Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babák kaphatnak kecsketejet,...

Babák kaphatnak kecsketejet, ha nem csak kizárólag azt kapnák?

Figyelt kérdés
A mi kislányunk fél éves. Szoptatom még és lehetőleg még sokáig szeretném. Már kap főtt krumplit, rizsát, csirkehúst, némely zöldséget és gyümölcsöt is. Csak egy gondunk van. Nem hajlandó meginni sem a vizet, sem a teát. Most az utóbbi napokban, mikor 30 fokok is voltak és kimentünk sétálni, vittem neki vizet is, meg teát is, hátha megissza, ha tényleg nagyon szomjas lenne. Hát nem. Fuldoglott tőle, köpözte ki. Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha esetleg tejet adnák neki ilyen esetekben. Mert mivel én ha szomjas vagyok, nagyon sokszor tejet iszom, ěs ilyenkor van úgy, hogy vele is megkóstoltatom. Nagyon ízlik neki. Az lenne a kérdésem, hogy ha sem a vizet, sem a teát nem issza meg, adható-e helyette tej. Olvastam, hogy pl. a tehéntej vérzékenységet okozhat. Na de nem csak azt kapná. Nem az lenne a fő tápláléka. Azért is gondoltam végső esetben a tejre, mert mivel az anyatejen kívül más folyadékot nem hajlandó elfogadni, székrekedése van már lassan egy hónapja. Hetente egyszer sikerül kakilnia is. Az orvos írt fel neki enyhe hashajtót. Attól indul meg neki hetente a kakilás.
2012. máj. 6. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
ihat kecsketejet, de felelsleges, ha úgyis szoptatod
2012. máj. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fiam tejallergiás volt, akkor tudtam meg az orvostól, hogy a tehén és a kecsketej alkotórészei között alig van különbség. Szerintem ne add a kislányodnak. Gondolom, azért nem fogad el semmilyen folyadékot, mert az anyatej elég neki szomjoltónak. A fiamat én is csak szoptattam kb. 10 hónapos koráig, amikor szomjas volt, a legnagyobb kánikulában is, teljesen jól elvolt így. Orvos is, védőnő is mondat, hogy ez teljesen rendben van.
2012. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na én meg gyerekorvostól azt hallottam egy pár napja hogy vérszegénységet okoz a kecsketej, szigorúan tilos. Én tehéntej helyett szerettem volna adni, allergia miatt.
2012. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

csak akkor lenne vérszegény, ha kizárólag azt kapna.

(de én ebben sem vagyok biztos)

Az a baj, hogy túlságosan rámentek már arra, hogy a tápszer a legjobb..., adjuk 3 éves korig...

Na, ettől megyek a falnak!

Én adtam a lányomnak, és imádta!!! Megpróbálnám a helyedben.

2012. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a kecsketejnek (vagy bármilyen tejnek) semmi köze a vérszegénységhez. Valamit nagyon félreértettél.

Adhatsz neki,de úgyis szoptatod,akkor minek külön tej neki?

(orvos)

2012. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Félre biztos nem értettem, máshol is írnak róla. De vszeg az én orvosom egy kicsit eltúlozta ezt a dolgot.


[link]

2012. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Millió" cikket lehetne belinkelni, hogy egészséges-e a kecsketej vagy nem...

Jól írtad, a dokitok eltúlozza a dolgot. :)

2012. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!