Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mit tanacsoltok,...

Anyukák, mit tanacsoltok, elöntöttek a kétségek?

Figyelt kérdés

Kisbabám 3 hónapos. Eddig lelkileg tök jól viseltem a szülővé válás változásait, szerintem gyer mekágyi depim sem volt, netet nem nagyon olvastam, hanem férjemmel, anyukámmal, babas barátnőkkel, védőnővel beszéltem meg a felmerülő problémákat.


Pár hete azonban elöntöttek a kétségek: jól csinálom?! Az egész azzal kezdődött, hogy raakadtam a neten egy cikkre, ami szerint mindenképp egy szobában kell aludni az újszülöttel...na mármost a mi kicsikenk a kezdetektől saját szobában alszik. Mindig is jó alvó volt, nincs ebből gond..de mégis...mi van, ha ezzel ártottam neki, a lelkének...Amúgy kiegyensúlyozott kisbaba, de félek, hogy tudat alatt ezzel ártottam neki... Mit gondoltok?


2012. máj. 5. 20:17
 1/7 Bogyo110 ***** válasza:

Szia!

Hát ha te ártottál a babádnak akkor én is és szerintem még vagyunk igy itt páran az én kislányom 14 hónapos és szintén születése óta külön alszik és szerintem ez az egésszéges.Bár valószinűleg ezzel is jó páran nem értenek eggyet de a te babádnak szerintem csak te tudhatod hogy mi a jó nem a net meg a cikkek,én is szoktam itt tanácsokat kérni kapni is ami sokat segitett az elején és most is amugy .Szerintem jól csinálod amit csinálsz pláne hogy ezt a babád is igazolja! Jó babázást!

2012. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 alaszka ***** válasza:
Biztosan nem ártottál neki, ha mindig ez volt neki a természetes, ezt szokta meg, ha neki nem lett volna jó, akkor ezt jelezte volna, ne aggódj. Mi az elsővel is, és most a kicsivel (10 hós) is egy szobában, sőt egy ágyban aludtunk, alszunk, de ők nagyon sírósak voltak picinek, és ez így volt kényelmes mindenkinek. Bárcsak én is külön tehettem volna őket, de a 10 hónaposom még most is felébred legalább 3-4x éjjel.
2012. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is külön alszik születése óta (8 hónapos). A napokban beteg + jön a foga és nagyon sokszor kell hozzá átmennem megnyugtatni, visszaaltatni, de semmiképp nem hoznám át magunkhoz, mert szerintem már az lenne neki a furcsa.... Szépen alszik. Semmi rosszat nem tettél. A tesóm egy szobában aludta a gyerekkel, hát még ma is nehéz neki külön tennie.
2012. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam is volt/van olyan,hogy elgondolkozom:Vajon jól csinálom?Erre jó választ sosem fogsz kapni,mert mindenki másképp gondolja/csinálja.Ha a babádnak nem jó valami jelez,hidd el.Az én babám is külön alszik kezdetek óta.

Ha rossz lenne neki "mondaná" neked.Ilyenkor sokan azt mondják,ne is foglalkozz ilyenekkel stb. De ez nem ilyen egyszerű,én tudom!Amikor elbizonytalanodsz menj oda a babádhoz,nézz rá,öleld meg és máris tudod,hogy neki így jó.Ami fontos mindig kösd le magad valami szellemi dologgal,ha szabadidőd van.Ha főzöl stb. akkor egyszerűen hallgass zenét,attól felszabadulsz.

Írj nyugodtan privit,beszélgessünk.

2012. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos a babádnak te vagy a legtökéletesebb! :) Ha kiegyensúlyozott és jó kedélyű, akkor biztos nincs baj!

Én azt javaslom neked, hogy ne olvasgass..annyi félét írnak, annyi különböző helyen, hogy az botrány.Csak a kétségeket képesek egy anyában kelteni...

2012. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akárhogyan csináljuk mindig lesznek kérdések, hogy jól csináljuk vagy sem. Szinte naponta merülnek bennem fel új kérdések, minek mi az előnye és a hátránya. :-)

A legfontosabb, hogy bízz magadban, te ismered a babát, hallgass az ösztöneidre.

Az, hogy jól nevelted-e a gyerkőcöt, úgyis csak felnőtt korában derül ki, ahogy majd viszonyul hozzád. :-)

2012. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha betartanánk azt amit olvasni lehet sok helyen, akkor nagy összevisszaság lenne, mert mindenhol mást olvasni egy témával kapcsolatban is. Én ha úgy van elolvasok mindent, de azt csinálom, amit az ösztöneim mondanak. Nem érdekel senki véleménye, tanácsa. A tanácsból is azt fogadom meg, amit én jónak látok. Nem agyalok azon, hogy ez most így jó, vagy nem. Annyira rosszul nem csinálhatom, mert a lányom kiegyensúlyozott és boldog baba. És ez a fontos. :) Véleményem szerint jól csináltad, hogy külön szobában van a babád az első perctől fogva. Az én kislányom is külön alszik, bár olyan 6 hónapos korától, de inkább magam miatt volt egy szobában addig velünk, mert könnyebb volt éjjel kelni hozzá. Viszont egy ágyba a kezdetektől nem szoktattam. A múltkor beteg volt és odavettem az ágyba, hogy ott legyen közel mellettem, de vissza kellett vinnem a szobájába, mert nem tudott nyugodtan aludni mellettem.
2012. máj. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!