2-es tápszerből is ugyan annyit adjak neki?

Figyelt kérdés
Töményebb a kettes, vagy csak több benne a tápanyag?

2012. ápr. 23. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem töményebb, legalábbis amit lányom ivott nem volt az.

Ő ugyanannyit ivott a 2-esből is, mint az 1-esből, bár ugye a hozzátáplálás miatt idővel alakultak az igényei és egyre kevesebb tápszert kért végül. De azt majd úgyis látod a babádon, hogy mit igényel.

2012. ápr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
éppenhogy lágybb,mert 6hóstól már hozzátáplálsz,igy nem abból kap meg minden tápanyagot. e mellett már kell más is neki
2012. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hány hónapos, hány kilós a baba? ez nagyon nagy mennyiség, nekem a most 2 éves fiam sosem evett 2,5 dl-nél többet egyszerre, pedig neki is volt huzatja, és akkor már majdnem egy éves volt.

Mi amúgy ugyanannyit adtunk a kettesből, mikor áttértünk rá, mint amennyit az előzőből evett.

2012. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hm:) Nekem 10 hónapos és reggel-este benyomja a 300ml-t.
2012. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

most fél éves a babám, 4350 g-al született, most 8640 g és 74 cm

én nem tukmálom ha nem éhes, de ha nem ennyit adok neki akkor sír


reggel, és tízóraira 300-300 ml

ebéd és uzsi gyümi vagy főzelék

vacsira megint 300 ml tápszer

igen sok így is majdnem egy liter egy nap:(

mit tegyek?

2012. ápr. 23. 16:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom meg soha nem ivott meg ennyit, nagyon keveseket evett, nekem meg az volt a baj, holott csak annyit kellett volna tennem, hogy az igényeit figyelem, és nem próbálom meg más babával összehasonlítani.

Azt kellene megértenünk végre, hogy a babák igényei éppúgy mások, mint a mieink. Tehát ha ő ennyit képes megenni, és nem bukja vissza, akkor bizonyára éhes, és ez a mennyiség elégíti ki őt.

Adhatsz neki kevesebbet, és ha az nem elég neki, úgyis jelzi. De tényleg csak rá figyelj, ne más babákra!

2012. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig ahhoz képest nem is hízott olyan sokat:)

Ha ennyit iszik, ennyit iszik, nekem tényleg soknak tűnik, nyilván mert sosem ivott ennyit a fiam. (most 2 évesen iszik reggel-este 2,5 dl kakaót)

Tényleg, amúgy hányszor eszik egy nap? nem lehet, hogy kevésszer eszik sokat? mert úgy nem is olyan sok ám!

A lányom most 5 hónapos, ő pl 200 ml-t eszik egy evésre, 5ször egy nap, van hogy még éjjel kel 1szer.


Szerintem nagyon nem kell csinálnod semmit, szép lassan kiváltogatod az étkezéseket, nem fog annyi tápszert enni. Később már úgyis csak a reggeli-esti marad, az meg maradhat ennyi, a fél l tejalapú tápanyag így meg is van.

2012. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves válaszaitokat

soha nem bukik:)

nem is nagyon ismerem ezt a jelenséget

akkor ő ilyen és kész:)

köszönöm még egyszer

2012. ápr. 23. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!