Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babának adható még...

8 hónapos babának adható még éjszaka is tápszer?

Figyelt kérdés

Eddig szopizott, pár hete kezdtem el neki reggel-este tápszert adni, de ha éjszaka felébredt, csak kínlódtunk a mellemen: ő bár nem tűnt éhesnek, de nem engedte el 20 percig sem, nekem meg kellemetlen volt. Mostanában 1 alkalommal ébred éjjel, olyankor pár napja tápszert kap, és azonnal megnyugszik, és alszik reggelig. Mi van, ha nem az éhség miatt ébred? Bár csak az lehet, mert próbáltuk már itatni, majd az apja visszaaltatta, 20 perc múlva ismét felébredt, míg ha tápit kap, alszik nyugodtan.


Másnak a babája is eszik éjszaka? Még ha egyszer is. Hogyan fogja átaludni az éjszakát? Változtassak a napi menün? Most így néz ki:

Ébredés után: tápszer (kb. 100-150 ml)

Tízórait ált. nem kér, de ma mondjuk egy babajoghurtot megevett

Ebéd húsos főzelék (átlag 120-150 g)

uzsonna gyümölcs

Este 6-7 körül húsos főzelék (átlag 130g)

Elalváshoz tápszer (120-180ml) - mindig bealszik rajta

Tegyem a főzeléket este korábbra, hátha több tápszert enne elalváshoz, és nem ébredne éjszaka?


2012. máj. 5. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

persze, hogy adj neki éjjel is, ne éheztesd.

a menüt pedig picit megváltoztathatod, lehet ez nem jó neki, mondjuk nem tényleg nem hatalmas mennyiséget eszik :)


így kéne valahogy kinéznie.

reggeli tápi, majd a te reggelidből csipegessen kis kenyeret.

10óraira adj neki gyümölcsöt vagy ha nem kér akkor gyümölcs levet.

ebéd ugye az rendben van

uzsonna ne legyen gyümölcs! attól is lehet éhes éjszaka, abban semmi tápláló sincs, legyen akkor a babajoghurt, pékárú, tejpép, sinlac...


a főzelék jó este vacsira, nem kell előbb hozni, nem a tápitól fogja átaludni az éjszakát hanem a napi bevitt mennyiségtől. ma adj neki uzsira tejpépet, szerintem az elég is lesz ha ennyivel növeled na meg a gyümölcsöt délelőtt kapja :)


még azzal tudsz csalni, hogy az ebéd utáni alváskor is megkínálod tápszerrel, így a fél liter is meglenne :)

2012. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 10 hónapos volt mikor leálltunk az éjszakai etetéssel.két 3 napig nem tetszett neki hogy ujra és ujra csak a teás cumisüveget kinálom ha ébred de aztán megszokta,bár elég kemény 3 éjszaka volt:)ezutánkb egy hónapra leállt az éjszakai ébredéssel de aztán jöttek a fogak..most 15 hónapos és nincs egy átaludt éjszakánk hónapok óta.. 8 hónaposan már nem szabadna éhség miatt felébredni éjjel,probáld meg tényleg a nappali több kalóriabevitelt,hátha elég lesz neki..nálam ez azért nem jött be mert nappal is rengeteget evett..állandóan éhes volt:)uzsira a tejpép nagyon jó, vagy vegyél Jó éjt papit az esti tápszer helyett azzal betellik a kis pocijuk.
2012. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hónapos a fiam, és egy ideje, talán pár hete, ismét iszik éjjel tápszert. Már 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát (persz azért éjjel evett még), lassan elhagyta az éjjeli tápit, elég volt a víz, de most megint kéri. Nekem eszembe se jutott, hogy ez gond, vagy hogy leszoktassam róla. Nincs vele semmi gond, megcsinálom, megissza, és már alszik is tovább reggel 8-9ig. Erővel nem hiszem hogy jó ötlet leszoktatni, majd elhagyja. Msot is van úgy, hogy 4 napig semmi, azátn 2 napig megint kéri. Engem nem zavar.
2012. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom ugyan már 9 hós, de ugyanez a szitu nálunk is. Én adok neki éjjel, de csak ha másodszor is megébred. Elsőre mindig teával vagy vízzel próbálkozom.

Vagy-vagy. De tény, ha kap éjjel, akkor jó sokáig alszik reggel. :)

Amúgy végre valaki, akinek a babája ugyanannyiszor és ugyanannyit eszik! :) Mintha én írtam volna! :) :)

2012. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-nak,ha elég a napi kaloriabevitel tényleg nem létszükséglet hanem rossz szokás az éjjeli ébredés és ha neked 3 honapos kora ota átaludta az éjszakákat megértem h most nem jelent gondot felkelni én 10 honap után voltam olyan önző h le akartam szoktatni egy teljesen felesleges éjszakai torturárol és ezzel nyertem magamnak 4hétnyi átaludt éjszakát amit ha elmulasztottam volna nagyon bánnék..
2012. máj. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Természetesen nekem sem gond felkelni, csak meg kell szokni, hogy nem olyan egyszerű éjszaka tápszert varázsolni, mint anno volt a cicizés. :-(

Első körben megpróbálom a napi kalóriabevitelt kicsit növelni.

2012. máj. 7. 08:59
 7/7 A kérdező kommentje:

Jelentem, a helyzet megváltozott. Anyák napja óta nem szopizik, azóta 1-1 éjszaka kivételével átaludja az éjszakákat! Nem tudom, mi változott. Napközbeni elalváshoz teát kap, gondolom az nem telíti el úgy, mint az anyatej anno. Jobban is eszik, és éjszaka nem ébred fel. És külön szobát kapott.

Valamelyik bevált! ;-)

2012. máj. 16. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!