Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kisbabád születik miért...

Ha kisbabád születik miért fordulnak el az emberek?

Figyelt kérdés

Ismerős még valakinek a "napokban meglátogatlak" mondat ami hónapok óta nem következik be?

Régen pedig naponta beszéltetek, vagy csak átugrott 2 percre beszélgetni.

Nem értem,mert ha magamból indulok ki akkor én hívnám a gyerekes barátaimat is és ha nehezebben is de megoldanánk a talit.

Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?


2012. máj. 3. 09:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

hány éves vagy? ha fiatalon szültél és a barátaidnak nincs gyeeke,akkor valószínű azért ,mert a baba miatt,már más lett az "érdeklődési " körötök. vagy egyszerűen,attól tartanak,hogy zavarnának.

én is akkor kerültem közelebb újra a barátnőimhez amikor ők is anyák lettek.

2012. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kollégáim, mielőtt megszületett a babám, mindig kérdezték, hogy ugye jöhetnek majd babanézőbe. Mondtam, persze, csak várják ki a 6 hetet. Azóta elmúlt 6 hónapos a fiam, de még nem jutottak el idáig... :(
2012. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Szia!

28 éves vagyok, igazad van fiatal közösségben mozgok.

De a legtöbb ismerős családjában vagy testvérének kisbabája van, nem nagyon értem.

Az viszont eszembe sem jutott hogy azért alakult így mert nem akarnak zavarni!

Hasznos volt a válaszod, nagyon köszönöm neked!:)

2012. máj. 3. 10:06
 4/22 A kérdező kommentje:

2. válaszolóm pontosan ugyanígy vagyok mintha én írtam volna!:)))

Most 6 hónapos a kisfiam és már nem akkora az érdeklődés...

Nem baj csak érdekes...

Én inkább a barátokon vagyok meglepődve azaz a már nem barátokon akik elmaradtak....

Csak azt nem értem akkor miért telefonálnak minden héten hogy mikor jöhetnek és nem jönnek, illetve tudják hogy itthon vagyunk majdnem egész nap....

2012. máj. 3. 10:08
 5/22 anonim ***** válasza:
Nekem van több kisgyerekes barátnőm, kolléganőm. De mindig úgy érzem, épp nem jókor hívom. Hallom a hangján, h ideges, h menne, h nem tud rám figyelni. Szóval úgy érzem, zavarom. Régen nem volt ilyen, mert akár este 10kor is felhívhattam, most meg, ha ímélt írok, az is csak 2-3 sor, h ne raboljam a kevés idejét oldalakon keresztül. Menni meg pláne nem megyek, mert úgy gondolom, nyűg neki kitakarítani soron kívül az egész lakást miattam, bevásárolni a vendégvárásra, satöbbi, ki hogy szokta. Nem akarom bonyolítani az életüket.
2012. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 tikana válasza:

Szia!

Igen, ismerős, bár nekem a másik oldalról. A legjobb barátnőm pár hónapja szült, itt lakik 5 percre, de valahogy sosem tudunk találkozni. Nekem bármikor jó lenne, reggel, este,... A 4 hónap alatt 2x találkoztunk... Már nem hívom, mert olyan hülye dolog, hogy itt teperek, hívogatom. Ő egyszer sem hívott fel, hogy találkozzunk. Ha hív szívesen megyek. Ha a baba nagyobb lesz, talán visszatér a régi napirendjéhez...

2012. máj. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

DE jó hogy írtatok!

Annyira más szögből látom most ezt az egészet!

Nem is gondoltam hogy ezek is közre játszhatnak!

Nekem is volt olyan amit írt az egyik válaszadó,hogy hívtak felvettem és beszéltünk de annyira nem tudtam figyelni pedig szerettem volna....

De pl én messzebb lakok a legjobb barátnőmtől és azelőtt naponta...

Bármikor jöhetne,én rengetegszer hívtam és meg is beszéltük de konkrétumot soha.

Már nem hívom, nem könyörgök senkinek!

A fiam pedig az első, de hát ez gondolom természetes....

2012. máj. 3. 10:24
 8/22 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nálam ez nem így van. :)

Szerintem attól függ, hogy mennyire vagytok jó barátok. Nekem 2 igazi "jóban-rosszban" barátnőm van, már 11 éve együtt vagyunk. Együtt nőttünk fel és ők nem hagytak el miután megszületett a kisbabám. Pedig mi tényleg a fiatal korosztály vagyunk, 21 évesen jött a baba. :) Igaz, hogy már nem a féktelen bulikból áll minden hétvége, de gyakran jönnek hozzám, együtt sétálunk a babával és imádják a fiamat.

Rajtuk kívül nagyon jóban vagyok még egy másik anyukával aki szintén velem egy idős és a babáik is nagyjából egyszerre születtek.Vele szoktam még találkozni. :)

2012. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én lehet, szerencsésnek mondhatom magam! 30 éves vagyok, 28 évesen lettem anya! Azokkal a barátnőkkel, akiknek van gyereke, még közelebbi lett a barátságunk, mert össze kötnek minket a gyerekek, össze járunk, a gyerekek játszanak, stb.! Azok a barátnőim, akiknek még nincs gyereke, azok meg azért jöttek elejétől fogva sűrűbben, hogy babázhassanak! Olyan szerencsére nem történt, hogy valakivel azóta megszakadt a kapcsolatom! És a játszótéren is tök jó, mert születnek új kapcsolatok! Igaz, nem barátságok, de sok anyukával tök jóba lettem azóta, olyanokkal is, akikkel előtte csak köszönő viszonyban voltam, nagyokat el tudunk beszélgetni, stb.! Mondjuk én nagyon nyitott ember vagyok, könnyen ismerkedem! Sok helyről hallom, főleg városban, hogy szinte elfordítják a babakocsis anyukák a fejüket, nehogy valakivel beszélgetniük kelljen!
2012. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
De jó neked,bevallom én irigyellek!Nálam forditott a helyzet,mindig jön valaki és persze a legrosszabbkor.Minket már akkor megtámadtak amikor hazamentünk,nem telt el két óra és már egy csapat látogatónk volt.Azóta is hetente többször van látogatónk,nálunk a szomszédasszony is járt mikor még csak 3 hetesek voltunk.Nekem már tele van a hócipőm a látogatókkal és volt akinek pofátlanul azt mondtam hogy jöjjön máskor.Az én babám egy időben fölcserélte a nappalt az éjszakával,egész éjjel a kezemben volt,később pedig fájt a hasa,volt hogy reggel 6-kor feküdtem le és már 9-kor jött valaki.Nekem segítségem sincs de van 4 gyerekem akiket el kell látnom,tehát főzök mosok takarítok,nekem ezek mellett sem időm sem kedvem nincs a látogatókhoz.Arról nem is beszélve hogy apa marad mindig utóljára a sorba,pedig nagyon vágyunk már egy kis nyugis összebújásra :-(A babónk még csak két hónapos,most már vele rendbe jött minden,jól alszik,kicsit nyugisabb a helyzet,már nem vagyok én sem annyira fáradt mint eddig de még mindig minden percem be van osztva és ha bekavar valaki teljesen el tudok havazni.Vannak még olyanok akik még nem jártak nálunk de én fenyegetésnek veszem amikor mondják hogy majd megyünk.Arról nem is beszélve,hogy senki nem jelentkezik be,amit még jobban utálok.Hát én így vagyok ezzel.
2012. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!