Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam át anapi 2...

Hogyan szoktassam át anapi 2 alvásról egyre a 15hónaposomat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! ha valakinek volt már ilyen gondja kérem mesélje el hogy oldotta meg! a helyzet a következő!a fiam reggel kb 7körül felkel 11kor kénytelen vagyok ágyba tenni ismét mert hulla fáradt addigra..esik-kel--sir-toporzékol..ha nem teszem ágyba egy idő után ott ahol éppen van bealszik...kb fél 2 és 2 között ébred majd aztán 6-fél 7 körül ismét álmos lesz és ugyanaz történik mint délelőtt..ha hagyom aludni 40 perc mulva felébred és este 11körül tudom ágyba varázsolni..ami nem egészséges egy ilyen picinél..volt már h felébresztettem 20 perc után..de a végeredmény nagyon keserves volt..ugyanugy 11kor került ágyba csak végig hisztizte az estét..nagyon megbántam..figyelem elterelés,séta..semmi nem használ..ha álmos kimegynála a biztositék és igy vagy ugy de alszik..
2012. máj. 7. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 14 hónapos, mi is nagyon nehezen álltunk át, ismerős a helyzet. Nálunk a fokozatosság volt a kulcs, mindig egy kicsit tovább húztam a délelőtti alvást, míg végül eljutottunk oda, hogy fél 1 körül alszik, és akkor kibírja este fél 9.-ig. Nálunk mondjuk bevált a játszótár, ott egy kicsit felpörgött, először bírta fél 12.-ig, majd mindig egy kicsit tovább. Mindig 1/4 óra, esetleg 20 perccel próbál meg eltolni az alvást, nem megy egyik-napról a másikra, de át fog állni.
2012. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fél 7 körül fürdesd meg szerintem.. Nálunk is így volt, hogy eleinte korábban fürdött és feküdt, de reggel ugyanakkor kelt. Aztán kitolódott az este is kb 1 hét alatt. Fél 7-kor megfürdik, a víz kicsit kimossa az álmot a szeméből, és fent tud lenni még kicsit. Én 6-fél 7-kor már biztosan nem tenném le aludni, csak ha fürdött és vacsizott is. És akkor alvás reggelig.
2012. máj. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is lehet azt csinálnám, hogy este úgy tenném le, hogy megfürdött, vacsorázott.Hátha így alszik reggelig.

Nálunk is nagy mizéria volt ez az átállás amúgy, csak ő mindig nagyon korán kelt(5-6) és 9-10körül már kidőlt, aztán délután aludt még egyet.

A másik tippem, nem tudom mennyire vagytok "összebújósak",de esetleg mikor 2 körül ébred vedd magadhoz,feküdjetek le, hátha visszaalszik vagy legalább pihizik még,így jobban bírja a délutánt.Nekünk ez bejött,mindig szívesen aludt még velem fél-1 órát fiam.

De ha ezek nem jönnek be, akkor nem tudsz mit tenni, csak várni,mert hamarosan úgyis kibír majd többet és akkor lehet nem fog olyan korán kidőlni délelőtt meg este...

Nálunk ez is segített,hiszen fiam 1,5 éves és még mindig 6kor kel(fél7ig még együtt pihizünk) de kibírja 12-ig.

Kitartást, tudom hogy nehéz!!

2012. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ajaj, ismerős a helyzet nagyon! De sokáig szenvedtünk így mi is! Én előbbre hoztam az ebédet, aztán szépen lassan toltam későbbre. Tehát 11 óra után már ebédelt, fél 12-kor elaludt (eleinte szemdörzsölve, sírdogálva fejeztük be az ebédet). Persze ebben az esetben ne legyen nagyon tartalmas a reggeli, hogy egyen ebédet is. De ha maradt az ebédből, megette uzsonnára vagy vacsira. Most ott tartunk, hogy szépen beállt a napirendje. Ébred 7-8 körül, ebédel fél 1-kor, alvás (még mindig húzom az időt néha, és szegény már nyüszög, mert álmos) fél 2-kor. Ébred 4-kor, és este 9-kor fekszik el aludni.

Kitartás, napról napra érik a fiad idegrendszere, és át fog állni ő is!

2012. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.már ma neki is láttunk! egészen 12ig birta(birtuk)jó tudni h mással is igyvolt mert a sogornöm akinek 3hónappal idősebb a babája mint nekem folyton azt vágja a fejemhez h náluk ezzel se meg azzal se volt gond..(pl6hetes kora ota egyszersem ébredt fel éjjel,mig az enyém még mindig..és stb) minden olyan tökéletes náluk hogy azthittem én rontottam el vmit!de segitettetek megfogadom a tanácsokat!még1szer köszi
2012. máj. 8. 12:54
 6/7 anonim ***** válasza:

A sógornővel ne foglalkozz, mert minden gyerek más! Nálunk van az élő példa: az első babám pontosan olyan volt, mint a sógornődé, se hasfájás, se szeparációs szorongás, se fogzási fájdalom, se dackorszak, se álmatlan éjszakák. Én is azt hittem, hogy jól ráéreztem erre a gyereknevelés dologra, mert a lányom egy angyalka, biztosan szoktatás, nevelés kérdése az egész, és milyen ügyike vagyok.:D:D

Most 16 hónapos a kisfiam, akinél mindent megkaptam, amit az elsőnél nem: hasfájás, bukás, nem alvás, nyugtalan, sírós baba volt, most pedig már próbálgatja, hogyan is kell toporzékolni! :) Hú, nehogy majd a sógornőd is így járjon, mondd meg neki!:)

2012. máj. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mégegyszer! ja a sógornőm terhes..aztmondta az Isten is anyának teremtette olyan jol megy ez neki ésszül vagy még5öt biztos:) én sok sikert kivántam neki ehhez és megköszöntem mert legalább igy nem kell kistestvér lesz kivel játszani!:)
2012. máj. 9. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!