Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen lehet zsírkrétát...

Mennyi idősen lehet zsírkrétát adni a gyereknek "rajzolni"? 13 hónaposan korai?

Figyelt kérdés
Nem merek még ilyesmit adni mert bevesz a szájába mindent. A tollainkért rajong :), de veszélyes ha elindul vele.

2012. máj. 4. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
15 hónaposan adtam kisfiamnak először zsírkrétát (amire rá van írva, hogy nem tartalmaz toxikus anyagokat), mert már egy hónapja próbált a tőlünk elcsórt tollakkal irkafirkálni. Pöttyözött vele, meg néha próbált vonalakat húzni össze-vissza, a végét viszont persze, hogy letörte a fogával a zsírkréta végét. De attól még adom Neki felügyelet mellett, nagyon szeret alkotni. :) Olyat vegyél, amiben nincsenek gyerekre veszélyes anyagok (a legalapvetőbb színekkel, egyelőre az is elég), felügyelet mellett nyugodtan játszhat vele, szerintem mindkettőtöknek tetszeni fog majd. :)
2012. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok


A végéN viszont persze, hogy letörte a zsírkréta végét... Ezt akartam írni, csak elgépeltem.

2012. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát nekunk ugy van hogy minden a szájában kot ki:)csak ugy tudtunk rajzolni vele hogy mellete voltam:)
2012. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felügyelet nélkül ne hagyd, de vegyél neki nyugodtan. Ha lehet jó vastagot, vagy marokkrétát. Nézhetsz olyan ujjfestéket is, ami nem gond, ha a kicsi szájába kerül. Jó móka tükörre vagy fényes tálcára tejszínhabot fújni,és azt maszatolni, abba rajzolni ujjal. Abba bele is nyalhat egy picit. (Bocs, nem ezt kérdezted, de mi csináltuk és tetszett:)
2012. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 12 hónaposan adtam először a fiamnak. Persze az első pár hétben ott ültem mindig mellette, de így is megkóstolta 1-2-szer. Hála az égnek hamar megértette, hogy ez nem arra való.

Crayons márkájút tudom ajánlani. Elég borsos ára van, de megéri, mert

-Nem törik könnyen (nálunk átment a törésteszten, a fiam most 22 hónapos, és még ugyanazt a doboz krétát használjuk)

-Nem mérgező

-Még a ruhából is könnyen kijön


Persze legtöbbször most is együtt rajzolunk, mert jó móka. Szeretek rajzolni, csak nem tudok, de ez őt nem érdekli.

Szerintem tegyél nyugodtan egy próbát. Először mutasd meg neki te, hogy kell rajzolni vele, aztán, ha a szájához közelít, tedd rá a kezed a kezére, és beszéld le róla. Persze elő fog fordulni, hogy ő lesz a gyorsabb, ez nálunk is megesett, de akkor egy tiszta, nedves ronggyal töröld ki a száját, aztán rajzoljatok tovább. Jó szórakozást.

2012. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!