Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud 9 hónapos babátok? Ha...

Mit tud 9 hónapos babátok? Ha fejlesztitek, hogyan? Mit tanítotok neki?

Figyelt kérdés

2012. máj. 2. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Írjátok, hogy ne nyissam meg ezeket a kérdéseket, és pontozzatok is le, de én soha nem fogom ezt megérteni... 9 hónapos... Mit tudna... Énekelni, táncolni, retorikát, sportol, olvas, ír?
2012. máj. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Első! Inkább menj aludni...

Gondolok itt:

Mit tud? - forogni, ülni, feltérdelni, felállni, járkálni

- tapsolni, pápát inteni stb..

2012. máj. 2. 23:34
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

tapsol, felül, mászik 4kézláb, be nem áll a szája


nem igazán fejlesztem, attól meg rosszul vagyok, amikor valaki SOKAT GYAKOROL a 7 hós babával!!


nem cirkuszi majom!


a nagyobbik lányom ilyen idősen jobban mozgott, de nem volt ilyen kis "beszédes"

nem szabad hasonlítgatni a babákat, csak magad meg őt stresszeled

2012. máj. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az enyém 8 hónapos, nem tud még felülni (bár próbálkozik), nem tud mászni (bár próbálkozik), és néha "elnémul". De: ügyesen kúszik, forgolódik, integet.

Szerintem SEM SZABAD összehasonlítani a babákat! Én is ezt tettem korábban, mert nem úgy fejlődött, mint a nagykönyvben és a többi baba esetében: elvittem gyógytornászhoz, aki megállapította, hogy kissé hypotón izomzatú és az átlagnál nagyobb baba, ezért lassúbb a mozgásfejlődése (tehát, nem volt azért alaptalan az aggódásom).

Azaz: ha úgy érzed a babád nem "olyan" mint a többi, inkább vidd el szakdokihoz, hogy megnyugtasd magad. Inkább vidd el "feleslegesen", mint aggódj, rágódj ezen.

A megmaradt energiával pedig játszhatsz a babával akkor, amikor ő igényli.

2012. máj. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

8 hós kislányom önállóan felül, kúszik, négykézláb mászik, próbálkozik a felállással. Azonban nem tapsol, csak püföli az asztalt, amikor a készítem neki a kajcsit :)

A kezével jelzi, ha valami tárgyat szeretne vagy visít.

Be nem áll a szája.

Wc-be kakál, néha pisil.

2012. máj. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kúszik, mászik, feláll, de ülni még nem tud. Pápázni és tapsolni még nem tanítottuk. A cicánkra mondja, hogy "sza".

Egyébként egy percre sem áll meg, rendkívül mozgékony.

Dumából a dedede és a mememe a sláger, ezen kívül sokat sikongat.

2012. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kapaszkodva jár ül mászik. Van 3 foga. Mondja hogy baba meg tyetye. Minden este fürdés és evés után mesét olvas neki az apja.
2012. okt. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kokodil válasza:

A mi babánk 8 és fél hónapos, kapaszkodva megy illetve egy kézzel kapaszkodva is ügyesen elboldogul (már nagyon korán felállt), mászik 4kézláb, rengeteget gagyog. A cicára mondja, hogy "szi" meg "ca" illetve sziszeg neki sokat. Integetni nem tud, de a kis kezével csapkodni nagyon :)

Foga nincs még.

2015. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Az én lányom meg csak most lessz 9honapos de mar egyedul megy 5-6 lépést van 4 foga es 4honapos korától ul egyedul stabilan.. :) ez egy csoda gyerek: jahh es mondja dada Tata te kell ide baba mama stb..... :) integet tapsol kacsint: )
2016. márc. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!