Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kezdete! Mit,...

Hozzátáplálás kezdete! Mit, hogyan? Gondolom, számtalan hasonló kérdés van már fent, de nincs időm végigbogarászni. Többi lent!

Figyelt kérdés
Babám 5 hónapos. Már eszik naponta 1-szer almát, barackot, sütőtököt, vagy répát, valamint napi egyszer tejpépet. Milyen mennyiségek "ideálisak"? Mennyi anyatej/tápszer (mindkettőt kap már kezdetektől) szükséges ebben a korban? Kb.6 kiló a baba.5-ször eszik, néha előfordul, hogy 6-szor is. Éjjel nem kér enni. Mit lehet még adni ebben a korban? Hogyan váltható ki egy étkezés? Egyébként szerintem nem nagyétkű a gyermek, mert 150-nél többet szinte még soha nem evett. Glutént mikor lehet bevezetni és milyen formában? Pl. Keksz a gyümölcsbe jó megoldás? Minden érdekel ebben a témában!!!!!
2011. dec. 11. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

én ez alapján adtam az ételeket:

babakaja.com


glutént én 6 hótól adtam (5től már lehet, ha már eszik) kenyérmorzsa formájában, később vizes kiflit, valamint gabonapépet, zabkását.


szerintem 5 hósan bőven elég 2x mellétáplálni 100-150ml-t.

2011. dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

4.hónap: alma,őszibarack,dinnye,krumpli,répa

5.hónap:sütőtök,körte,banán,zöldborsó,sárgabarack,rizs

6.hónap:brokkoli,cukkini,tök,cékla,meggy,szilva,keksz(glutén

)zeller,fehérrépa,gesztenye

7.hónap:spárga,túró,csirke,nyúl hús,saláta,sóska,sárgaborsó

8.hónap:kelkáposzta,karfiol,csirkemáj,karalábé,sajt,joghurt

9.hónap:tojássárgája,zöldbab,kiwi,vaj,olaj,áfonya

10.hónap:káposzta,kelbimbó,zöld fűszerek,hagyma,foghagyma,marha/sertéshús,paradicsompüré

11.hónap:narancs,citrom,paprika,lencse,retek

12.hónap:hal,tej,méz,ribizli,tejföl,tojásfehérje,mandula,dió

,mogyoró,ananász,eper,málna

táblázatokat is néztem és egy orvos tanácsa állítottuk így össze,most 7,5 hónapos

5 hónaposan 6szor-7szer evett,reggel,este tápot 150ml,tízórai,uzsi gyümölcs volt kb 120ml ez után 2 órát bírt,később gyümölcs keksszel.egyik étkezés tejpép volt,ebéd főzelék 180ml kb,én 3 napig vezettem be egy ételt,és már hamar kiváltottam egy-egy étkezést doki tanácsára

2011. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2011. dec. 11. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!