Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a 15...

Hogyan szoktassam le a 15 hónaposom a verekedésről!?

Figyelt kérdés
Sziasztok kéremaki tud segitsen 15 hónapos kisfiam kb egyhónapja teljesen megvadult..egyébként szófogadó és bár sokszor nehezen és hisztivel de tudomásul veszi hogy bizonyos dolgokatnem szabad és bizonyoshelyekre nem mehet de egyszerűen nem tudom leszoktatni arrol hogy ne üssön meg engem..következetes vagyok sosem nevettem el magam vagy tettem bármilyen utalást arra hogy azt gondolja hogy ez a magatartás helyes vagy vicces vagy játék,rendszeresen ok nélkül fogja magát oda jön és rámver egyet vagy ha ideges mert megtiltok valamit hozzám vág mindent ami a kezébe akad, mi tévő legyek ilyen helyzetben?
2012. máj. 4. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:

elsö kérdésem:

csaptál rá kezére, popójára valamikor is? emleted fel kezdet csak éppen hogy meg hessinteni a gyermekedet?

ha igen akkor már tudod is miért üt a gyerek, mert ezt tanulta, látta, hogy ha mama ideges üt, ha én ideges vagyok én is üthetek.


ha soha nem csináltál ilyet, akkor csak rossz reakciód van az ütésre.

ebben az esetben elöször valószínü figyelemfelkeltés véletlen volt, majd erös reakciód volt és ezzel kiváltottad a gyermeke figyelmét.


Pl egyiknap másfél évesem oda jött és elkezdett ütögetni kicsit, majd mikor nem figyeltem a bébisittert is (épp beszélgettünk), mire ez már feltünt, hogy egyre erösebbeket üt. Ekko egyáltalán nem szidtam le. Egyszerüen oda mentem és megsimogattam a bébisittert, és mondtam neki, hogy anya így csinál Julcsinénivel, mert ez a helyes, neked is szépen kell. Majd Julcsinéni reakciója, oda jött és megsimogatott engem, és ö is ugyan ezt mondta a gyereknek. Mit tett a gyerek ezek után egész délután jött simogatni engem és julcsi nénit is soha többet nem ütött.


Vagy pl mikor kisebb volt 13-14 hós idegességében megakart ütni, mert nem tteszett mit mondtam neki. Abban a pillanatban letettem, és elmetem mellöle, és szigoruan mondtam, hogy nemütögetünk, és így anya nem játszik nem beszél veled. Persze többször próbálkozott azokban az idökben, de már hónapok óta nem csinálja. van hogy ideges, akkor öklbe szorítja a kezét, tud toporzékolni és hanyatvágni is magát, de látom rajta sokszor megütne, de nem teszi.


Ha figyelem felkeltés miatt ütne, akkor most már mindig simogat inkább.

2012. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem emeltem rá kezet még csak meg se hessintettem bármennyire is erőszakoskodik anyóspajtás hogy abbol tanul a gyerek,az első reakciom is az volt mind minden reakciom amikor helytelen dolgot csinál, Nem,nem szabad..."anyának ez fáj" Nem nem szabad ez veszélyes stb..nekem sajnos nincs Julcsi nénim pedig jól jönne:)de még apa sincs sose itthon..dolgozik napi 16órát..figyelem felkeltés megint nem lehet mert még tv-t se kapcsolom be a házimunkát akkor csinálom mikor alszik ha nem jutok a végére hát másnap korábban kelek..ha akar játszani ott vagyok neki de sokszor inkább egyedül játszik..ezért sem igazán érdekli ha verekedés után otthagyom..tök jól el van egyedül..nem vágja földhöz h anya kiment a szobábol..teljesen tanácstalan vagyok..ugyérzem mindent ugy csinálok ahogy az a Nagy könyvbe meg van irva és mégsem jutok előre! azért köszönöm a választ
2012. máj. 4. 19:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok,


szuper, csak azértírtam az elsö változtatot, mert sokszor anyukák nem tudják miért üt a gyerek mikor ök ezt tanítják neki, még ha az egy kézre legyintés is a gyerek csak a mozdulatot látja belöle.


Kitartás azt tudom mondani. Legyél következetes és minden ütésnél egyszerüen tedd le, állj fel, menj el onnann, és erösen érthetöen mod el hogy fájt, és ilyet nem teszünk. ennyi ne csinálj nagyobb gondot belöle, hagyd ott. Ha nagyon ordít akkor se essen meg a szived kérd meg hogy simogasson meg és akkor játszol vele vagy felveszed megint. Kitartás. Lányom sokszor a szeretétével nem tud mit kezedni, egyszerüen meglegyint majd csúnyán nézek rá, és már meg is simogat és elneveti magát. látom hogy csak mutatni szeretne egy érzést de nem megy neki mert másfél éves csak.


Julcsi néni egy 18 éves lány aki néha napján eljön 3 órára addig én takarítok, pl fürdöt vagy olyat ahova nem akarom hogy jöjjön velem. Meg nemsokára itt a tesó is és már nehéz hogy a lányom mindig rajtam lóg. Mi 1000km-re lakunk a nagyszülöktöl, férjem is egésznap dolgozik. Lehet neked is jót tenne egy julcsinéni. Lehet fiatalka lány is aki csak leköti a gyereket, míg te hajat festesz (mert azt is szoktam), vagy csak lógatod a lábadat.

2012. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!