Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos kislányom még...

20 hónapos kislányom még cumisüvegből issza a tejet, szerintetek hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Reggel,délben és este a tápszert (tejérzékeny) cumisüvegből kapja,mert ezen alszik el.Azért kap délben is,mert az orvos mondta,hogy meg kell lennie a 400 ml-nek,és csak így van meg.Szerintetek le kellene szoktatnom róla vagy hagyjam meg neki ezt a kis rituáléját?Amúgy nap közben pohárból iszik
2012. ápr. 23. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
ha iszik szépen pohárból szerintem ne zaklasd ezzel
2012. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a helyedben közösen választanék a kislányommal egy szép műanyag pohárkát (aminek műanyag teteje-csőre van) és legalább délben abból adnék neki. szép lassan úgyis leszokik, mert majd ha megy bölcsibe/oviba, látja a többiektől, hogy ez már nem "menő"
2012. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze,szépen iszik,csak fürdés után mindig megkapja a tejcsijét és ezen alszik el.Tudom,hogy a fogaknak nem a legjobb:(
2012. ápr. 23. 15:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, 3 éves koráig simán elmegy. De a 400 ml is hülyeség, a modern nézetek szerint a tej többet árt, mint használ.
2012. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 18 hónapos, és épp az elmúlt héten próbáltam meg pohárból adni neki este a tejet (ő már csak ekkor issza), és konkrétan nem történt semmi "félelmetes", csak megfogta a poharat és megitta abból a tejet. :)

Azt hittem szenvedni fogunk, nem fog neki tetszeni, de szerintem ezt én paráztam túl. :)

Ha gondolod, akkor megpróbálhatsz váltani, ha meg nem tetszik neki most még, akkor úgyis idővel le fog róla szokni.

2012. ápr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)Leginkább attól félek,hogy keveset fog meginni.Borzasztó akaratos lánykám van:)De kezdetnek lehet,hogy megpróbálom csőrös pohárból.
2012. ápr. 23. 15:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, ha azon aggódsz, hogy keveset iszik belőle, akkor szerintem ezt a félelmedet tedd félre. Lányom 10 hónapos kora óta kb. 100, max. 200 ml-t hajlandó csak meginni tejből/tápszerből.

De hát vénásan nem adhatom be neki, ha nem kéri. Mégis szépen és egészségesen fejlődik, doki is azt mondta, hogy ő csak anyukák között szokta hallani, hogy fontos a fél liter tejalapú táplálék, miközben ő azt mondja, hogy a gyerkőcök másképp fejlődnek, más igényeik vannak, és a tej csak egy a sok-sok étel közül, ha kimarad nem gond. A fehérje valóban fontos, de az több dologgal pótolható (hússal, tojással stb.).


Nálunk amúgy a csőrös pohár nem jött be, inkább a pohár volt jó megoldás. De majd kitapasztalod nálatok mi válik be.

2012. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én hagynám. Így esik jól neki, nincs ebben semmi. Nem olyan nagy még, csak 20 hónapos.

A 400 ml-nem pedig meg kell lennie. Ha így van meg, hát így van meg. :)

2012. ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!