Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek melyik a szebb...

Szerintetek melyik a szebb kisfiúnak: Koppány vagy Alberik Kislánynak: Lúcia vagy Kleopátra vagy Olívia?

Figyelt kérdés

2012. máj. 7. 18:52
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat:) Azt hiszem még gondolkodunk rajta:P

Konkrétan a Lúciáról mi a véleményetek?

2012. máj. 7. 20:20
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Kislánynak nekem az Olívia nagyon tetszik. Kisfiúnál nem tudnék választani, viszont igaz, amit előttem írtak, hogy a Koppány ma már egyáltalán nem ritka. Nagyon elképzelhető, hogy lesz ugyanilyen nevű társa az oviban vagy a suliban, ha nem is az osztályában, de az évfolyamban.
2012. máj. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%

Ezek közül őszintén csak az Olívia tetszik. A Koppány névről az első dolog, ami az eszembe jutott, a felnégyelés volt, az Alberikről pedig Berik, a viking fejedelem, aki végigportyázta Európát és egy csomó mindenkit lemészárolt.

A Lúciáról egy szappanopera-hősnő jut eszembe. 5-ös skálán 2,5.

2012. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%
Fiú nevekből egyik sem tetszik, a lány nevek közül az Olívia. A Lúcia sem lenne rossz, ha tudná mindenki, hogy hogyan mondjuk ki Lúcia, vagy Lúcsia..
2012. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Lány Olivia, ez nagyon szép. A fiú nevek nem tetszenek, nekem a Koppány az egyáltalán nem "gyerek" név, olyan kemény, szigorú. Az Alberik..hát..ez sem tetszik. Ha ritka nevet szeretnétek akkor miért nem Hunor?
2012. máj. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Az a baj a Koppánnyal, hogy szep nev (nekem tetszik), de nem lehet becezni (a Kopi béna). A masik nev pont forditva, jól becézheto, de nem tetszik.

(Az én fiam Konrád, kicsit hasonlit hangzasra a Koppanyra, most tűnt fel ebben a pillanatban :))


Nalunk a Lúcia és az Olívia kerult fel a listara, a Lúcia reszemrol, szerintem akar mindket nev mehet, ha olyan a vezeteknev. Kleopatra nem.

(A lanyom vegul Szofia lett)

2012. máj. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért! Érdekes az utolsó válaszoló névválasztása kísérteties. Az én fiam Hunor lett, de nagyon gondolkodtunk a Konrád-on. Ha lány lett volna akkor Szofia lett volna. :-)


Kérdező: Szerintem az Olívia lány névnek szép. A Kleopátra különleges nagyon, a Lúcia nem tetszik. Fiúnak a Koppány elég kemény hangzású, nekem nagyon merev, az Alberik meg teljesen idegen.

2012. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Én is különleges név párti vagyok, de ezek a nevek nekem nem nagyon jönnek be, ne haragudj.


A Koppány, ahogy már többen is írták, a mostani kisgyerekek körében igencsak népszerű, szóval már szinte kezd a József kategória lenni - mármint 40-50 évvel ezelőtti viszonylatban. Úgyhogy, ha ritka nevet akartok, akkor pont nem a Koppányt kellene választani.

Az Alberik név nekem azért nem tetszik, mert olyan furcsa, túl idegen és rideg a hangzása, helyette pl. Albin vagy Albert szerintem jobban hangzik, ha valami hasonlóban gondolkodtok.


A lánynevek között az Olíviát sem mondanám ritkának, de szerintem egy szép dallamos név, ami gyereknek és felnőttnek is megfelel. Kelopátrát enyhe túlzásnak érzem, még egyiptomi családi vonatkozások esetén sem adnám ezt a nevet, de ha mindenki magyar, akkor pláne nem.


Lúcia nekem nem tetszik. Iskolában volt a napközis tanárnéni Lúcsia néni (így kellett mondani, de c-vel írta), na, nála ellenszenvesebb, gyerekgyűlölőbb nőt nem sokat láttam még életemben...mindig ő jut eszembe erről a névről.

2012. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem adnám a gyerekemnek, de ha nagyon ragaszkodsz ezekhez a nevekhez, akkor esetleg az Olívia jöhetne szóba (de az is csak akkor, ha nagyon muszáj). Bocsi.
2012. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
70%
Az a tapasztalatom az Alberik névvel kapcsolatban , hogy van egy meleg barátocskám akit Alberiknek hívnak és ez a név tökéletesen illik rá.Kedves kérdező figyelje meg csak Ön is ,hogy az Alberik nevet viselők mind nagyon félénkek és visszahúzodottak.Nos ,ami a Koppány nevet illeti az olyan mint ,hogy kip-kopp kopogok találd ki , hogy ki vagyok? Tehát a Koppány kilőve. A Lúcia szép név , a pockomnak ez a neve. Az Olívia engemet egy oliva bogyóra emlékeztet ami a tusfürdőkön van rajta, tudod az a pici zöld bogyó. Remélem nem sertettelek meg. JÁNOS.
2012. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!