Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan itassam meg, hogyan...

Hogyan itassam meg, hogyan tanítsam meg inni 6 hónapos babámat?

Figyelt kérdés

Cumisüvegből nem volt hajlandó inni sosem. Eddig Nurofenes fecskendőből sikerül folyadékot adnom neki, ha kellett, de mióta elkezdtük a hozzátáplálást, elkezdtünk kanalazni, mintha elfelejtette volna, hogy kellett abból inni. Próbáltam kiskanálból is, de nem nyeli le, vagy nemes egyszerűséggel kiüti a kezemből a kanalat, ahogy közelítem felé. Vettünk neki csőrös itatót is, de ivásra még azt sem használja, viszont rágókának remekül beválik. :-)

Pohárból sem ment....

Azért szeretném megitatni, mert ha jól tudom, hozzátáplálásnál (nem rég kezdtük) fontos a folyadékpótlás,és mivel ő már pár nap után nem kért cicit evés után, gondoltam valamit csak kellene adnom neki inni. (Ráadásul kaki problémái is vannak, amin gondolom szintén segítene valamennyit a folyadék bevitel.)



2012. jan. 30. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:

A poharat próbálgasd, újra meg újra.

Ha még szopizik, akkor nem biztos, hogy igényli a vizet, és talán azért nem kér.

Én 6 hónaposan kezdtem, 7,5 hónaposan kezdett mennyiséget enni, de csak olyan 9 hónaposan kezdett mellé vizet inni, amikor már "szilárd szilárdat" evett. Pl. kiflit, kölesgolyót, ilyesmit. Addig csak a cici elég volt.


A székrekedés oka az is lehet, hogy fogósat adtál neki. Az alma, banán fog, a szilva, barack sütőtök inkább hajt, ezekkel próbálkozzatok.

2012. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Írhatnám, hogy próbálkozz mindenfélével, de erre szerintem egy babának meg kell érnie. Valamelyik baba hamar elkezd inni, hamar igényli a folyadékot, míg egyes babáknak elég a kaja is, amit megesznek. Tehát nem feltétlen azzal van baj, hogy nem tud inni, hanem hogy nem akar.

Lányom 7 hónapig nem ivott semmit a kaják mellé. Mindegy miből adtam neki.

Aztán meg mégiscsak elkezdett inni (bár nem sokat). Neki végül a csőröspohár vált be, később pedig a sima pohár.

Úgyhogy lehet a babád is csak később fog majd inni. Persze kínálgasd, de ne aggódj ha nem iszik.

2012. jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Az újszülött is simán iszik pohárból, nehogy már egy féléves ne tudjon.
2012. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jaj 3., épp ez a lényeg, hogy nem azzal van baj, hogy nem tud, hanem nem akar inni. Majd fog idővel.

Amúgy meg nem minden gyerek egyforma, ha esetleg tényleg nem tud pohárból inni, akkor állítsuk sarokba?

Meg fogja tanulni. Kínálgasd őt, aztán idővel inni fog.

2012. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ.

Akkor lehet, hogy tényleg nem szomjas, mert ha sikerül is a szájába adnom valami folyadékot, kitolja a nyelvével és ömlik vissza a szájából, eszébe sincs lenyelni :-)

A kakival az a gond, hogy van ugyan, de csak mindig egy

kicsi, és amennyire látom, hogy erőlködik, nyom, szerintem többnek kellene lennie, mint kb. egy fél diónyi...

Még sok minden nem eszik, alma, őszibarack, sütőtök, krumpli. Tehát kb. amiket írtál, ezeket variálom, de így sem sikerül sajnos ettől többet produkálnia már 3. napja. (Már kúpot is próbáltam, de így sem produkált többet, csak azt a kicsit.) Abban tudnál esetleg segíteni, hogy hozzátáplálás elején ez normális, majd beáll, vagy vigyem dokihoz?

2012. jan. 30. 14:41
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, akkor még próbálkozom, de nem erőltetem az ivást, hátha egyszer ráérez :-)

Kedves 3.! Lehet, hogy tud inni, csak éppen szerintem fogalma sincs, mit akarok tőle. Azért köszönöm szépen az építő jellegű választ.

2012. jan. 30. 14:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Erre annyit tudok mondani, hogy magából a szilárd étel fogyasztásból szervesen következik, hogy már nem olyan híg a széklet, mint a sima anyatejnél (ugye ha megnézed a sajátodat...), viszont ha kifejezetten erőlködni látod a babádat, az nem jó.

Vannak babák, akiknél eltart egy ideig, míg hozzászoknak ahhoz, hogy a beleknek most "mást kell csinálni".

Talán a mennyiséget próbálhatod meg visszavenni picit (hiába jó az étvágya), és fokozatosan emelni az adagokat, amikor úgy látod, a kaki is rendben van.

Kisebb szorulás szinte mindenkinél előfordul egyszer-egyszer, akkor kell dokihoz fordulni, ha ez a probléma rendszeressé válik.

első

2012. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor tényleg megpróbálok neki kevesebbet adni, hátha... Sajnos az a típus, aki addig enne, amíg adok neki, de kb. egy bébiétel üvegnyinél többet nem szoktam adni. Szerintem a kanalazás tetszik neki :-)
2012. jan. 30. 14:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia,

én is sokat kínlódtam a kislányommal, hogy nem vagy csak nagyon-nagyon keveset ivott. A csőrős pohárnál ugyan az volt a gondunk amit Te is írtál, hogy csak rágcsálta, viszont vettem Neki egy kemény csörű itató poharat (nem szelepes) és már másnap ivott belőle. (nem sokat de jóval tobb folyadékot fogyasztott mint előtte!) Hamar megtanult inni belőle, így már 1,5dl megivott egy nap (ami nálunk akkor rekord volt). Aztán később már simán átszokott a sima puha csőrös szelepes itatóra és most már a pohár sem idegen Neki.

Sokat kell kinálgatni és türelem is kell persze! :)

Remélem tudtam segiteni

1 éves kislány anyukája

2012. jan. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ki fogom próbálni. :-)
2012. jan. 30. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!