Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi kenyeret, sajtot,...

Mennyi kenyeret, sajtot, hasonlókat eszik meg babátok egyszerre?

Figyelt kérdés

Azoktól várok inkább tanácsot, tapasztalatot, akiknél mondjuk a reggeli vagy a vacsora, vagy akár uzsonna valamilyen kenyér, vajjal, májkrémmel, bármivel. vagy mondjuk akik már adnak rántottát a gyerkőcnek. mekkora mennyiséget eszik meg?

az én fiam a kenyérnek a héját nem eszi, csak a belsejét egyelőre, abból megeszik egy kisebb karéjt. ez elég neki egy étkezésnek?

Köszi a válaszaitokat!


2009. júl. 17. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

szia,


nem irtad mennyi idős a babád


az én 20 hós kisfiam néha nagyon jól eszik, néha meg szinte semmit

reggelire kap hasonló ételeket, kb 13-14 hós kora óta

vajas kenyérből általában egy kisebb szeletet eszik meg, (pl.tenyér nagyságút, ujjak nélkül), nagy ritkán kettőt, de sokszor az adagból megmarad 2-3 katona

sajt, sonka, felvágott fél-egy szelet, virsli 1-2 szál(sok mustárral, kenyér nélkül)

csak a kovászos uborkát eszi, de azt 2-3 darabot is, semmi más zöldséget nem akar enni

ha tejfölös kenyér van abból minimum 2 szelet

tagnap tojás rántottát evett, 2 db :-(), kenyér nélkül, kovászos uborkával, egyébként 3-at szoktam csinálni, és az kettőnknek elég reggelire

ma csak gyümölcsöt evett, tegnap is csak reggelit evett, és a nap folyamát csak gyümölcsöt

különben a gyerek el tudja dönteni mennyi az annyi, nem szabad erőltetni,

az én fiam ha éhes eszik, aztán egyik pillanatról a másikra megsimogatja a hasát, hogy tele van, szedi le az előkét és megy is tovább

2009. júl. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszodat!

10 hós múlt. 11 foga van, most bújik a 12. ebből már 4 hátsó fog. mióta ezek előjöttek, elkezdte, hogy semmit nem eszik meg kanállal. egy ideig aggódtam, aztán nem erőltettem, mert ordított nem normális módon sajnos. Így elkezdtem neki csak falatkákat adni. kenyérből megeszik egy karéj kenyér belsejét vajjal, sajtkockákkal. rántottából 1 tojásnyit, virslit még nem evett.

nálunk zöldségeknél a főtt sárgarépa ami bejön és apatisszon. ezt kirántom, és utána leszedem róla a panírt, azt eygelőre nem szereti:-)

éjszaka és reggelire többnyire elfogadja még a tápszert szerencsére:-)

2009. júl. 18. 22:54
 3/3 anonim ***** válasza:

szia,

első vok

amikor épp jöttek a rosszcsontom fogai, ő is nagyon rosszul evett. De szerencsére 16 hós koráig szopizott, igy nem aggódtam, h esetleg éhes lenne. Viszont megfigyeltem, h olyankor szivesebben eszik hideget, joghurtot, vagy tejfölt, gondolom ez hűtötte az ínyét.

A zöldségek közül nálunk is a répa a kedvenc, aztán zöldbab, brokkoli, a sor legvége a krumpli és a borsó. A borsót ha meglátja már repül is a tányér ...

A másik nagy kedvenc a csirkemáj rizzsel. Ezt minden héten készítek. Ezt ti is kipróbálhatjátok.


Remélem tudtam segíteni!

2009. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!