Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái! Kinél...

Ekcémás babák anyukái! Kinél mikor és hogyan jelentkeztek tünetek? És hogy alakult utána a pici bőre?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam és szerintem az van neki, a doki vírusra gyanakszik, de az arra adott krém nem használ. Hátul a combján vannak nagy piros foltok.

2012. máj. 8. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk már elég hamar, csecsemőkorában voltak a testén elszórtan száraz foltok, amik egy idő után kipirosodtak. Gondos testápolás után enyhültek a tünetek (néha elocomos kenőcsöt kellett használni). Kétévesen voltunk kivizsgáláson (addig hébe-hóba előjöttek a tünetek, illetve a tejtermékeket csak nagyon későn és óvatosan vezettem be, tojást se sokat kapott): vérvétel, bőrteszt, mind negatív. Azóta is hajlamos rá, de nem vészes. Már hajlok arra, hogy ez egyszerűen hajlam nála, és nem fogjuk az okát soha kideríteni.

Viszont: nemrég átesett egy vírusfertőzésen, aminek a kísérő tünetei vörös kiütések voltak. Az első doki (bőrgyógyász!!!) simán felírta a szteroidos krémet, ami csak rontott a helyzetén, pár nap múlva vittem tovább, ahol kapott cinkes krémet. Egy hét alatt lehúzta. Vidd másik dokihoz, ha teheted, gyermek-szakorvoshoz

2012. máj. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

6 hónapos volt amikor a lába szárán és a két combján megláttam a nagy foltokat.Elvittem a dokihoz megerősített,hogy ekcéma és valamilyen gyógyszertári kenőcsöt adott,avval kentem naponta többször is.Amit viszont kihangsúlyozott az az volt,hogy csakis olajos fürdetővel fürödhet,mert száraz amugy is a bőre és ettől az ekcémája jobban kijöhet.

Azóta csak azt használom és az ég világon semmi baja.Nem jött ki azóta sem.

2012. máj. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nálunk pici piros pöttyök lettek aztán besűrűsödtek, lehet hogy nem is az, nem tudom, de holnap megint viszem, mert mára tovább terjedt neki és látok máshol is pöttyöket. Már gőzöm sincs mi ez, ja és nem is vakarózik, pedig az ekcéma viszket, vagy nem? Jaaaaj, úgy sajnálom szegényt.
2012. máj. 8. 20:23
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, az ekcéma viszket, bár mi nagyon ritkán jutottunk el-szerencsére- eddig a fokig. Viszont elvileg a vírusfertőzés kiütései is viszketnek (a nagy könyv szerint), fiamnak pedig meg se kottyant, észre sem vette, h beteg. Nem minden kisbeteg reagál ugyanúgy, örülj h nem viszket neki. (első v.)
2012. máj. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!