Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 8 hós...

Hogyan szoktassam le 8 hós babámat az éjszakai szopiról?

Figyelt kérdés

Ha felkel pl a foga miatt, akkor csak szopizással tud visszaaludni. Az altatás is csak úgy megy ha szopizik. Szerintem már rég leválasztotta volna magát, csak még függ a szopizástól az alvása. Az éjszakai a legkiborítóbb. Éjjel is és nappal is, amikor altatom akkor cici nélkül kb 2-3 órás is lehetnek egy altatás, mert akármilyen fáradt, nem tud ellazulni, pedig van egy cselekvési sorrend, amit követünk minden tenti előtt.

Most éjjel is 2,5 órát harcoltunk, mert kicsi szopi után elvettem és cumit dugtam a szájába. Persze a végén beadta a derekam és hagytam h úgy aludjon el.



2012. máj. 4. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Még csak 8 hónapos, miért akarod leszoktatni máris?

Kell neki a közelséged.

Amúgy egyik lányom nekem is akkor hagyta csak el az éjszakait, amikor 20 hónaposan végleg elválasztottam.

2012. máj. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tud már ülni, vegyetek egy babahintát. Nálunk abban elalszik pikk-pakk. Csak sose hagyd magára. Így a ciciről sem kell feltétlenül leszoktatnod,ha csak emiatt tennéd. Egy kis cici, és jöhet a hinta.
2012. máj. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fogok tudni érdemben válaszolni, hisz nekem is ugyanez a gondom. Az enyém is 8 hónapos, az altatás egyenlő a szopival. A gond csak az, hogy a tej szinte már nulla. Reggel és esti alvás előtt tápszert kap, sőt, már ha éjszaka felébred is azt adok neki, nem hagyom, hogy fél óráig cumizzon a mellemen éjszaka, miközben nem jön semmi. Délelőtt és délután viszont cici kell, holott nem lenne rá már szüksége, mert nem a tej miatt igényli. Jó lenne, ha kapnál olyan érdemi választ, ami nekem is jó. Őszintén szólva, már szívem szerint nem erőltetném a szoptatást...
2012. máj. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy apa adja neki a teát cumisüvegböl. 8hónapos a törpim, pár éjszaka volt csak hiszti. Múszáj volt, mert 20-30 percenként akart már cicizni. Végre tudunk aludni.
2012. máj. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3.vagyok: kedves 4.! És a nappali alvás, hogyan megy?
2012. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nappal még előfordul, hogy cicin alszik el, de rájöttem, hogy a babakocsink hátulját lehet hálósra állítani. Hasra fektetem és nézelödés közben elalszik. Bár amióta nem szopizik éjjel, van amikor a mellkasomon is elalszik nappal.
2012. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de szeretnék rá reagálni is.

Válaszom az első válaszadónak: Nem szeretném még leszoktatni, és tudom, hogy kell neki a közelség (nekem is), pont ezért alszunk egy ágyban 3an és szeretném ha még így is maradna egy darabig. Mondjuk addig, míg ő nem akar majd annyira önállósodni, hogy külön ágyat, szobát kérjen. Én csak annyit szeretnék, hogy ne csak a szopizás jelentse neki a megnyugvást, hanem pl a simogatásom, vagy egy kis dúdolás. Csak az bánt, hogy a személyem nem elég megnyugtató számára, hanem csak a szopizás. Persze megértem, mert ő az, aki újonnan érkezett a világba és kötődnie kell valamihez, de olyan szívesen bújnék vele össze csak simán.

Válaszom a második válaszadónak: Van babahintánk (Adamo-féle), de elaludni nem tud benne. Játszik, meg minden. :) Csak a cici az egyedüli megoldás.

Válaszom a negyedik válaszadónak: Én nem szeretném sírni hagyni és nem azért, mert számomra ez egy elítélt módszer, hanem az én lányom annyira kitartó, hogy tuti nem jönne be. Képes órát is tekeregni, mire én leszek az, aki feladom és cicit adok neki. Az önállóelalvásra sem tudta pont emiatt hozzászoktatni. 2 hónapon át akartam a felvesz-letesz módszerrel eredmény elérni, csak ott volt a bökkenő, hogy a picim nem sírt (tehát nem volt miért megnyugtatni) hanem akármilyen álmos is volt, tekergett, játszott, és ha bementem akkor "flörtölt". Ezt 3 hónapos korában kezdtem el és 5 hónapos korában adtam fel. Minden altatás legalább 2 órás volt, de akkor is én adtam fel, és jött a ringatás vagy a szopi.

2012. máj. 6. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!