Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti 14 hónapos babátok is...

A ti 14 hónapos babátok is csinál hasonlókat?

Figyelt kérdés

Nem tudom...... néha az őrületbe kerget:


- ma bemászott a babakocsijába, felállt, majd babakocsistul felborult,

- laptopomat folyamatosan lecsukja, majd ráül, rááll, és kacag ezen,

- etetőszékbe nem lehet bekötni, mert akkor nem eszik, de ha nem kötöm be feláll, kimászni próbál, át a konyhaasztalra,

- bútorokra, székekre felmászik, majd le- ezt ezerszer,

- popsitörlőt ha véletlen elől hagyom, egyesével kiszedi. mindet.,

- szárítókötélről módszeresen lepakolja a vizes ruhákat-behozza és az ágyra teszi-de csak a vizeset,

-fejen áll, bukfencezik,

- a kubus, cseppmentes üvegből szépen a földre rázná a vizet,

- pelenkázni akarom-elszalad, majd ívben hajlik.


rengeteg ilyen és ehhez hasonló van.

nagyon mozgékony, olyan mint egy felhúzott játék:)

vicces, aranyos, de se pisilni, se mosogatni, se a nagyobb gyerekemmel foglalkozni nem tudok, folyamatos, 100%-os figyelmet igényel az életveszélyes cselekedetei.


A ti 14 hósotok is ilyen???

A nagyobb fiam (3éves) nem volt ilyen. azt hiszem.....

és a kicsi kislány......

eddig eszek-alszok baba volt, most 2 hónapja megváltozott:S


2012. máj. 4. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A lanyom is 14 hónapos, és ő nagyon nem ilyen. :)

Nyugodt, nem ennyire mozgékony. Az etetoszekben nyugodtan ül, be sem kell kötni. A prlenkazast kimondottan élvezi. De ő mar kicsinek is nyugodt volt. Mostanában kezdett felmaszni a kanapera, fotelra. Pedig jár mar régóta, jön-megy állandóan, de öt a felmaszas nem érdekli annyira. Ő inkább menne mindig ki az udvarra, utcára, és csak megy... :)

2012. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az én lányom is nagyon-nagyon nyugodt volt. Mostmeg, állandóan megy, életveszély.

Mondjuk nem agresszív, senkit nem bánt a játszótéren, vele egyidősek már megtépték, szemébe kaptak, mégsem adta vissza. Ráborítottak homokot, csak tűrte.

De ez az életveszélyes soha megnem áll, és mindig veszélyeset csinál már néha kikészít.

Ő is régóta megy, nagyon régóta.

2012. máj. 4. 12:57
 3/13 anonim ***** válasza:
Hasonlóakban van részem, ráadásul ikrek, mindenből dupla....:)
2012. máj. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen. Bár Ő már kicsit finomodott, de azért mert szerintem most kezd egyedül járni és ez leköti ez még új érdekes. De 6-7 hós kora óta mászik és 100% figyelmet igényel azóta is.
2012. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és mindent bekap, amit a földről felszed. a játszóterezés abból áll, hogy nézem, hogy mikor mit vesz fel és nehogy bekapja. folyamatos figyelmet igényel ez.
2012. máj. 4. 13:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Mintha az en lanyomat jellemezted volna! Mar a hajam az egnek all tole! Etetoszekben csak ugy van el, ha kozben meset nezhet! Amugy amint elfordulok, mar all is fel! Torlokendot kiszedegeti, mindenhova maszik fel, a jatekaira felall, stb.! Kavicsot akar enni egyfolytaban! Remelem, hamar kinovi, mert megoszulok!
2012. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, de pl a barátnőm kislánya pont ilyen. Ő 2 hónappal idősebb. Most épp az ablakparkanyra tanult meg felmaszni. Én csak nézem, és kiborulok. Nem tudom, hogyan lehet ezt megfelelően kezelni.
2012. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanilyen a fiam. :) Annyi a különbség, hogy ő mindig örökmozgó volt, úgyhogy már megszoktam. Ő is az eséseket. :D Igyekszem persze kivédeni, de nem vagyok a nyomában. Ahonnan egyszer leesett, szerencsére, megjegyzi, és nem mászik már fel.

Etetőszékben ha rárakom a tálcáját, nem esik ki, persze felállni feláll ugyanúgy, de akkor eszik állva. Amúgy 1 hónapja csinálta, most pár napja megunta. Kezdi érteni a jutalmazást, ezért ehhez a módszerhez kell nyúlnom. Pl. imádja a lámpákat kapcsolgatni, úgyhogy ha nem ér rá ebédelni, akkor szépen elmagyarázom neki, hogyha rendesen ebédel, egyszer felkapcsolhatjuk a lámpákat. Ez eddig működik.

A vizet minden cseppmentes csőröséből, cumisüvegből, pohárból kiönti, úgyhogy nagyon keveset teszek bele neki, max. egyszer töltöm újra. Ha önti, elveszem, nincs játék vele. Sírás van, de csak műbalhé, hamar megunja. Inkább naponta többször kínálom kevéssel.

A popsitörlőket nem csak kihúzza, de mindet egyesével meg is kóstolja. :D

Pelenkázás nekünk most valamiért működik. Nem is tudom, mi lelte, hogy már vagy 1 hete megmarad.

2012. máj. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
pont ugyanilyen:-) megnyugodtam hogy nem az enyém "hiperaktív":-))))) múltkor a gyerekorvosnál töltöttük a délutánt agyrázkódást vizsgáltatva, miután elszaladt tőlem és úgy döntött, majd ő lemegy a lépcsőn egyedül, persze fejjel lefelé végezte, a 3. lépcsőfokon kaptam el a kapucniját. A doki várójában lefutott pár kilométert a nagy várakozásban:-) naponta darabjaira szedi a lakást és most a könyvespolcra gyakorolja a felmászást, én már beletörődtem, bízok a szerencséjében és odaugrok ha tudok, fegyelmezek, de meg kell tanulnia a saját kárán hogy ő nem pókember. Ő is kislány amúgy.
2012. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
10 hós a kisfiam és ugyanezeket csinálja annyi különbséggel, hogy az elszaladáshoz, járáshoz még én is kellek (kb még 2 hétig ahogy elnézem). Én is gondolkoztam már azon, hogy hiperaktív-e, de a fejlesztőpedagógusi diplomával is rendelkező anyukám megnyugtatott, hogy nem. Neki csak sajtkukac van a popójában!:D
2012. máj. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!