Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hamarosan megszületik második...

Hamarosan megszületik második gyermekem. A nagyobbik 4 éves. Egyedül nevelem őket gyakorlatilag hisz családom nincs, férjem külföldön. Senki sem tud segíteni az első hetekben sem. Hogy éljem túl?

Figyelt kérdés
Hogy csináljam h a fáradtságtól ne kiabáljak majd a nagyobbikkal aki ki akar menni sétálni miközben én a gátsebemmel küzdök majd? Nagyon félek ettől az időszaktól.
2012. máj. 5. 22:28
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Aki hasonló helyzetben volt/van Ő hogy szervezte a napjait? Van egyáltalán mégegy olyan akinek senkije sencs csak a gyerekei??? vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?
2012. máj. 5. 22:30
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Nekem két gyerek után a harmadik terhességböl ikreim lettek, és amikor haza mentem, attól kezdve semmi segitségem sem volt.

Milyen hülyeség, hogy hogy "éljed túl"? Miért ne élhetnéd túl, ilyen dologba nem szokás belehalni.

2012. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Ne vedd kérlek bántásnak, de gondolom ez a helyzet nem most alakult így (vagy igen?).

Ha ennyire nehéz helyzetben érzed magad, miért vállaltál még egy gyereket?

2012. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%
szerencsés vagy,nincs háború,a nagyanyám az ostrom alatt szült a pincében egyedül. (illetve 2 halott volt még ott) te máris jobb helyzetben vagy
2012. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem okoskodást várok hanem gyakorlati megoldásokat, napirendet, mivel foglalták le a nagyobbat amíg a kicsi szopizott stb..
2012. máj. 5. 22:39
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

A napjaimat hogy szerveztem? Reggel felkeltem, elkészitettem a reggelit mindenkinek, utána pelenkáztam, szoptattam, elvittem a nagyokat oviba, megföztem neki meg magamnak, pelenkáztam, szoptattam, elmosogattam, elmentem a nagyokért, pelenkáztam, szoptattam, ebédeltünk, a nagyoknak csendes pihenö - a lakásban nyugodt játék, konyvnézés, rajzolás, stb, közben mostam, utána pelekázás, szoptatás, a nagynak uzsonna, teregetés, pelekázás, szoptatás, játszás a nagyokkal, pelenkázás, szoptatás, vacsora a nagyokkal, fürdetés, utána a nagyok fürdetése, ágyba fektetése, vasalás, pelekázás, szoptatás, alvás, eleinte éjjel egy-kétszer szoptatás.


Mivel semmi más lehetöségem nem volt, kénytelen voltam végigcsinálni.

2012. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is 4 múlt a nagy, mikor jött a kicsi. A férjem szakra jár, tehát mindig más napszakot kell túlélni. Az este a legnehezebb.

Míg terhes voltam, sok önállóságra tanítottam. Pl. kiszáll a kádból egyedül, megtörölközik, felöltözik, mesét néz, stb Így tudtam szoptatni, és altatni, és elég volt csak szólnom neki, ha nem tudtam menni, hogy menjen aludni, és ment. Nagyon édes volt.

De még így is sokszor volt, hogy rákiabáltam, mikor igazából nem is ő a hibás, csak hát gyerek... Én meg fáradt, nyűgös, stb. Nagyon készítsd fel a nagyot, hogy milyen lesz, hogy lesz majd, mikor nem tudsz menni hozzá, játszani vele, pedig nagyon szeretnél,s tb.

ha bármi kérdésed van, szívesen írok még, hogy mit hogyan oldottunk meg, mikor apa nem volt.

2012. máj. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. máj. 5. 22:45
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Egy tipp: amikor te a babával foglalkozol, akkor nagyobbik uganazt játssza egy játékbabával. Akkor nem nyügös, hogy a picivel vagy elfoglalva, és sokkal kevésbé lesz féltékeny is.
2012. máj. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%
Próbáld kicsit önállóságra szoktatni, hogy apróságokat egyedül is meg tudjon csinálni. Most ne nagy dolgokra gondolj. Vond be a babával kapcsolatos dolgokba, kérd, hogy vigyen pelust, fürdetésnél törölközőt, vagy tegye ki a kanalat az asztalra stb. Ha eteted a picit, közben válasszon mese könyvet/filmet, amit olvasol neki, vagy nézhet közben. Amikor a pici alszik, foglalkozz sokat a nagyobbal. Jár oviba? Nekem azt volt a legnehezebb összeigazítani, hogy a pici egyen, kész legyen mire indulunk, és a nagyokat is összekészítsem. Mondjuk nekem 3 van, 4, másfél éves és 2 hós
2012. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!