Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel itassam a babámat?

Mivel itassam a babámat?

Figyelt kérdés
1,5 hónapos (tápszeres) kisfiam eddig nem ivott semmit. Pár napja végre elfogadta a teát. De fáj tőle a hasa. A vizet is próbáltam, de az nem kell neki. Mit lehet még neki adni ebben a melegben?
2012. máj. 4. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Köménymagos, ánizsos tea. Az oldja a szélgörcsöket.
2012. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy a vizébe tehetek egy nagyon pici gyümölcs cukrot.
2012. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem forralt, lehűtött vízzel vagy babavízzel próbálkozz. Hosszú távon is az lesz a legjobb. Eleinte lehet nem tetszik majd neki, de hamar rá fog jönni, hogy "jó" neki. A kislányom 8 hónapos, kb 4 hónapos kora óta adom neki, ma már magát szolgálja ki cumisüvegből.
2012. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vizet próbálgatnám a helyedben, előbb-utóbb rá fog kapni szerintem. Az az igazi szomjoltó, nem a tea és a gyümölcslevek, és valóban később is sokkal könnyebb dolgod lesz. Nekem anyatejes volt a babám, fél éves koráig nem volt szüksége egyéb folyadékra, onnantól kezdve megy a víz. Felforralt és visszahűtött csapvíz, vagy pedig Jana babavíz, mikor melyik volt. Most 20 hónapos, langyos vizet szokott inni, a nagyobb melegben meg már szobahőmérsékletűt. Ő a teát nem fogadja el, gyümölcslevekbe szívesen belekóstol, de ha szomjas, magától szól, hogy iz-iz (=víz), és nagyon jóízűen issza.
2012. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először én is teával kezdtem, de nagyon nem fűlt a fogam ahhoz, hogy egyfolytában valami cukros löttyöt igyon (még ha minimális cukor is volt csak benne), nekem sem múlik el tőle a szomjúságom, így szép lassan csökkentettem benne a cukrot, végül már csak teaszínű vizet ivott, majd csak sima forralt vizet. Ez kb. másfél-két hét alatt lezajlott, azóta csak és kizárólag vizet iszik, nagyon a gyümölcslevet sem fogadja el, pedig már 14 hónapos.
2012. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!