Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A max. Gyedre jogosultak is...

A max. Gyedre jogosultak is kaphatnak kompenzációt? Vagy milyen jövedelemhatárt vesznek figyelembe?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen kompenzációt??!!Aki max.Gyedre jogosult annak nőtt a Gyede.Akinek kevesebb lett azok igényelhetik.....
2012. febr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Valami tájékoztatóban olvastam, hogy akinek nem érte el a bruttó fizetése a 202 ezer forintot (az összeg nem biztos), azok jogosultak kompenzációra. Persze, hogy többet kap a max gyedre jogosult, nyolc ezer forinttal, ha mindenfajta kedvezményt igénybe vesz. De az adójóváírást mindenkitől elvették!
2012. febr. 3. 13:34
 3/15 anonim ***** válasza:
Semmi kedvezményt nem kell ahhoz igényelni, hogy a gyeded nettója emelkedjen. Hiába vezették ki az adójóváírást, de mivel a minimálbér emelkedett (ugye ennek kétszeresének 70%-a a max. gyed), így a nettó gyed kb 8000 Ft-tal emelkedik. Ezen felül még a családi adókedvezményt igénybe veheted (egészben vagy részben).
2012. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"2012. január elsején életbe lépett adójóváírás megszüntetése, melynek hatására a bruttó 202 ezer forint alatti havi terhességi-gyermekágyi segély és gyermekgondozási díj személyi jövedelemadó terhe is növekedett - ezt kompenzálja a jövedelempótlék..."


Na, ezt nem értem?!? Bocsánat az értetlenkedésnél, de a múltkori jövedelemkompenzációnál is azoknak adtak, akiknek egyébként is több lett a fizetésük. Akkor a férjemnek 25.000.-Ft-tal lett kevesebb a nettója, mert pont nem a jó jövedelemsávba esett és egy fillér kompenzációt sem kapott.

2012. febr. 3. 13:53
 5/15 A kérdező kommentje:
...értetlenkedésemért
2012. febr. 3. 13:54
 6/15 anonim ***** válasza:
az kapja akinek csökkent. nem olyan bonyolult ez :) ha neked nem csökkent a gyeded akkor mit kéne kompenzálni?
2012. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem bonyolult, de elolvastad a kiegészítő kommentet? Hogy értelmezed?
2012. febr. 3. 14:38
 8/15 anonim ***** válasza:

Ön nem jogosult jövedelempótlékra ha

a) 2011. évre vonatkozóan adójóváírást nem vett igénybe vagy,

b) családi kedvezményt 206 250 forintot elérően vagy azt meghaladóan érvényesít 2012-re vonatkozóan.


Ez van az OEP honlapon letölthető nyomtatványon.A kompenzáció mértéke függ a brutto TGYAS/Gyed összegétől.

De az a biztos,ha rákérdezel az OEP_nél.De mondjuk,ha neked nőtt a GYED-ed nem tudom milyen kompenzációt szeretnél.

2012. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Értelek titeket is, de ti is gondolkozzatok kicsit az én fejemmel.

Valóban nőtt a gyedem, de miért? Mert abban az évben, ami alapján számítják, két állást vállaltam, dolgoztam látástól vakulásig, hogy ennyi pénzt kapjak most, amikor kiesek a munkából. És hiába emelték meg bruttó szinten annyival a maximum gyedet, akkor sem kapok arányosan többet, mert az adójóváírást tőlem is elvették. Én komolyan nem tudom, hogy hogyan tudnak megélni családok akkor, amikor valaki nálam sokkal kevesebbet kap ezzel a húzással, de nem sírhatok miattuk, én nyilván a saját érdekeimet tartom szem előtt. Csak az van előttem, hogy anno megtettem mindent, hogy most "jó" pénzt kapjak, és akkor kitörölhetem a seggem a nettó 8.000.-Ft-tal, amit jelent az emelés. Még egyszer mondom, tudom, hogy nagyon sok mindenkinek lett kevesebb az adójóváírás összegével a jövedelme és "örülök", hogy legalább ők visszakapnak valamit, ha nem is a teljes elvett összeget ezáltal az intézkedés által. Csak ennyit szerettem volna és nem azt, hogy megbotránkozzanak a felvetésen, bár gondolhattam volna, hogy ez lesz. Hiszen nagyon sok mindenkit érint fájón a gyed csökkenése, de ezért nem egymást kell hibáztatni és nem azt, aki valamilyen úton módon mégis többet kap egyeseknél, hanem az intézkedést hozókat.

2012. febr. 3. 15:02
 10/15 anonim ***** válasza:

de neked nőtt a gyeded annak ellenére, hogy az adójóváírást elvették. tehát te nem jártál rosszabbul. elvettek valamit, de ennek ellenére nemhogy ugyanannyit, többet kapsz!


hiába gondolkodom a te fejeddel, csak azt látom milyen jó neked :)

én gyesen vagyok már, röhejes összeget kapok. ami ennél is viccesebb, hogy 3-4 éve a testvérem ugyanennyit kapott. és 2 munkahelyem volt nekem is a babám előtt, délelőtt 10-től éjjel 2-ig dolgoztam, majd éjjel 2kor mentem vásárolni, főztem, takarítottam és aludtam 1-2 órát, most meg 25.000.-ből kell kigazdálkodnom a pelust, kaját, rezsit, ruházkodást :D na ez a durva, nem pedig, hogy 8000.-rel NŐTT a gyeded :)

2012. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!