Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a legújabb glutén-álláspont...

Mi a legújabb glutén-álláspont? Baj ha 7 hós lányom még nem találkozott vele?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam 4-6 hó között érdemes glutént adni először, mert minél később kap, annál nagyobb az esély a lisztérzékenységre.

Teljesen meg vagyok zavarodva.

Most nem az érdekel, anyáink, nagyanyáink hogy csinálták, hanem tudja-e valaki mi a legfrissebb álláspont ezzel kapcsolatban.


2012. máj. 6. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
4-7 honapos kor kozott. Elvileg a legjobb, ha ekkor meg szopik a baba.
2012. máj. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
minél hamarabb adj neki mindent fokozatosan a glutént is érdemes már adni,a normális orvosok szerint
2012. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%

Kb 5 éve az a trend,hogy minél később.

Most kezdenek rájönni,hogy minél előbb,mint anyáink tették,hogy 3 hónaposan adták az almát a háztartási keksszel.Mert egyre több a lisztérzékeny,mert minél később kapják,annál rosszabb és 1 éves kor után nem alakul ki a lisztbontó enzim.

Én az anyáink trendet követem.Minél előbb mindent.Egyik gyereknek sincs semmi baja.

2012. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Eléggé össze-vissza vannak a dolgok, mindenki mást mond. Viszont én már többször olvastam azt, hogy igazából nincsenek konkrét bizonyítékok arra, hogy a bevezetés ideje befolyásolja-e az allergia kialakulását, de azt megfigyelték, hogy kisebb rá az esély, ha a baba még szopizik. Úgyhogy én akkor vezettem be, amikor a hozzátáplálást kezdtük (8 hónaposan). Szerencsére nincsen semmi baja.
2012. máj. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt mondják, 4-7 hónapos kor között ajánlott. A legjobb, ha még szopizik is ekkoriban a baba. Inkább hamarabb legyen bevezetve, mint később.
2012. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így mondták.

A legújabb kutatások szerint az a jobb, ha korán találkozik gluténnal egy baba. Egy táplálékallergiaboltot vezető hölgy mesélte nekem, ők is benne voltak a kutatásban (ez egy elég nagy, európai-szintű kutatás volt). Lisztérzékeny szülők gyerekeit vizsgálták (tehát olyan gyerekeket, akik potenciálisan veszélyeztettek a lisztérzékenységre). Azt találták, hogy azok a babák, akik korán találkoztak a gluténnal, szignifikánsan kevesebben lettek később lisztérzékenyek.

A hölgy mondta, hogy minden védőnőnek is küldtek anyagot pl a mi kerületünkben, azzal a javaslattal, hogy már akár 4 hónapos kortól is érdemes bevezetni a glutént.

(Aztán lehet 5 év múlva megint homlokegyenest ellenkező álláspontot fog igazolni egy kutatás, de ezt csak halkan jegyzem meg. Mindenestre a legfrissebb álláspont tudtommal ez.)

2012. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem senki nem mondta (se doki, se védőnő)

A neten (itt is) mindenfélét lehet olvasni.

Nálunk úgy jött ki a lépés, hogy 7 hónapos kora után kapott olyat, amiben glutén van.

Sosem foglalkoztam vele, hogy mi a legfrissebb álláspont...

2 éves a lányom, nem érzékeny semmire.

Max. a frontokra. :-D

2012. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm lisztérzékeny, úgyhogy érintett vagyok a témában, mivel kisfiam fokozottan veszélyeztetett a cöliákiában. Beszéltem is egy csecsemő belgyógyásszal, hogy mikor vezessem be nála a glutént. A doki tanácsára 6 hónapos korában kezdtem, sajnos ekkor már nem szopizott (5 hónaposan hagyta abba végleg a cicizést).

Minél később találkozik a szervezete a gluténnal, annál nagyobb az esélye annak, hogy a vékonybélben található bélbolyhok nem tudják feldolgozni (lisztbontó enzim pedig nem létezik, a vékonybélbolyhok felelősek ugyanis a glutén felszívódásáért - ekkora ökörséget még soha nem hallottam, hogy lisztbontó enzim...).

2012. máj. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5,5 hónaposan kapott a kisfiam először gluténtartalmú kekszet. 4-7 hónapos kor között ajánlják, ennek a közepét lőttem be. Ha lehet, akkor anyatej védelmében kell bevezetni, tehát még legalább 2-3 hónapig szoptatni az első gluténos randi után.
2012. máj. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!