Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mászni, felállni, bizonytalanu...

Mászni, felállni, bizonytalanul bútorok közt lépegető babák anyukái?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most hogy megindult a babátok, felfedez, megy, pörög, érik-e balesetek? Elesés, ajtónak koppanás, ujjacska odacsukás? Mennyiben változott (ha változott) a napotok? Amikor ébren van, mindig résen vagytok mellette, hogy ne essen baja, vagy csináltok mellette házimunkát (vagy csak ha alszik?) és távolról figyelitek?
2009. jún. 24. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmire nincs időm mellette. Még a kiságyban is képes összetörni magát. Hol a sütifalót fejeli meg, hol a kiságyat, hol a csörgővel veri fejbe magát. De valami mindig történik. Estére marad a házimunka meg amikor alszik. Semmi veszély érzete nincsen, állandóan azon parázok, hogy mikor történik vele újabb baleset. És ez csak egyre rosszabb lesz. Most még nem akar a padlón mászni csak az ágyon gyakorlatozik, de ha leszabadul a padlóra, akkor nem tudom mi lesz. Belegondolni is félek. De a jó hír, hogy 7 kg-ot fogytam már az elmúlt 2 hónapban. :-)
2009. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én elvégzem a házimunkát,addig a járokában van,de ha nem akar már ott lenni,kiveszem,és befejezem amikor alszik!velünk is történt egy-2baleset,nem vészesek!pl:legurult az ágyrol,vagy mikor szönyegen mszik hátravágja magát,néha koppan a buksija is!ezért nem merem még letenni a járolapra!
2009. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi már ezen az időszakon túl vagyunk, mert már biztonságosan meg a pici 1 éves kora óta. Most 13 hónapos.

Viszont a lépegetős idejében én egy pillanatra sem hagytam magára. Külön szobája van, teljesen gyermekbarát, de nem lehet minden veszélyforrást kiküszöbölni. El van rácsozva az ajtaja és az ajtó sem nyitogatható. Ha csináltam a dolgom, vagy valamiért nem tudtam vele bent lenni a szobában, akkor addig beletettem a kiságyába. Igaz, hogy sokszor üvöltött, de én úgy voltam vele, hogy inkább azért sírjon, mint hogy valami baja essen.

A szobáját együtt takarítjuk, a lakás többi részét pedig, ha valaki vele van és ha alszik. Kisebb dolgokat felmosás egyebek azt gyorsan meglehet. Be a kiságyba és gyorsan megcsináltam, persze közben egyfolytában beszéltem hozzá.

Persze nem voltam a nyomában, csak inkább készenlétben.:)

2009. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok! Nálunk a járókában egyáltalán nem maradt meg.
2009. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

7,5 hós a kicsi fiam, és a bútorok mellett lépegetés és a bárhol felállás van porondon. Meg persze mászva közlekedik.

A szobája viszonylag bababiztos, rács van az ajtó helyén (így viszont akkor kel, mikor az apja hajnalban megy a konyhába:-(, de legalább nem csukja oda az ujját, és nem jön ki).

Általában állásból hátravágódik, azt már egész jól megszokta, illetve újabban egy kézzel próbál álldogálni, na ebből érdekes, kicsavarodott esések vannak, akkor néha sírdogál. A kanapé támlájánál (persze csak ha ott vagyok) ha áll, folyton fejeli a falat, ez nem zavarja. A kezét már kezdte volna odacsukogatni a komódja fiókjaihoz, így a gombokat leszereltem (csak hát így én is nehezebben nyitogatom őket).

2009. jún. 24. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!