Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok ehhez?

Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

A doktornénink azt mondta, hogy nem írja fel a gyerekemnek a tápszert, mert már nincs rá szüksége. Adjak helyette teát, meg jön a sok gyümölcs, adjak neki azt. Pedig ő sok gyümölcsöt, zöldséget eszik. 15 hónapos

Szerintetek?? Pedig felírhatná a tápszert, de amikor mondtuk neki, hogy legyen szíves kiírni, akkor azt mondta, hogy nem írja ki...


2012. máj. 3. 20:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%

6 hónapos korig írhatja fel a tápszert receptre. Gondolom az is benne van, hogy már adhatsz neki tejet, minek a tápszer, hisz már nem pici baba, reggel este tej, vagy kakaó, reggeli ebéd vacsora. A tejet már nem reggeli és vacsora helyett kell ennie, hanem rendes étel mellé ennie.

Ha nem tejérzékeny, nem is tudom eddig hogy írta fel nektek hogy volt rá támogatás.

2012. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

AR-es tápszert eszik, szóval 3 éves koráig felírhatja!

Tejet nem akarok adni neki, mert az semmi az nem tej, csak egy lötty!!

Hagyj döntsem már el én, hogy mit adok a gyereknek, ne ő dirigáljon!!!!

Minden reggel azzal indul, ha felébred kéri a tejcsit, este vacsorázik, fürdik és kéri a tejcsit...

2012. máj. 3. 20:57
 3/32 anonim ***** válasza:
72%
azt hogy felesleges már a tápszer,és csak 6 hónapig van rá támogatás,ha nem tejérzékeny adj neki tejet,sokkal jobban jár a gyerek is
2012. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%
akkor meg ha nem akarsz házitejet venni,vegyél tejitalt
2012. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Miért jár jobban a gyerek, ha tejet adok neki???? Mert mondjuk semmi vitamin nincs benne???
2012. máj. 3. 20:58
 6/32 A kérdező kommentje:
tejital meg nagyon drága!!
2012. máj. 3. 20:59
 7/32 anonim ***** válasza:
53%
a tejben rengeteg vitamin van ha nem akarsz boltit venni,vegyél házitejet,és forrald fel
2012. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Milyen vitamin van a tejbe? Az egyik családtagom a tejgyárba dolgozott és elmondta, hogy hogy készül a tejcsi...jobb ha nem is tudjátok, mert szinte még tehenet se lát!!!!
2012. máj. 3. 21:00
 9/32 anonim ***** válasza:
25%
én 1600ért veszem a nestlé vaniliás tejitalt,és csak azért veszek neki mert lassan szoktatom le a tápszerről,már tejet is kap,most 1 éves
2012. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm, az elsővel azért nem teljesen értek egyet. Egyrészt ha normális a doki, írhat fel tápot, de csak AR vagy HA-st. Nekem pl simán felírta az AR-est (nem bukós a babá, de ez mehet ugye receptre asszem 3 éves korig, a lányom pedig issza). A tejjel meg az a helyzet, hogy 1 éves kor után adtam a lányomnak, mire lett egy folt a karján. Megnézettem, és a bőrgyógyász azt mondta, hogy nem tejérzékeny, de nehezebben emészti, ezért kevesebb tejes dolgot adjak neki. Hát ezt úgy kiküszöböltem, hogy visszatértünk a tápszerhez....

Szóval nem tudom, ha kicsit "erőszakosabb" vagy a dokival, vagy dokit váltasz...

Remélem sikerül megoldást találnod, recept nélkül nagyon drágák :o(

Ja, és az én lányom is eszik ám mindent, ő is 15 hónapos.

2012. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!