Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám minél pépesebbre...

Hogyan tudnám minél pépesebbre készíteni a gyümit, zöldséget?

Figyelt kérdés
Mivel még csak igen kicsi adagokat készítek (most kezdtük a hozzátápit, 6 hós), a botmixer nem csinálja finom pépesre. Még villával, kanállal rásegítek, hígítom főzőlével, anyatejjel, de nem az igazi, maradnak darabkák. Hogyan tudnám ezeket is "eltüntetni"?
2009. jún. 24. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
szia, mi is most kezdjuk a hozzataplalast es en botmixerrel pepesitek, nagyon jo allagu lesz, igaz kicsit tobbet kell kesziteni, hogy legyen mibe dolgozzon a mixer. a felesleget megeszem vagy kidobom, de villaval sosem sikerul olyan igazira.
2009. jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én az almát,körtét a régi 4oldalú álló reszelőn csinálom,a "csillag"alakún.Semmi darabka nem marad benne.Az őszit meg a lédúsabb,puhább dolgokat botmixerrel szoktam.Régen volt üvegreszelő az almának de sajnos nem találtam még.Züldséget nem nagyon adok de a répát fözés után szintén botmixerrel csinálom és jó.
2009. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A régi üvegreszelőt láttam már bababoltokban, illetve a Tescoban is. 1000 Ft körül van az ára. Jól pépesít, én is azzal szoktam a gyümölcsöket.
2009. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én turmixgépbe dobálom az alapanyagokat és tökéletesen pépesít. Akkor nem tudom rendesen összeturmixolni, ha kevés a folyadék. Annyi hátránya van, hogy nagyobb adagot lehet csak egyszerre csinálni.
2009. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rúdmixerrel úgy tudsz a legjobban pépesíteni, ha valamilyen hosszúkás edényt használsz.
2009. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!!
2009. jún. 24. 10:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahogy már előttem is írták: almareszelő, vagy a négyoldalú reszelő csillag alakú része. Botmixerrel én úgy szoktam, hogy egy bögrébe rakom a kajcsit, ami kb. akkora kerületre mint a botmixer feje. A levesebb, húsosabb gyümit, zöldséget simán pépesíti (pl. banán, répa, krumpli, körte, barack, stb.), viszont a keményebbet, mint az alma, azt már nem. Én csináltam úgy, hogy egy kis vizet öntöttem hozzá, ha lében volt, akkor jobban pépesített, de később a zöldségekhez a főzőléből is lehet önteni. De jobb késsel minél apróbbra vágni, akkor a botmixer is jobban boldogul vele.
2009. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig a botmixer a legjobban pépesitŐ masina:) kicsit többet tegyél a tálba, jobban tudja őrölni, sajna az elején sok minden marad, de neked is jót tesz a vitamin, edd meg, ami marad:) nemsokára ugysem hagy neked semmit a pici:)
2009. jún. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon fura, én arra még eddig nem is gondoltam, hogy a vitamin nekem is használna! :) Kösz a tippet, ezentúl inkább többet készítek, s megeszem, ami marad! :)
2009. jún. 24. 13:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Botmixer tényleg jól pépesít, ha megfelelő minőségű. Én két félével próbáltam, az egyik teljesen krémmé változtatta a kaját, a másik elég darabosra hagyta. Ezért nem lehet igazán általánosítani ezzel kapcsolatban, ezért oszlanak meg a vélemények.
2009. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!